Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Obrotomierz megane I lift


Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

w mojej megance nie działa obrotomierz.

Jak włączę zapłon to wskazówki obrotomierza i prędkościomierza reagują w identyczny sposób tzn podnoszą się i opadają do wartości "0"

Podejrzewam, że to jest normalny objaw. Po odpaleniu silnika obrotomierz nie wskazuje żadnych wartości.

Dodam, że prędkościomierz działa normalnie

Jest to Megane pierwszej generacji po lifcie z 2002r silnik 1,6 16V

Co może być powodem takiego stanu, skoro wskazówka reaguje ma zapłon to czemu nie reaguje na obroty. Co daje impulsy do licznika obrotów.

Proszę o pomoc i z góry dziękuje

 

Proponuję Koledze zapoznać się z regulaminem forum, bo widać że ten punkt programu został pominięty podczas rejestracji. I zapoznać się dokładniej z punktem 5.5 regulaminu forum.Aston76

Edytowane przez aston76
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wtyki już czyściłem tzn pryskałem KONTAKTEM

Po mojej obserwacji nie widać tam żadnych uszkodzeń lub zanieczyszczeń

Co do licznika to jak już napisałem. Reaguje on na włączenie zapłonu, więc wygląda na dobry

Czujnik położenia wału też był wymieniony

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak mogę przeprowadzić test zegarów? Już myślałem zeby kupić drugi zegar od innej meganki, ale niewiem czy będzie pasował i czy będzie działał.

Najpierw, chciałbym sprawdzić czy mój zegar rzeczywiście jest popsuty, czy jest gdzieś przerwa w instalacji. Jak byłem na kompie w serwisie to powiedzieli ze czujnik daje impulsy ale też niewiem na ile ta informacja jest prawdziwa.

Jaki czujnik podaje impulsy do obrotomierza w tej megance i gdzie on się znajduje?

Edytowane przez aston76
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Test zegarów

Nie masz problemów z zapłonem, silnik nie przerywa w trakcie jazdy, nic o tym nie piszesz.

Czujnik położenia wału korbowego masz sprawny i podaje sygnał na ECU. Gdyby był uszkodzony to miałbyś powyższe problemy. Odpowiada on za właściwe sterowanie wtryskiem i zapłonem pod kontrolą ECU.

 

Napiszę jeszcze raz.

Jak liczniki przeszły test i wskazówka obrotomierza będzie się podnosić skokowo i opadać, to znaczy, że element wykonawczy w liczniku nie jest uszkodzony. Szukaj przerwy na kabelkach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie mam zadnych problemów z zapłonem, ani z pracą silnika. Silnik pracuje równo.

W zimę miałem problemy z odpalaniem długo musiałem kręcić rozrusznikiem żeby samochód odpalił. W serwisie wymienili mi czujnik położenia wału i problem z odpalaniem minął.

Czy właśnie ten czujnik podaje impulsy na obrotomierz?

Gdzie mogę szukać przerwy w instalacji. Nie wiem którędy idzie wiązka od obrotomierza. Może jest jakieś wadliwe połączenie, które warto by sprawdzić?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ten czujnik podaje impulsy na obrotomierz?

Tak

Gdzie mogę szukać przerwy w instalacji.

Nie wiem, trzeba przedzwonić kable, schematy masz na Downloadzie.

Jeszcze jedno, może być zimny lut na liczniku, czasami się zdarzają.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 lata później...

Witam

Podłączę się do tego wątku, ponieważ mam także problem z obrotomierzem.

Mój obrotomierz nie wskazuje obrotów, w pewnym momencie wskazówka opadła do zera i teraz drgnie tylko do pierwszej kreski przy mocniejszym dodaniu gazu.

Robiłem test i jest to samo. Drga w okolicy od 0 do 1000 obrotów i opada.

Czy jest szansa samodzielnej naprawy czy w grę wchodzi tylko wymiana licznika?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!