Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

P0235 Boost Pressure regulation Range not Reached


Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Od jakiegoś czasu zaczęła się zapalać kontrolka kluczyka serwisowego i komunikat sprawdź wtrysk, przy czym tradycyjnie następował spadek mocy, brak przyspieszenia od 50 km/h. Po zgaszeniu silnika np. gdy dojeżdżałem do skrzyżowania a paliło się czerwone światło i ponownym odpaleniu kontrolka potrafiła zgasnąć a silnik nabierał wigoru a turbo mu pomagało aż miło. Jednak coraz rzadziej błąd znikał.

Najpierw wymieniłem fitr paliwa (i tak już był czas na niego), gdyż w instrukcji napisane jest, że może być już woda w filtrze o ile mam czujnik obecności wody. To jak przypuszczałem nic nie dało

Po podłaczeniu pod kompa (ale OBD2 nie clip) wyskoczył błąd jak w temacie. Znajomy co sprawdzał na żywo parametry mówił coś, że z ciśnieniem na trurbo coś nie tak. W pobliżu była jednak meganka znajomego i przełożyliśmy elektrozawór serujący turbiną (taki co idą do niego dwa wężyki i jedna wtyczka). Błąd zgasł, cisnienie coś tam, coś tam 130kPa i jechał żwawo, jak kiedyś. Przełożyłem swój zawór i do domu było OK. na drugi dzień bach kluczyk i to samo. Kupiłem nowy zawór, zamontowałem ale jest jak dawniej. Komunikat sprawdź wtrysk zapala się zaraz po odpaleniu i rzadko gaśnie po ponownym uruchomieniu silnika.

Moje pytanie - czy to może być coś innego? Czy może trzeba skasować tan błąd i będzie OK? Czy żeby skasować błąd wystarczy na jakąś godzinkę odpiąć akumulator czy pod kompa trzeba ( i z jakim kabelkiem)?

Może ktoś podpowie sfrustrowanemu posiadaczowi francuskiej księżniczki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wywala ci błąd czujnika doładowania, często we wtyczce do niego pokazuje się wilgoć i przejścia śniedzieją, albo i sam czujnik się kończy.

Ano oznacza, że jest problem z czujnikiem ciśnienia doładowania.

Pierwsze co sprawdź, to czy na kostce między pinem 1 a 2 jest napięcie (zapłon włączony, ma być około 5V). Potem należałoby sprawdzić czy sam czujnik ciśnienia jest sprawny. Sprawdź również wszelkie podciśnienia i przewody powietrzne czy są szczelne. Jeśli to wszystko nie pomoże, to trzeba szukać na wiązce elektrycznej problemu.

Zany błąd w Renault, Fiat, Ford, VW i Alfach, może występować naprzemiennie z P0236.

Edytowane przez Merkaba
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, zawór mógł być zbędnym wydatkiem.

 

Czujnik ciśnienia doładowania znajduje się na rurze dolotowej powietrza do silnika (mierzy ciśnienie powietrza).

Czarny wąski z wtyczką na końcu - wpisz sobie w google to zobaczysz jak wygląda :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze nie patrzyłem na ten czujnik z braku czasu tylko tak jeżdże i objaw się powtarza w następujący sposób:

po dpaleniu np. rano auta zapala się kontrolka i sprawdź wtrysk, brak "ciągnięcia" od 3-go biegu powyżej 2 tys. obrotów. Po przejechaniu jakiegoś kawałka drogi gaszę auto, odpalam ponownie i ruszam dalej i jest ok domomentu jak się zatrzymam lub znacznie zwolnię do jakiś 20 km/h, wtedy znowu to samo. Jak "zrestartuję" silnik gdy pli się ten błąd i jadę przez jakieś 10 km a nie będę się zatrzymywał ani zwalniał prawie do zera to auto działa bez zarzutu.

Czy może to być objaw czegoś innego co daje błąd P0235 a nie jest ani zaworem turiny ani czujnikiem ciśnienia doładowania?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 lat później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!