Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Problem: stukanie w przednim zawieszeniu po prawej stronie, odgłos metaliczny. Problem pojawia się jedynie przy jeździe po nierównym terenie ( przejazdy kolejowe, drogi brukowe - zwłaszcza ). Problem nie pojawia się w momencie obracania kierownica na postoju, ani przy zmianie biegów.

Jeden mechanik poradził wymianę zacisków (najlepiej od razu dwóch), drugi wymianę jarzma (element trzymający klocki hamulcowe). Wg niego ten element się notorycznie się zużywa w tych samochodach. Na forum nie spotkałem się z opiniam, o wadliwości tych elementów. Skuteczność prawego amortyzatora jest niewielka bo 47%, ale wg mechanika, nie tu jest pies pogrzebany.

Ważna uwaga... stuki znacząca cichną w momencie dociążenia koła przez pasażera. Problem nie pojawia się podczas bujania, więc wykluczam luzy na łączniku stabilizatora.

Spotkał się ktoś z podobnymi objawami ?

Edytowane przez Przemo.0
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pewnie wali tłok w amorze brat w megan2 miał podobny problem amory poniżej 50% sprawności (nie ciekły) ale niemiłosiernie waliły i skrzypiały po wymianie na nowe sprawa ucichła.

Edytowane przez Merkaba
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeden amorek, stuki ewidentnie dochodzą z prawego koła. Zauważyłem też, że gdy rozbujam silnik na jedynce i puszcze gwałtownie gaz to w momencie, gdy samochodem lekko szarpnie, również słychać stukanie.

Edytowane przez aston76
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To gratuluję odwagi. Takie rzeczy jak amorki, klocki hamulcowe tarcze wymiana się parami. Co do stuków to możliwe, że masz do wymiany tuleje sanek ewentualnie któraś poduszka silnika i skrzyni biegów jest do wymiany.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Chłopaki, Wasze pseudoporady typu "amorki wymienia się parami" nie pomogą koledze w znalezieniu usterki i albo piszcie konkrety albo nic, bo szkoda czasu to czytać. Mam ten sam problem co kolega. U mnie początkowo stuki dochodziły z uszkodzonego sworznia i łącznika, więc je wymieniłem. Jednak podczas jazdy po bruku dalej coś stuka i mnie denerwuje. Zauważyłem, że podczas postoju przy krótkich ruchach kierownicą na boki stuka przekładnia kierownicza. Sprawdziłem więc drążki kierownicze i końcówki - I NIC!! Wtedy zauważyłem, że stuki dochodzą z przekładni. Na rosyjskiej stronie http://www.drive2.ru/l/288230376152455636, wyczytałem, że w przekładni kierowniczej z prawej strony znajduje się silentblock, którego zużycie objawia się właśnie takimi stukami. SILENTBLOCK mam już kupiony, w weekend będę wymieniał. Później napiszę na ile to pomogło.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Dobrze a może tak prymitywna usterka jak wybity łącznik stablizatora i/lub gumy stabilizatora. Bolid mej małżonki właśnie będzie to przechodził, cześci kupiłem będę wymieniał.

Objawy... podczas przejazdu po małych nierównościach ok głuche tłumienie ok. Jazda z wiekszą prędkością po dziurawej drodze albo wolno ale po mocno dziurawej zawiecha wydaje dźwięk jakbym wiózł stalowe wiadro z gwoździami.

Edytowane przez Obiboc
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!