Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Odpala ale pracuje tylko jak wciskam gaz


Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie. Opowiem od początku jak to było choć nie wiem czy to ma związek. Kilka dni temu jak szedłem do pracy na nockę to spod maski uciekła mi kuna. Na internecie poradzili aby pod maskę dać kostkę z WC bo kuny tego nie lubią. Wczoraj po południu jakby nigdy nic zapalił pojeździłem trochę po mieście ,ale w pewnym miejscu musiałem zaparkować na chwilę i wtedy się zaczęły problemy. Dosłownie po 2 minutach chciałem odjechać więc odpaliłem ale auto tuż po odpaleniu zgasło. Jedna, druga, trzecia próba i wciąż to samo. Do domu miałem niedaleko więc jakoś dojechałem bo jeździć jeździł tylko nie miał wolnych obrotów. Tzn po drodze miałem coś takiego że zapaliła się kontrolka kontroli trakcji i chyba świec żarowych (a ja mam benzyniaka) i auto samo zaczęło przyśpieszać obroty "zawiesiły" się tym razem w okolicy 2500/3000. Dojechałem pod dom odpiąłem akumulator na kilka minut i dalej to samo. Z bezradności zacząłem się "bawić" tzn. odpaliłem i nogą starałem się utrzymywać obroty by nie zgasł i po jakichś 10 minutach wszystko wróciło do normy. Obroty około 750 silnik chodził równiutko. Dziś rano normalnie odpalił, pojechałem do pracy ale po pracy znów ta sama historia. Gasł za każdym razem, ale po jakimś czasie zabawy jakby wszystko ustało. Teraz stoi na parkingu a ja nie wiem czego mam się spodziewać? Mogę wsiadać i jechać, czy zaraz gdzieś mi stanie...Od tych dwóch dni cały czas pada i zastanawiam się czy to kuna coś przegryzła, czy może gdzieś coś podcieka, czy przepustnica się może "kończy" czego bym bardzo nie chciał bo to wersja z bez silniczka krokowego ponoć bardzo droga. Jak macie jakieś pomysły będę bardzo wdzięczny w przyszły weekend czeka mnie dalszy wyjazd i się boję. Może znacie kogoś kto się zna i ma sprzęt w miarę blisko mnie bym był w stanie dojechać. Mieszkam w Brzegu woj. opolskie. Dzięki koledzy i pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dni cały czas pada i zastanawiam się czy to kuna coś przegryzła

Czyli jak nie pada to kuna nic nie przegryzie?

bo to wersja z bez silniczka krokowego ponoć bardzo droga

W 1.4/16V masz elektroniczną przepustnicę?

Poza tym przydało by się na świece i cewki spojrzeć. Wykręcić wyczyścić, łącznie z gniazdami cewek.

Przepustnicę nawet jak masz elektroniczną od czasu do czasu trzeba wyczyścić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak to jest wersja z elektroniczną przepustnicą. Nie mam więc silniczka krokowego. Świece mam nowe może mają 1 500 km. Cewki BERU więc niby te lepsze. Odkryłem że po odłączeniu akumulatora na dłuższy czas wszystko wraca do normy do kolejnego poranka i znów bajka zaczyna się od nowa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!