Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Nagły brak prądu w samochodzie


Rekomendowane odpowiedzi

Dzień dobry.

Piszę z takim pytaniem bo może ktoś spotkał się z sytuacją. Zdarzyło to się wczoraj jeden, pierwszy raz i nie wiem co o tym myśleć. Odjechałem kawałek samochodem żeby skosić trawę pod nim i po 10 minutach wsiadłem, żeby znów postawić auto na miejsce. Przekręciłem kluczyk i na jakąś sekundę zapaliły się te kontrolki co powinny po czym wszystko zgasło. Nie dało się włączyć radia, świateł, po przekręceniu kluczyka nie zapalała się żadna kontrolka i odpalenie samochodu było niemożliwe. Tak jakby zniknął prąd w aucie, ale...paliła mi się kontrolka od gazu oraz od immo. W momencie przekręcania kluczyka do odpalenia gasło jednak już wszystko, a na pilota nie reagował. Odłączyłem więc klemę akumulatora, odczekałem chwilę i podłączyłem ponownie. Wszystko jest OK i parę razy już jechałem to też było OK.

Czy to komputer się mu zwiesił czy może być to początek niestety czegoś gorszego? Spotkaliście się z czymś takim?

 

Aha, zegarek też widziałem, że działał ale też gasł po przekręceniu kluczyka :) Kiedyś tak miałem jak mi akumulator zdechł, ale tutaj po rozłączeniu klem i ponownym podłączeniu pali za dotknięciem, nie widać efektu kończenia się akumulatora.

Edytowane przez droopy
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawdź jak pisał Merkaba mase akumulatora to raz, dwa sprawdź jak się mają bezpieczniki obok akumulatora. Jeżeli masz wersję taką jak w profilu powinny się one znajdować w takiej małej czarnej skrzynce właśnie obok baterii. Mnie się tak raz zdarzyło i jak otworzyłem ów skrzynkę to przywaliłem głową o maskę. Czemu? bo połowa bezpieczników była zgnita, geniusz inżynieryjny w Renault nie przewidział że woda może się tam dostawać i od Ci historyjka.

Edytowane przez Skorpioniks
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może głupie pytanie, ale masa akumulatora to chodzi o to co znajduje sie na silniku od strony pasażera, tak nad osłoną paska rozrządu? Bezpieczniki na pewno sprawdzę, wiem o które chodzi. Dzięki za sugestie związane z problemem. Za 2 tygodnie wyjeżdżam do Zakopanego, więc takie akcje mnie niepokoją :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zdejmij podszybie nad akumulatorem i sprawdź masę która idzie od akumulatora do nadwozia krótki przewód lub plecionka jedno i drugie lubi przegnić i z tego takie jaja, przy okazji skrzynkę z bezpiecznikami sprawdzić która znajduje się zaraz obok.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Więc tak. Ta masa akumulatora sprawdzona. Wyglądała OK, ale na wszelki odkręciłem i oczyściłem. Co do skrzynki bezpieczników to mam to auto 4 lata i nigdy jej nie otwierałem, ale chyba poprzedni właściciel też nie. Jak ją otworzyłem to wysypał mi się chyba przegląd całego runa leśnego :D Wygląda jednak ok, nie jest nic przegnite, ale przedmuchałem i wyczyściłem. Faktycznie umiejscowienie skrzynki jest z lekka nieprzymyślane :) Jeszcze raz dzięki za pomoc, mam nadzieję, że to ta skrzynka była winna temu :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mnie się tak robiło, jak miałem luźne klemy na akumulatorze.

Czyszczenie klem i ich ponowne zamontowanie rozwiązało problem.

Nawet dwa razy byłem z tym w ASO, ale oczywiście nic nie znaleźli, usterkę wykryłem przypadkowo. ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie nagły brak prąd był spowodowany właśnie skrzynką w podszybiu. Na pierwszy rzut oka wszystko było ok, ale wszystkie styki były przegnite, w tym piny bezpieczników. W rezultacie słabego styku, temperatura rosła przy większym obciążeniu, co poskutkowało stopieniem części obudowy i zgaśnięciem silnika przy zjeździe z góry i serpentynach. Radzę zadbać o to miejsce, bo może się to źle skończyć.

 

Ja ostatecznie rozebrałem wszystko na części pierwsze, zakupiłem nową listwę, a obudowę uszczelniłem, żeby żadna woda już tam się nie dostawała. Lokalizacja tej skrzynki jest moim zdaniem celowa, to się ma psuć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 miesiące temu...

ja mam podobny problem tylko ze czysciłem bezpieczniki kolo akumulatora i było wporządku, dzisiaj zmieniłem bezpiecznik w skrzynce pod kierownicą bezpiecznik (uc bic) czy cos takiego ;p i nagle wszystko wrócilo do normy, odpalilem auto chwile pochodzili i dalej ten sam problem. ;/ co moze byc przyczyną ?

 

lapka2.gif

Regulamin pkt.5.6 - pl-literki Aston76

Edytowane przez aston76
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zwarcie którychś przewodów, przegniły przewód masy (miedziany) który dochodzi silnika, przy rozruszniku kable zgniły u i gdzies jest przebicie. Do skrzynki UCH dostała się woda (brak gumowej osłony) i tez jakieś zwarcie jest. Dużo by wymieniać.

Edytowane przez shu90
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzisiał sprawdzaelm i czysciłem masy, pózniej klemy od akumulatora. Sprawdziłem wszystkie bezpieczniki miernikiem, wszystko w porządku ale i tak żyje własnym życiem. Zauważyłem też ze nie raz wszystko sie resetuje i działa normalnie jakbym odłączył kleme akumulatora. i słychac (bzdynk) i wszystko wraca do normy. Po jakims czasie znów zanika wszystko ; centralny immo kierunkowskazy awaryjne i swieci sie kotrolka zygzaka ;/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!