Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Grand Scenic dla Żony


malikq

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Bardzo proszę o pomoc. Rodzina się powiększa. Żona jeździ aktualnie VW Polo 3 drzwiowym....Z dwójką dzieci już nie damy rady :). Mam w pobliżu ciekawego Grand Scenica:

http://olx.pl/oferta/renault-grand-scenic-panorama-dach-2005-CID5-ID5SRgB.html#3bf0594d6e

Co sądzicie? Silnik nie musi być super mocny. Widać, że sprzedający parę rzeczy w nim zrobił. Przebieg...dla mnie co najmniej o 100 tys. więcej. Choć kierownica nie wygląda źle.

Najważniejsze dla mnie aby samochód nie sprawiał problemów takich, że nagle odmówi posłuszeństwa.Czy warto wchodzić w ten model?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie chodzi o ściganie ale przy takiej masie i mocy to będzie męczarnia nie jazda. Moc nie zawsze jest potrzebna aby się ścigać na światłach, czasem daje pewien komfort jazdy i nawet bezpieczeństwo w pewnych sytuacjach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeździłem z tym silnikiem, przed zakupem, fakt wyścigówka to nie jest, ale do miasta spokojnie wystarcza. A i jak ktoś jedzie spokojnie po trasie, to i na trasę wystarczy. Wystarczy mieć świadomość na co stać dany samochód. Z reszta ja mam 1,9 i to samo mógł bym napisać o Twoim 1,6, co Ty na temat 1,5.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Grand z silnikiem 1,5 to moim zdaniem kompletne nieporozumienie

Kolego, nie wszyscy stawiają na moc i prędkość, w pewnym wieku ważniejsza staje się oszczędność i płynność jazdy. Kolega ma granda z silnikiem 1,5 i kultura pracy tej jednostki jest naprawdę godna pochwały, jest cichy i elastyczny przy niskim zapotrzebowaniu na paliwo - czego więcej potrzeba kobiecie wożącej dzieci :notacrook:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ze "stawiania na moc i prędkość" to ja już dawno wyrosłem i do tego są inne auta niż Scenic i takich używam jak chcę moc. Każdy ma swój rozum i swoje priorytety przy zakupie auta. Moim zdaniem 1.5 to za mało do Granda - mogę mieć i wyrazić swoje zdanie i to zrobiłem. Kolega zapytał o opinie to się wypowiedziałem.

Ja akurat też mam kolegę z Grandem 1.5, którego żona wozi dzieci nim do szkoły itp i poza oszczędnością plusów tego silnika nie widzi i z pewnością nie polecają (ani on ani żona) do tego auta a też nie chodzi im o ściganie tylko o komfort podróży.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!