Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Rekomendowane odpowiedzi

witam auto to 1.5 dci. jak stoi w garażu w miare na płaskim to pokazuje wszytkie kreski albo jedną mniej. czasem stoi lekko na wzniesieniu (przód wyżej) to kropka albo 2 poniżej max, rozumiem, że auto może ma czujnik i jak jest pochyło to wskazuje inaczej. Ale czasem nawet na równym jest kropka mniej. Na bagmecie nie jestem w stanie odczytać faktycznej ilości bo wiadomo jaki on jest :) u was też się tak wacha. Auto po wymianie oleju 700km wcześniej nie wiem jak było do dopiero kupiłem go. Tak pozatym dolewacie coś oleju od wymiany do wymiany?

Edytowane przez P_r_z_e_m_o
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gdy samochód stoi krzywo to poziom oleju może być zafałszowany. Miałem kiedyś taki problem że gdy auto stało krzywo (prawe koła wyżej) to po uruchomieniu zapiszczał zaświecił na żółto i walnął komunikat "uzupełnij olej". Pytałem się potem w ASO i facet powiedział że takie coś się często zdarzało w tym silniku (2.0 dci) właśnie gdy miał prawe koła wyżej albo przednie wyżej. A co pokazują kropki na zimnym silniku (zaraz po uruchomieniu)?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po jezdzie zazwyczaj brakuje jednej kropki. Na drugi dzień rano jest full, tylko dziwi mnie fakt, że lubi sie wachać nawet o 2 kropki. Przypomniałem sobie, że tuż przed wymianą byla połowa, a gdy stał własnie pochylony (przod w gorze, lekkie wzniesienie i lewe koła jeszcze wyżej to skoczyło do minimum i też zaświecił. Czyli teoretycznoe jadąc pod bardzo strone wznoesienie i mając oleju tak jedna trzecia może nam wywalić komunikat.?

 

 

lapka2.gif

Regulamin pkt.

5.6 - pl-literki Aston76

Edytowane przez aston76
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, mało tego nawet na zakręcie może się zaświecić. Jeśli na zimnym silniku jest poziom ok to bym się nie przejmował. Po pracy olej zawsze jest rozsmarowany po całym silniku i trochę czasu trwa zanim wszytsko spłynie do miski.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po jezdzie zazwyczaj brakuje jednej kropki.

A po co jest olej w silniku :?:

Wiadomo, że podczas jazdy olej smaruje elementy silnika i zanim spłynie ponownie do miski to chwilę zejdzie :)

Jak myślisz, dlaczego poziom oleju sprawdza się na zimnym silniku lub po chwilowym postoju a nigdy zaraz po jeździe :?: ;)

Nie należy się tylko sugerować wskaźnikiem w liczniku ale potwierdzać to ZAWSZE wskazaniem na bagnecie :!: :idea:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Odświeże temat :rolleyes:

Mam pytanie czy poziom oleju w komputerze można zobaczyć w dowolnej chwili? W mojej Megi pokazuje się czasami po wejściu do samochodu, po teście systemów pokładowych. Na chłodnym silniku sprawdziłem poziom i dolałem oleju, teraz na bagnecie jest na środku między min a max. Na komputerze pokazało kilka kropek i jedna kreskę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Stan na wyświetlaczu widać tylko przez pierwsze chwile po odpaleniu. Chyba 30s. (ale mogę się mylić co do tego czasu)

Jest to w tym momencie jak świeci komunikat odnośnie stanu oleju. Wtedy trzeba wcisnąć przycisk na manetce by zobaczyć kwadraciki albo kreski. (jeśli oczywiście w M/S III jest taki komunikat wyświetlany jak w M/S II)

no i jeszcze jedno co wywnioskowałem po wpisach użytkowników na tym forum...

W silnikach 1,5 zaleca się, by olej stale był w górnym stanie na bagnecie.

Ponoć jego niższe stany poprzedzają i niektórzy twierdzą, że są przyczyną problemów z panewkami na wale korbowym.

Może to oczywiście być tylko zbieg okoliczności i próba znalezienia przyczyn obróconych panewek. Albo bujda na resorach wyssana z palca, tak jak wiele powtarzanych głupot na temat renówek.

Edytowane przez gojgien
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!