Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Megane II CC nie pali


Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich!

kupilem sobie piekne megane 2 cc 2.0 16v 136km i wszsytko bylo pieknie ladnie itp do momentu gdy w kabinie jadac dluzej czulem zapach palonego oleju.

zglosilem sie wiec do mechanika renault i tam panowie specjaliscie stwierdzili abym umyl silnik w celu zdiagnozowania czy cos nie wycieka spod uszczelek pod klawiatura, podali mi gdzie umycsilnik najlepiej etc.

tak tez zrobilem, pan ktory myl silnik powieezial ze robie to na wlasna odpowiedzialnosc.

ale no ale dobra, umyli mi silnik, wsiadlem i odjechalem do pracy.

ta czynnosc miala miejsce okolo godziny 11.

o godzinie 15 poszedlem na lunch i patrze a ku mojejmu zdziwieniu w mojej megi pala sie swiatla postojowe, troche mnie to zdziwilo bo po wyjeciu karty i po wyjsciu z auta ksenony i wszystko inne sie wylacza i idzie lulu.

bez namyslu wiec wsiadlem do auta i odpalilem auto i wylaczylem recznie na manetce pod kierownica swiatla.

cos zaczelobyc nietak, gdy wysiadlem z auta, swiatla postojowe swieci dalej, i cos piszczalo, zgrzytalo (nie wiem jak to nazwac) nad leflektroem kierowcy, dokladnie tam gdzie jest komputer i cala elektronika.

auto wlaczylem wylaczylem i tak kilka razy i sie uspokoilo, swiatla nie swieciely, nie bylo zadnym szmerów wiec poszedelm jesc.

gdy skonczylem prace o 17 poszedlem do auta, wkladam karte i naciskam sprzeglo i start a tu silnik nie odpala.

pokazuje sie komunikat electronic failue a czasem tez imobiliser failue. probowlaem odplaic auto ze 100 razy, wylaczylem prad w aucie, odlaczylem akumulator, nic nie dziala.

silnik nie odpala,. nie moge nawet otworzyc okien.

podejrzeewam ze podczas mycia silnika woda dostala sie do komputera, no ale przeciez serwis mi tak kazalzrobic? komputer w koncu jest szczelony ?

co sie moglo stac??

auto nie jezdzi, a ja nie wiem co robic.

laweta scholowala mnie do serwisu gdzie auto czeka na naprawe. czy ktos wie co sie moglo stac??

aha, przy podlaczeniu do komputera testera - komputer nie moze nawiazac polaczenia z komputerem auta. nie mam pojecia co sie dzieje. plis help co sie moglo stac

 

 

pozdrawiam,

Antek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zaraz jak podepna kompa powinni wiedziec. Ja mialem identyczne objawy (tylko bez tych swiatel) - tyrkotanie i dziwne dzwieki z okoilicy przekaznikow pod maska, jak sie masa od wtryskow odczepila. Tez nie palil. Komputer wyspiewal wszystko w serwisie... A stalo sie to tez raczej bez przyczyny. Zgasilem, minelo kilkadziesiat minut i juz nie zapalil.

 

To niekoniecznie musi miec zwiazek z tym myciem...

 

edit:

A moze to po prostu akumulator? Swiatla mogly go rozladowac. Jak jest rozladowany, to czesto samochod tylko harczy i nie kreci...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

akumulator naladowali w serwisie, powiedzieli ze wszystko dziala, wszystko jest ok, tylko komputer nie puszcza sygnalu do silnika i silnik nie odpala, cala reszta jest ok.

 

czy to moze byc tylko blad w komputerze, jak go skasuja wsyzstko bedzie dobrze, Megi odpali, mam nadzieje!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!