Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Mandat za wyprzedzanie. Słuszny czy nie?


Lukas.s

Rekomendowane odpowiedzi

Wczoraj, Dk9 w kierunku Rzeszowa.

Wyprzedzam na odcinku z przerywana linia, kończę, zjeżdżam na swój pas w okolicy niby skrzyżowania:

w pobliżu Droga Krajowa 9

 

http://goo.gl/maps/OVtA2

23 km 9 słupek.

Dostałem mandat za wyprzedzanie na skrzyżowaniu. Czy wg was jest to skrzyżowanie? Nie ma żadnych znaków.

Edytowane przez aston76
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niby tak niby nie. Ale idąc tokiem, że to jest skrzyżowanie to jak mam je traktować? Jako równorzędne, bo żadnego oznakowania na tych bocznych nie ma, że stop czy ustąp pierwszeństwa.

Tym bardziej, że cały czas przerywana...

Nie mieli co robić to wystawili Ci mandat. Jechali za Tobą nieoznakowanym czy jak?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na hulajnodze dogonił mnie 5km dalej.

Nie ma zapisu video, tylko swiadek ktory akurat w tym miejscu był spisywany. Musieli gdzies w tej bocznej dróżce stac bo nie widziałem ich.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przyjąłem mandat, ale czytałem że w ciągu 7 dni mogę się odwołać. Jest na to odpowiedni artykuł, bodajże 101.

Kończyłem manewr wyprzedzania na tym niby skrzyżowaniu, zjeżdżałem na swój pas.

Edytowane przez aston76
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zwróć uwagę, że na guglu zdjęcia są z sierpnia 2012, od tego czasu oznakowanie mogło się zmienić.

Jeżeli masz pewność, że nie ma tam znaków ostrzegających o skrzyżowaniu i jest linia przerywana to ja bym się odwoływał, ale pewnie sprawa i tak skończy się w sądzie grodzkim.

Jeżeli idziesz na taki układ to siadaj w auto i obfoć to miejsce z dokładnym oznaczeniem współrzędnych geograficznych jako dowód w sprawie.

Możesz też je załączyć do odwołania.

Napisz, że nie wiedziałeś, że to skrzyżowanie, a jako takie powinno być odpowiednio oznakowane. Ponieważ nie było, potraktowałeś je jako wyjazd z posesji.

Wcześniej, po lewej jest wyjazd z posesji. Napisz że zakończyłeś manewr przed liną ciągłą. Patrolu policji nie widziałeś i nie wiesz czy stali przy tym skrzyżowaniu.

Tym bardziej, że poruszałeś się DK9.

Moim zdaniem, sprawa do wgrania, tylko czy warto, nie napisałeś na ile Cię skasowali.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli jesteś pewien że nie ma tam żadnych oznaczeń, że linia jest przerywana itd. to moim zdaniem warto podjąć się wygrania tej sprawy.

Warto wcześniej postudiowac definicję skrzyżowania. Może jednak to coś można tak potraktować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie każde przecięcie się dróg jest skrzyżowaniem. Skrzyżowania nie tworzą:

1.przecięcia (połączenia) dróg o różnym statusie np. drogi twardej z drogą gruntową,

2.drogi twardej publicznej z drogą wewnętrzną (nawet wtedy, gdy wyznaczono tam strefę ruchu),

3.drogi twardej z drogą dojazdową do obiektu przydrożnego, np. stacji benzynowej lub marketu.

 

http://www.word.siedlce.pl/artykuly/uwaga-skrzyzowanie,2,2,844,739,844

Edytowane przez marek_c
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Raczej marne szanse na wygraną.

Zwracam uwagę, że:

- kolega przyznał, że wyprzedzał na skrzyzowaniu: "Kończyłem manewr wyprzedzania na tym niby skrzyżowaniu, zjeżdżałem na swój pas. "

- art. 24 Kodeksu Drogowego nie warunkuje zakazu wyprzedzania na skrzyżowania od jego w ogóle czy prawdidłowego oznakowania - więc cała "linia obrony" idąca w tym kierunku jest bez sensu.

Więc nie pozostało nic innego jak przyjąc mandat na klatę i nie mazgaić. Zdarza się.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!