Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Solaryczny dach w MII - czy wykonalne?


Rekomendowane odpowiedzi

Witam!

 

Ciekawi mnie czy można wstawić solaryczny dach do Megane II (wersja 5-drzwiowa) nie uszkadzając jego konstrukcji. Pytanie dość infantylne, jednak patrząc na M II z góry widać, że szklane panele umieszczone są dokładnie między rynnami relingów także interesuje mnie czy tak czy inaczej trzeba odcinać słupki i przyspawywać cały dach, czy możliwe jest po prostu wymontowanie środkowej jego części?

 

Pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czy trzeba przy slupkach ciac? On sie miesci dokladnie miedzy plastikowymi listwami do montarzu bagaznika. W srodku ma belke wzmacniajaca tak jak w zwyklym dachu. Wiazka moze byc podprowadzona.

 

Ale...

 

Za 3000 masz dach webasto panorame, z gwarancja, ze gwizdze dopiero od 180km/h. A ten Renaultowski do 50000 km przebiegu zaczynal gwizdac przy 160, po 80000 przy 140, po 100000 przy 130, a teraz (135000) swiszy mi przy 110km/h i nie pomaga smarowanie, czyszczenie, konserwacja uszelek, dokrecanie - nic. A zestawow naprawczych, albo czesci zaminnych w realnych cenach nigdzie nie trafilem...

 

A dodatkowo jak jest zimno wpadniemy w wieksza dziure to do konca dnia sie tlucze niemilosiernie i mam go dosyc. Ale potem przychodzi wiosna i ciesze sie nim jak male dziecko :?:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za odpowiedzi, szczególnie te od właścicieli MII z ''solarem". Zerknąłem jeszcze raz na temat i zauważyłem że solaryczny dach nie kończy się równo z tylną klapą i nie zaczyna dokładnie tam gdzie przednia szyba, gdyż z przodu i z tyłu znajdują się jeszcze panele połączone z całą karoserią.

 

Tak więc konieczne byłoby osłabienie konstrukcji auta przez wycięcie dachu. Niestety...

 

Zawsze podobał mi się szklany dach gdyż powoduje ciekawe doświetlenie wnętrza auta i poczucie przestrzeni w kabinie.

 

Nie miałem jednak świadomości, że w warunkach zimowych mogą pojawiać się trzaski, świsty itp. Coś kosztem czegoś.

 

Swoją drogą interesuje mnie jak jest ze szczelnością, odprowadzaniem wody i utrzymywaniem w czystości?

Tak więc w woli konkluzji:

1. Sprawa nieopłacalna (tańsza jest wymiana auta na MII z fabrycznym dachem "solar")

2. Ma wady konstrukcyjne (prędkość, niskie temperatury)

3. Duża przyjemność latem,

4. Niezastąpiony w gwieździstą noc =)

 

Czekam na dalsze opinie o szklanych dachach i raz jeszcze dziękuję za nadesłane!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jezeli chodzi o wode - czesem sie zapomne i otworze go rano po wiosennym deszczu i przy hamowaniu wyleje mi sie na leb kilka litrow wody :roll:

 

Ale jezeli o przeciekanie i tego typu problemu chodzi to nie ma najmniejszego problemu. Wszystko jest szczelne nawet myjki cisnieniowe nie daja rady. :?:

 

Jezeli chodzi o czystosc - rok temu skonczyla mi sie gwarancja (100000 km) - przez caly jej okres jezdzilem do ASO i kazalem smarowac i konserwowac to ustrojstwo. Teraz robie to sam - bardzo dokladnie, z odkreceniem przesuwanej szyby wlacznie (lepszy dostep do prowadnic i tylniej uszczelki). Dwa razy do roku, jesienia i wiosna. Nie jest to ani trudne, ani specjalnie czesochlonne. Po prostu usuwam caly smar, papierowym recznikiem z prowadnic (jest w nim duzo kurzu, muszki etc) i pryskam nowym. Dodatkowo prysne ruchome elementy, wyczyszcze i nasmaruje uszczelki.

 

I tak jak pisze - jest wkurzajacy zima, ale w lecie wymiata...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!