Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami samochodowymi iParts.pl

tomer

MIIPhI zmiana języka z ELM327

Recommended Posts

Witam,

Chciałem się z wami podzielić sposobem zmiany języka (na angielski) w MIIPh1 przy użyciu ELM327.

Potrzebujemy:

- ELM327 (na kablu lub BT)

- komputer lub telefon/tablet z androidem

- zainstalowany terminal (ja używałem ELM Terminal dla androida)

1. Podłączamy ELM'a do samochodu

2. Łączymy się z nim z kompa/telefonu

3. Włączamy zapłon bez odpalania silnika (bieg+hamulec+start).

4. W terminalu wpisujemy kolejno polecenia:

AT Z (reset interfejsu, w odpowiedzi dostaniemy wersję ELM'a)

AT SP 6 (transmisja po CANie - odpowiedź OK)

AT SH 743 (adres TDB - odpowiedź OK)

10 86 (sesja extended - odpowiedź 50 86)

3B 11 01 10 (ustawienie języka - 10 = angielski, odpowiedź 7B 11)

Ważne, żeby 2 ostatnie wysłać szybko (bodajże 3 sekundy).

Po chwili naszym oczom ukazują się komunikaty po angielsku.

Mam nadzieję że wkrótce z ELM'em uda się zdziałać jeszcze więcej :)

• +1 3

Rewelacja, dzięki. Powszechnie panuje przekonanie, że zmiana języka może być wykonana tylko za pomocą clip'a

termite, realterm, albo nawet hyperterm wbudowany w windowsa

@Tomer gdzie znalazłeś te kody komunikacyjne lini CAN?

Metoda działa z najtańszym ELM327 Bluetooth z Allegro. Przed chwilą zmieniłem język na angielski w Megane II ph I z 2004

A na język polski? Słyszałem że w mojej megi II phI z 2005 jest już język polski?

jak ustawić ELM Terminal ? rozłącza mi się po chwili. Próbowałem programem OdbElm327 (android) słać komendy ale dwóch ostatnich odpowiedzi nie otrzymałem.

Kody wziąłem z bazy DDT2000.

Możecie spróbować w ostatnim kroku wpisywać :

3B 11 01 80

to ustawi język na polski (o ile jest, a jeżeli nie ma to wróci do francuskiego). WG bazy DDT nowsze ph1 też powinny go mieć - u mnie niestety nie ma.

W phII procedura powinna wyglądać tak samo (pisze powinna bo nie sprawdzałem doświadczalnie tylko wg bazy).

Zajrzałem właśnie w ELM Terminal i nie widzę tam w zasadzie nic do ustawiania - możesz spróbować z innym ELM'em lub na kompie...

I jeszcze jedna ciekawostka - wpisanie w ostatnim kroku poniższego uaktywni tempomat (oczywiście potrzebujecie mieć przyciski itd, ale o tym osobny wątek):

3B 11 0E 10

Edytowano przez tomer
  • +1 1

czy w sceniku II 2006 to zadziała, który program trzeba kupić w google play?

A podzieliłbyś się informacją któe pliki przeszukujesz?

Właśnie zacząłem przegląd bazy DDT ale Ty juz masz wstępną selekcję plików za sobą jeśli chodzi o polecenia a mógłbym się dołączyć do pracy.

Z góry dzięki.

W MII 2.0 benzyna 2004r też udało się bez problemu zmienić język na angielski.

Edytowano przez Wydryszek

Generalnie to wszystko w katalogu DDT2000Data.

W podkatalogu vehicles można znależć CAN ID na które trzeba zainicjować ELM'a.

A potem trzeba odnależć odpowiedni plik w katalogu ecus dla ECU z którym chcemy gadać i w nim są wszyskie polecenia do wysłania.

Pracuje obecnie nad aplikacją na Android'a która będzie gadała z ELM'em.

Póki co udało mi się np. odczytać aktualne wartości ciśnień w oponach z UCH lub kody czujników.

Będę was informował o wynikach prac.

Możecie spróbować w ostatnim kroku wpisywać :

3B 11 01 80

to ustawi język na polski (o ile jest, a jeżeli nie ma to wróci do francuskiego). WG bazy DDT nowsze ph1 też powinny go mieć - u mnie niestety nie ma.

W phII procedura powinna wyglądać tak samo (pisze powinna bo nie sprawdzałem doświadczalnie tylko wg bazy).

do wpisania ostatniej sekwencji wszystko przebiegało poprawnie, po jej wpisaniu otrzymałem odpowiedź 7F 3B 80 i język się nie zmienił.

Panowie proszę o pomoc, co jest nie tak??

Moje autko to MII PHII 1,9 dci 2006 rocznik

Musisz być szybszy :) - ta i poprzednia linia muszą być wpisane w krótkim czasie (bodajże 2 czy 3 sekundy)

Edytowano przez damiar

Też próbowałem wprowadzić ten kod za pomocą pcmscan ale zero odpowiedzi ani zmiany języka. Za pomocą jakich programów mogę wprowadzić te kody aby zadziałało?

Witam wszystkich zainteresowanych zmianą języka komputera instrukcja przedstawiona przez Tomer-a działa, trzeba tylko poćwiczyć prędkość wpisywania komend. Po wielu próbach udało się !! mam w mII phII język polski.

Dzięki WIELKIE

Należy się przynajmniej 4-pak <piwko>, a nawet cała skrzynka.

Użyłem aplikacji ScanMaster-ELM

Edytowano przez Bodziok2

W takim razie też muszę jeszcze jutro spróbować i przyspieszyć prędkość wpisywania ;)

Dodano: 13 paź 2014 - 08:49

Udało się :) Musiałem zmienić program do wpisywania i mam już j.angielski. Miałem cichą nadzieje, że będzie polski, bo Meganka jest z 2005r. października ale lepszy angielski od niemieckiego :) Dzięki

Edytowano przez aston76

Mi dziś też się udało zmnienić język w moim Scenicu. Dla autora tego wątku należy się duuuże <piwko>

Przy okazji uruchomiłem program ScanTool którego używałem do mojego wcześniejszego samochodu czyli Hondy Civic. No i po uruchomieniu okazało się że spora część parametrów pracy silnika jest odczytywana poprawnie takie jak obroty, temperatura płynu i powietrza, odczyty sondy lambda itp.

Mam nadzieję że wkrótce z ELM'em uda się zdziałać jeszcze więcej :)

Po moich dzisiejszych próbach jestem pewnien że uda się zdziałać znacznie więcej. :) Interesuje mnie jeszcze parę ustawień. Może uda się dalej zdziałać w tym temacie?

Skąd wziąć tą bazę DDT2000?

Edytowano przez aston76

Udało się Musiałem zmienić program do wpisywania i mam już j.angielski. Miałem cichą nadzieje, że będzie polski, bo Meganka jest z 2005r. października ale lepszy angielski od niemieckiego Dzięki

Też mam PCMSCAN i miałem próbować nim zmieniać język wyświetlania, ale widzę, że Tobie się nim nie udało. Możesz mi powiedzieć jakiego programu użyłeś?

Napisałem kilka postów wyżej, iż użyłem aplikacji ScanMaster-ELM jest darmowa i działa.