Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Megane III kombi jak rozebrać pokrywę bagażnika


Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

Od paru dni w klapie bagażnika mojej meganki kombi coś hałasuje - stawiam na jakąś śrubę lub inny metalowy element (sądząc po wydawanych odgłosach). Chciałbym to coś zlokalizować i ew umieścić we właściwym miejscu. Niestety pojawił się problem z dostępem do wnętrza klapy. Z braku śrub podejrzewam, że plastikowa wewnętrzna część klapy mocowana jest na zatrzaski. Siłowa próba zdjęcia plastiku skończyła się kompletną porażką. W paru miejscach jestem w stanie wsunąć palce pod plastik, w innych trzyma mocno. Boję się użyć większej siły, żeby czegoś nie połamać. Może komuś udało się już rozebrać tą klapę i może podzielić się doświadczeniem.

 

Dzięki i pozdrawiam,

Modusrk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

żeby się dostać do klapy, musisz zrzucić wszystkie plastiki od wewnątrz.

Zaczynasz od plastiku, który jest przy górnej krawędzi szyby. Jest na zatrzaskach, także trzeba rwać. Masz 50% szans, że uratują się spinki :)

Następnie odrywasz dwa plastiki "narożniki" - też są na spinkach.

Później zostaje już tylko duży plastik - z tego co pamiętam jest przykręcony na 4 torxach, 2 widoczne będą po zdjęciu "narożników", a 2 w uchwytah do zamykania klapy. Jak odkręcisz to znowu szarpanie, bo jest kilka spinek.

Po tym, masz już dostęp do bebechów.

 

Jest też inna opcja, która może się udać.

Otwierasz klapę, wyciągasz gumowy peszel przewodów z klapy, następnie klapa wysoko do góry i szarpiesz z nadzieją, że hałasujący element wypadnie przez mały otwór obok przewodów - mała szansa jest, można spróbować.

  • +1 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Witam,

Chwilę to trwało, ale w końcu zebrałem się i rozebrałem klapę. Udało się według opisu, strata 1 szpilka. Przy okazji, można je gdzieś kupić ? Najlepiej w jakimś sklepie internetowym, wymieniłbym na nowe. Zyskałem za to śrubę, chyba M6 z sześciokątnym łbem. Takie same mocują tylną część klapy do metalowego szkieletu, niestety nigdzie nie znalazłem miejsca gdzie mógłbym tą moją wkręcić. Na razie wszystko chyba się trzyma, kiedyś zrobię jeszcze jedno podejście przy lepszej pogodzie. Na razie delektuję się ciszą :)

Dzięki za pomoc.

Pozdrawiam.

Edytowane przez aston76
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rzeczywiście, ten duży plastik trzyma się naśrubce M6 - chyba na 4 albo 6 sztukach. Wycieraczka jest na nitowana, zamek jest na 2óch torxach , także też nie wiem skąd to się tam wzięło.

 

www.romix.pl - tu kupisz spinki. Ja takie spinki kupowałem w motoryzacyjnym - 1zł/szt.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!