Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

MIIPhI zmiana języka z ELM327


Rekomendowane odpowiedzi

Moje korzenie sięgają właśnie Piotrkowa !

Nie mam planów na tamten kierunek ale może kiedyś się coś wykroi.

A może kiedyś połączę to z jakąś "wycieczką", jeśli nie znajdzie się nikt z bliższej okolicy.

Dzięki, odezwę się w razie potrzeby.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Kurde, tez mam jakis problem,

ELM odpisuje mi poprawne odpowiedzi, ale za skarby nie chce mi sie zmienic jezyka

Czy to moze byc zwiazane z tym ze moja podroba ma firmware 1.5 ?

 

lapka2.gif

Regulamin pkt.

5.6 - pl-literki Aston76

Edytowane przez aston76
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, próbuję zmienić język na angielski w MIIPhI 2.0 16V z 2004 roku. W PCMSCANie nie otrzymuje żadnych odpowiedzi, w ScanMaster-ELM DEMO program działa tak jakby wolno, tzn. wpisując polecenia w terminalu znaki pojawiają się po jakimś czasie - również brak odpowiedzi. Użyłem Termit'a i do trzech pierwszych poleceń otrzymuję poprawne odpowiedzi, a przy poleceniach 1086 i 3B110110 otrzymuję odpowiedź NO DATA. Termit ma taką zaletę, że mogę polecenia przypisać do klawiszy funkcyjnych, więc moge podawać je jedno po drugim w niewielkim odstępie czasu (pięć poleceń, każde przypisane kolejno do klawiszy od F1 do F5, więc wpisuję po prostu F1 Enter, F2 Enter,..., F5 Enter) co sprawia, że z pewnością polecenia wysyłam odpowiednio szybko. Ktoś coś pomoże?

Witam,

Specjalnie założyłem konto, żeby podziękować użytkownikowi tomer za ten sposób. Drugim powodem będzie podpowiedź dla kolegi klusza.

Miałem ten sam problem: przetestowane kilka programów na telefonie, tablecie i w końcu na kompie... Wynik jak wyżej (no może mi czasem prawidłowo odpowiadało na polecenie "1086"), ale w większości przypadków odpowiedź NO DATA - do tego czasem wywalało jakiś błąd (włączenie świateł, wentylatora chłodnicy, itp.), który ustępował dopiero po wyjęciu interfejsu.

No dobrze, żeby nie nudzić: kupiłem ELMa z BT za +- 20zł z allegro. Rozwiązaniem okazał się... ELM pożyczony od kolegi (w tym przypadku na USB) + Termite i już po pierwszej próbie język udało się zmienić na polski :)

Także moja rada brzmi - zmień interfejs a powinno zadziałać ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Rozwiązał ktoś problem z odpowiedzią "NO DATA" terminala przy wpisywaniu dwóch ostatnich wierszy komend (tj 1086 , 3B 11 01 10) ??

Przez te odpowiedzi "NO DATA" nie mogę zmienić języka z DE na ENG ;-(

Posługuje się ELM327 BT i androidem. Na tą chwilę nie mam BT w komputerze. Ale to chyba nie tu leży problem z "NO DATA"

 

Liczę na pomoc i sugestie ;-)

 

Pozdrawiam

 

Edit

 

Teraz nawet próbowałem z bt poprzez laptopa. Nadal nic . Przy 1086 dalej logi "NO DATA" :-(

Są jeszcze jakieś inne komendy na terminal żeby zmienić język??

Mój adapter ELM to wersja 2.1 . Co ciekawe, inni użytkownicy wklejają logi właśnie z tą wersją elma i wszytko gra ;-(

Czy to problem z moją meganą??

Edytowane przez grzechoo8813
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie,

Jak już wcześniej pisałem - więcej nie wymyślę.

Ponawiam prośbę o przesłanie podsłuchanej transmisji z programu działającego na waszym sprzęcie.

Można to zrobić np na laptopie programem HHD free serial port monitor.

