Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Opisze moj problem z megane ii kombi 2005 r. Otóż miałem trzaski / stuki, przenoszone na kierownicę. Stuki na dosyć dużych dziurach jak całe auto podskakiwało (polna droga, gruba kostka brukowa, poprzeczne wyrwy w drogach np przy remontach dróg). Wymienione było: sprezyny, łożyska, drążki, końcówki drążków, łącznik stabilizatora, sworzeń wachacza wahacza. Po wymianie zero luzów, nikt nie umiał znalesc znaleźć, a trzaskalo dalej!! Zaryzykowalem i wymienilem poduchy amorow. Poprawa zdecydowana!!! stuki zostały ale znikome - przy mega dziurach da się delikatnie odczuc na kierownicy.

 

Moja rada: przy meganach II powyzej 8 lat wymiana poduszek niezbędna!!! mimo ze wydaja sie ok - guma stara, sparciala. Nowe chodzą bardzo mocno przy bujaniu - góra dół. Dzięi temu tłumią dobrze dobijania amorków (stare amory maja maja luz, który właśnie jest odczuwalny na meeeeega dziurach i przy starych poduchach przenoszone wszystko na karoserie, kierownice itd, walilo niemilosiernie...).

Generalnie teraz po wymianie poduch jest OK i da sie jezdzic:) megi znowu płynie;)

moze komus się przyda post - ja męczylem się poł roku... dostawłąem [cenzura]...

 

pozdrawiam!

 

Regulamin pkt.

5.6 - pl-literki

5.7 - ortografia

Kolego, proszę przywiązywać większą uwagę do pisowni. Przed wysłaniem proponuję przeczytać co się napisało i poprawić błędy. damiar

Edytowane przez damiar
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Witam serdecznie podłączam sie pod temat.

Mam Grand Scenika 1,9 dci z 2005 roku. Stukanie ewidentnie dochodzi z okolic tarcz hamulcowych.

Słychać w środku podczas jazdy gdy się przejeżdża przez nierówności w szczególności jak samochód "rozbuja" się na boki.

Po otwarciu okna słychać jak coś obija się o tarczę.

Mój mechanik powiedział, że tak już ma....Zdiagnozował luz na klockach. Profilaktycznie napakował smaru w te śruby trzymające zacisk i które pracują przy hamowaniu ( nie znam fachowej nazwy )

Jest lepiej, ale jak sam powiedział to na chwile.

Co w tej sytuacji wymiana zacisków czy jakaś regeneracja czy może nowe klocki kupić???

Przypadłość nie skutkuje pogorszeniem hamowania, ale ten stukot jest wielce denerwujący...

Pozdrawiam

Edytowane przez aston76
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Super.

Widze, że koszty nie duże więc warto zaryzykować.

W Intercarsie u mnie w mieście koszt 43 zł.

W piatek przełoże i zdam relacje z naprawy.

Dzięki wielkie za szybka reakcję i pomoc :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!