Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

nie jedzie


wczymzecz

Rekomendowane odpowiedzi

witajcie.

jechałem pod sporą górę z przyczepką. Nawierzchnia kamienisto-szutrowa, więc przejechałem ok 1000 metrów na jedynce. Zaraz na wyrównanym terenie chciałem wrzucić dwójkę. Wciskam sprzęgło, 2gi bieg, puszczam sprzęgło, gaz i nic. Silnik miarowo pracuje a auto nie jedzie, Jeszcze jedna próba i to samo. Zatrzymałem się, jedynka i to samo. Nie da się wrzucić biegu, tzn drążek płynnie wchodzi, oglądałem pod autem i rusza chyba poprawnie tą dźwigienka wchodzącą do skrzyni. Niestety auto nie jedzie.

Szukałem czy to może linka sprzęgła, ale chyba działa. zdjąłem wężyk od skrzyni, wcisnąłem sprzęgło i wpadło a z wężyka wytrysnął płyn (chyba żółtawy i słodkawy).

 

Koledzy, może coś podszepniecie? auto unieruchomione 100 km od domu, w górach w lesie. Dociągnięte traktorem pod leśną chatkę.

Dodam, że 300 km temu wymienione sprzęgło i skrzynia na inną używaną. Przed awarią wszytko było idealnie, nic nie zgrzytnęło, nie uderzyło. auto w wersji RX4.

a doda jeszcze, ze gdy wrzucę 5ty bieg i puszcze sprzęgło to coś troszkę inaczej słychać, jak gdyby coś baaardzo delikatnie ocierało. Na innych biegach tego nie ma.

 

Z góry dzięki

Edytowane przez aston76
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki Smeg za odzew.

Niestety nie mam nic, nie zasprzęgla niczego. Jedynie przy wrzuceniu 5ki słychać troszeczkę inaczej, jakby coś delikatnie ocierało. Tak na granicy kontaktu. Próbowałem i wąchałem - nie pojawia się zapach sprzegła palonego. Jedynka na której jechałem pod górę (2000-3000 obrotów, na dwójce nie bardzo daje radę wjechać, a miałem przyczepkę) działała do końca. Gdy stromizna się skończyła chciałem wrzucić dwóję, ale nie udało się. Nie dało się również wrócić do jedynki. Mogę "wrzucać" dowolny bieg nawet bez sprzęgła, bez jakichkolwiek zgrzytów i hałasów, niemniej nie przenosi napędu z silnika na koła. Nic nie zaśmierdziało, nic nie zgrzytnęło.

 

Docisk też był zmieniony w komplecie ze sprzęgłem, tak jak i łożysko.

Czyli jest taka możliwość, że przez uszkodzenie/skończenie się docisku sprzęgło zostało w pozycji "wysprzęglone"? Jest szansa, że to nie skrzynia? Wymianiałem gadzinę miesiąc temu i nie było to miłe finansowo doświadczenie.

 

Dzięki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rafalf102. a pamętasz coś z naprawy? Rozbierali skrzynię, aby się do tegoo zabezpieczenia dostać? Miałeś tak samo, to znaczy że też przy w

iększym obciążeniu przestało jeździć?

Dziesiątki razy tak na jedynce wieżdżałem, inaczej się nie da. Spad jest bardzo duży, chatka wysoko w górach :(

Edytowane przez wczymzecz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co prawda dotyczyło to Kangoo szwagra i faktycznie była to zawleczka na półosi wypadła ( na lekkim zrywie ze studzienki skręcone koła do skrętu) Może u ciebie w Scenicu to samo. Dodam jeszcze że kupowany był oryginał, zamiennik wypadał.

Seger RE.7703066381 sprawdź to.

Edytowane przez Scenicpl
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Koledzy. Bardzo dziękuję za podpowiedzi.

Zaopatrzyłem się w jedną i drugą półośkę plus Seger RE.7703066381, porządny podnośnik itd. Pełen nadziei wybieram się z akcją ratunkową do lasu pod koniec tygodnia.

Dziękuję raz jeszcze!

 

Dodano: 24 maj 2014 - 16:59

Udało się. po wymianie łatwiejszej, prawej półośki bez zmian. Po zdjęciu lewej zauważyłem pęknięty pierścień o średnicy około 75mm, bezpośrednio zamontowany koło wspomnianego przez Kolegę ScenicPL Segera. Bardzo podobny do wspomnianego Segera, z identyczną wypustką zapobiegającą obracanie. Nie potrafię zamieścić fotki. Pękając wyrwał ze swojego miejsca Seger, półośka się wysunęła. Teraz na swoim miejscu i złomek jeździ. Na razie kilkadziesiąt metrów, gdyż nie mam tego pierścienia. Czy on konieczny jest? Wiecie jak go kupić - jak się toto może nazywać.

Dzięki!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!