Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Scenic I phII stuki podczas zmiany biegów


marcinmd1

Rekomendowane odpowiedzi

Witam moje autko to scenic 1,6 16V 2001r. Problem jaki mam to hałas podczas zmiany biegów prawie przy każdej zmianie biegów, gdy już wrzucony mam bieg i puszczam sprzęgło jak już następuje załączenie napędu następuje uderzenie mocne (jakby coś ciężkiego waliło lub jak bym w dziurę kołem wpadł). Objaw ten uderzenia jest również słyszalny i odczuwalny jak auto stoi i zmieniam bieg z jedynki na wsteczny i odwrotnie gdy puszczam sprzęgło bez gazu. Odczuwalne te uderzenie jest również jak auto toczy się na biegu i nacisnę na moment gaz i odpuszczę również jest uderzenie. Wszystkie biegi wchodzą płynnie i nie wyskakują. Mechanik wyciągnął półoś lewą wygląda na sprawną i nie wie co to może być jak również przegub zewnętrzny dodam, że jest założona nowa łapa skrzyni olej w skrzyni jest sprzęgło również bez zarzutu stuki z lewej strony jakby od skrzyni. Co to może być ?

Edytowane przez marcinmd1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cięcie.

Mechanizm różnicowy to się wiąże z demontażem skrzyni rozumiem, półoś lewa była zdemontowana sprawdzali krzyżak oraz na tyle co się dało bez demontażu przegub zewn. lewa strona.

 

lapka2.gif

Regulamin pkt. 5.13 – cytowanie Aston76

Edytowane przez aston76
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozumiem o co chodzi. Mechanik twierdził, że półoś była wyciągana celem było sprawdzenie krzyżaka półosi ja przy tym nie byłem. Powiedzieli mi, że jak wyciągnęli to krzyżak półoś ok, ale przegubu zewnętrznego nie demontowali i, że niby luz na flanszy jest. Przy mnie podnieśli auto do góry jeden mechanik trzymał ręką (zblokował) lewy przegub zewnętrzny drugi kręcił prawym kołem. Diagnoza taka, że nie wiedzą do końca czy półosie czy skrzynia. Zawieszenie też twierdzili, że było sprawdzane i nie ma najmniejszych luzów na sworzniu czy też tulejkach i drążku. Jednak jak jade to czuje popukiwania lewej strony jednak nijak ma się to do uderzeń podczas zmiany biegów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to pięknie znaleźć skrzynie to raz, a dwa znaleźć sprawna to dwa. Skrzynia która mam ma oznaczenie jb3 982. Przeglądałem strony to sa rożne oznaczenia skrzyń jb3 np. z końcówka 910, 953, 980 orientujesz się czym sie różnią.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na miejscu znalazlem 2 skrzynie do 1,6 16V osoba posiadajaca nie byla w stanie mi podac nr. w poniedzialek podjade zobacze jak to wyglada. Upewnie sie u innego znachora czy to aby napewno skrzynka i bede dzialal. Mowisz o lapie skrzynie jesli o ta ci chodzi to jest w ksztalcie kosci.

lapka2.gif

Regulamin pkt. 5.6 - pl-literki

P_r_z_e_m_o

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie, łapa to górne mocowanie skrzyni, do którego przykręcona jest poduszka.

Zanim pojedziesz, dokładnie obejrzyj sobie jak wygląda Twoja skrzynka.

Nr skrzyni znajdziesz na spodzie (patrząc jak skrzynia jest oryginalnie zamontowana), jest na wysokości korka oleju.

Weź sobie jakieś rękawiczki i kawałek szmaty do wytarcia skrzyni, zwykle są one niesamowicie utytłane.

Jeżeli na skrzyni znajdziesz wodę lub rdzę, odpuść, nie wiadomo ile leżała. Najlepiej jakby skrzynia była jeszcze w aucie, ale wątpię, że na taką trafisz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!