Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Problem z Kontrolką paliwa Megane 2 2006r 1.6 benzyna


Rekomendowane odpowiedzi

Na początek powiem, że jestem świeżym posiadaczem Megane 2 1.6 2006r, i popełniłem katastrofalny błąd podczas tankowania, nie wyłączyłem silnika z pośpiechu (zapomniałem) wlałem paliwo, i wskaźnik dział poprawnie po zalaniu pokazał full, jednak po wyłączaniu silnika i ponowy uruchomieniu wskazówka wróciła do poprzedniego stanu czyli 3/4 baku i nie idzie w górę, przeczytałem że ponowne zalanie baku może pomóc no to ruszyłem w drogę wyjeździłem 10 litrów i nic, wskazówka spada tzn widzi ubytek paliwa jednak zalania nie widzi i nie podnosi się, komputer pokładowy pokazuje full bak tzn przy resecie działa normalnie. Moje pytanie co to może być za problem ile może kosztować ewentualnie czy jest sens zabierać się za to samemu czy jechać do ASO, bardzo bym prosił o rady jestem młodym człowiekiem, i nigdy w życiu nie zdarzyła mi się taka gafa, sam sobie pluje w brodę jak mogłem to zrobić, więc prosiłbym o jakieś porady a nie złośliwe komentarze.Dziękuje i liczę na pomoc.

 

Dane wozu: Renault Megane 2 ph II

Pojemność: 1600 benzyna

Rok: 2006

 

PS. Jeśli to zły dział bardzo bym prosił (jeśli to możliwe)o przeniesienie do poprawnego.

Edytowane przez filippy
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na początek spróbuj odłączyć akumulator na jakieś 10 min. Może to pomoże.

 

Dodano: 25 maj 2014 - 20:28

Tylko uwaga, przy odłączeniu aku, będzie potrzebny kod do radia i przyuczenie szyb.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pierwsze pytanie moje to jest takie co to jest przyuczenie szyb i na czym polega, drugie pytanie gdzie znajduje się pływak tzn jak się do niego dobrać. Z góry dziękuje

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przyuczenie szyb to kilkukrotne załączanie opuszczania i podnoszenia aż szyba dojdzie do krańcowego położenia i przytrzymanie wyłącznika w tym samym kierunku jeszcze ponad 5 sekund

Po odłączeniu aku szyba będzie poruszała się skokowo po kilka centymetrów. to normalne i dlatego wymaga przyuczenia jej ustawień krańcowych.

Trzeba wykonać dla każdej szyby osobno, można z panela w drzwiach kierowcy.

Pływakowi daj spokój to nie jego wina, szkoda bak otwierać narażając się na nieszczelności, bo i tak nic tam nie zrobisz i nic nie poprawisz.

Przejdzie samo.

Dostęp do pływaka jest pod siedzeniem prawym tylnym.

No i jeszcze pamiętaj o kodzie do radia jak masz zamiar aku odłączyć, to jednak też nie problem, bo można sobie kod wygenerować jeśli nie posiadasz go w papierach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Taka mała wskazówka bo ostatnio miałem to samo przy tankowaniu najlepiej zgasić silnik i wyjąć kartę z czytnika, ponieważ inaczej głupieje wskaźnik paliwa, lecz po ponownym zatankowaniu pokazuje już dobre wartości - tak było w moim przypadku. :unsure:

Edytowane przez mateuszchm
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W moim przypadku pomoglo po odlączenie akumulatora na 2 minuty ważne jest aby odlączyć na dłużej niż minute ponieważ wtedy następuje reset wszystkich ustawień następnie przyuczenie szyb (raz w dół na maksa i raz w górę na maksa za każdym razem trzymjąc guzik do góry na 5 sekund i tak dwa trzy razy aż zaczną opuszczam się cale a nie stopniowo,i tak z każdą szybą ) oraz wyjęcie radia i rozkodowanie go za pomocą telefonu i aplikacji.

 

Teamt do zamkęcia dziękuje za pomoc.

 

lapka2.gif

Regulamin pkt. 5.6 - pl-literki Aston76

 

Kolego Filippy kolor czerwony jest zarezerwowany dla administracji forum. Poprawiłem. Aston76

Edytowane przez aston76
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!