Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Dziwne zachowanie! Mruganie prawego światła, "cykanie" zamków.


Rekomendowane odpowiedzi

Witam

 

Wczoraj wieczorem sąsiad zadzwonił do mnie, że świeci mi prawy reflektor z przodu. Zdziwiłem się - tylko prawy? Zszedłem na dół - rzeczywiście - prawy reflektor z przodu świecił a w sumie lekko mrugał. Lewy był zgaszony. Chciałem wejść do auta, nie działał czujnik pod klamką, otworzyłem kluczykiem. Niestety auta nie udało się odpalić. Zostawiłem taki mrugający reflektor na noc z myślą, że się rozładuje. Dzisiaj wchodzę do auta, o dziwo drzwi otworzyłem bez kluczyka (hands free). Chciałem włączyć zapłon (przycisk START STOP), niestety wtedy zaczął mrugać główny wyświetlacz i po wyłączeniu się wyświetlacza rozlegał się dźwięk podobny do blokowania drzwi przy 20km/h. Po chwili zaczął się cyrk. "Cyk, cyk, cyk, cyk, cyk" - okazało się, że w drzwiach cały czas pracują mechanizmy, które odpowiadają za zamykanie/blokowanie drzwi - tak mi się wydaje, bo dotykając okolic zamka czuć drżenie. Załączam filmy:

 

 

Na drugim filmie widać, jak odłączam klemę od akumulatora, "cykanie ustaje". Jednak po podłączeniu znów jest to samo. Ostatnio 2 razy zdarzyło mi się jechać przez dość głęboką wodę - myślę, że mogło być do połowy koła. Czy to może być przyczyną tego dziwnego zachowania? Jakieś zwarcie? Czy po podłączeniu CLIPA wyszedłby błąd? Teraz nawet nie ruszę się samochodem spod bloku. Czy ktoś miał podobny problem w Scenicu II?

 

Pozdrawiam

Tomek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Yyyyyyy, tylko tam chyba trudny dostęp jest. Mam scenica II przed liftem, i chyba inaczej się ściąga obudowę bezpieczników niż po lifcie. Jest do tego jakaś instrukcja? A jak to "wyschnie" to może wrócić do normalności?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

podnieś maskę - po prawej masz skrzynkę z bezpiecznikami. tam musi być czysto i sucho, a niekiedy lubi być wilgoć np. z zatkanego podszybia.

mam nadzieję, że po złączeniu wszystkiego pod siedzeniem nie masz np. śniedzi na połączeniach, która może występować jeśli jest wilgoć w aucie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!