Pozdro,Tomer

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Rozwiązał ktoś problem z odpowiedzią "NO DATA" terminala przy wpisywaniu dwóch ostatnich wierszy komend (tj 1086 , 3B 11 01 10) ??

Przez te odpowiedzi "NO DATA" nie mogę zmienić języka z DE na ENG ;-(

Posługuje się ELM327 BT i androidem.

Jak już pisałem wcześniej, mi pomogło jedynie użycie innego interfejsu...

Kolego mclublin czy możesz napisać lub podesłać link jaki to dokładnie interfejs zakupiłeś?

Mój interfejs (czyli ten, który nie zadziałał) wygląda tak: thumb_hosting_zdjec_1432492478__elm.jpg

 

Natomiast ten, który zadziałał pochodził z MaxiEcu na USB (na stronie MaxiEcu sam interfejs to koszt 75zł z przesyłką - 5 lat gwarancji ;) ). Moim zdaniem każdy na USB będzie lepszy niż te na BT. Interfejs na USB nie miał również żadnych problemów z e współpracą z PCMSCAN, mój (na BT) nie bardzo sobie z tym programem radził.

Nie twierdzę, że wszystkie elm'y na BT nie dadzą rady, bo już tu koledzy udowodnili, że się da, ale może bezpieczniej będzie wydać ok 50-80zł i kupić interfejs z USB :)

Edytowane przez mclublin
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

U mnie dalej ten sam problem.

Wszystkie komendy lecą z poprawnymi odpowiedziami, jednak licznik języka nie zmienia.

Zastosowałem również inny interfejs na kablu USB (mniej chiński, a w zasadzie firmowy), ale też z firmware'm 1.4b.

To samo.

Co do sniffowania RS'a - a jakże, mam doświadczenie, ściągnąłem MAXIECU w wersji demo, które to się łączy ale nie wyświetla danych.

Diodki na interfejsie mrugają (niby komunikacja się odbywa, a na pewno prąd ze złącza jest potrzebny bo po wyłączeniu zapłonu program krzyczy błedami) , ale co ciekawe program nie otwiera portu COM, albo to ściema albo mają jakiś niezrozumiały dla mnie (póki co) knif do wymiany danych z ELM'em

 

edit: w opcji elm na BT da sie podsniffowac, mam listę poleceń jakie śle maxiecu przy starcie komunikacji z licznikiem, ale dalej stoje w miejscu.

 

edit2: haa - jest sukces, po prostu potrzeba restartu wskaźnika - ja to zrobiłem softwerowo, nie wiem czy brutalne zdjęcie napięcia by dało to samo - nie sprawdzałem, przy okazji zmieniłem sobie czasookresy wymian oleju z 30kkm na 15 ;)

Edytowane przez macek123
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
edit2: haa - jest sukces, po prostu potrzeba restartu wskaźnika - ja to zrobiłem softwerowo, nie wiem czy brutalne zdjęcie napięcia by dało to samo - nie sprawdzałem, przy okazji zmieniłem sobie czasookresy wymian oleju z 30kkm na 15 ;)

Bardzo mnie interesuje dokładny opis zmiany czasookresu wymian oleju :) To 30kkm jest stanowczo przesadzone

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Bardzo mnie interesuje dokładny opis zmiany czasookresu wymian oleju To 30kkm jest stanowczo przesadzone

prosta sprawa, slesz mu takie cos:

3B 11 11 0f - to jest zmiana na 15kkm

pzdr.

lapka2.gif

Regulamin pkt. 5.6 -Prezes

Edytowane przez Prezes
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Próbowałem kiedyś zmienić autocomem niby mi też wyświetlało że operacja przebiegła pomyślnie ale faktycznie to nic nie zmieniało. Dopiero jak kupiłem Clipa to clipem byłem w stanie zmienić okres wymiany oleju w km i miesiącach. Ja u siebie zmieniłem na 12 tys i 12 miesięcy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!