Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

1,9 dCi 102 KM


HAMAS

Rekomendowane odpowiedzi

Meganka z tym motorem 1,9 dCi dymi na niebiesko bardziej jak się nagrzeje ,turbina ,wtryski są w porządku przepływomierz też,moc nie za wielka.

Jeśli ktoś może pomóc to proszę o rady.

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
  • 5 lat później...

Witam u mnie też pojawia sie dymienie na niebiesko,najgorzej jak postoje z minute na wolnych obrotach i ruszę z miejsca to jest dość mocna chmura.Zapach dymu nie wskazuje na olej,zresztą na 12tyś. doleje max litr i ani grama więcej to chyba w normie.Gość w serwisie mówił mi wcześniej że to coś w paliwie i polecił dolać mixolu 0,6 litra na zbiornik i do tego zalałem do pełna vervy(około 3/4 baku vervy).Dymienie występuje nadal,nie jest dość mocne ale zastanawijące skąd się bierze.Proszę o jakieś sugestie co jest do sprawdzenia bo na kompie parametry w normie,żadnych większych odchyleń.Pozdrawiam. :mrgreen: Co do koła to nie ma dwumasy na szczęście.

Edytowane przez kuchcik78
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

na 12tyś. doleje max litr i ani grama więcej to chyba w normie

Ja u siebie na 15 tys jak dolałem 100ml to był max. Jak dolewasz litr to już raczej silnik do temontu. Na pytanie ile pali Ty zapytasz olelu napędowego czy silnikowego :mrgreen: Według mnie 1litr na 12tys. to coś za dużo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego to bierze Ci mało ale poczytaj o normach dopuszczanych przez producentów i zobaczysz że dopuszczają nawet 1.6 l na 1000 km nie na 10000.Wiem że to bardzo dużo ale litr na 12000 to naprawdę niewielka ilość i nie wydaje mi się aby to było moim problemem bo takie zużycie mam od dawna a kopcenia nie było.Będę szukał dalej o co u mnie chodzi ale narazie oprócz dymienia nic się nie dzieje więc nie ma pośpiechu.Pozdrawiam i proszę o dalsze sugestie,wszystkie mile widziane. :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W moim autku przy wymianie oleju (co 15tyś) nie dolewam ani grama oleju. Zalewam 4,5l Magnateca 10w40 i po roku spuszczam. Nie obserwuje zużycia oleju w trakcie eksploatacji. Co do niebieskiego dymku to jeżeli pali ok 1L/15k km to wychodzi że na 1k km pali ok 80-90ml to niewiele. Nowe 1.6 TDI WV bierze 0,5L/250km i wg serwisu tak ma być (sic!!!!). Jeżeli dolałeś 0,6L mixolu (czyli oleju) do ok 45L paliwa i zrobisz na tym 750km to wyjdzie że na tysiąc kilometrów spalisz prawie 1L oleju w sumie. Może dla tego niebieskie kopcenie. Za dużo mixolu. Ja słyszałem że dolewają ale 0,2L/bak. Ja przede wszystkim spróbował bym wlać LIQUI MOLLY diesel spulung na pol baku i zobaczyć różnice.

http://www.liqui-moly.pl/features/katalog.html?page=shop.product_details&flypage=flypage.tpl&product_id=42&category_id=17

Ewentualnie przy wymianie oleju zastosować płukankę:

http://www.liqui-moly.pl/features/katalog.html?page=shop.product_details&flypage=flypage.tpl&product_id=95&category_id=19

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,mam nowe podejrzenie poparte wiedzą użytkownika diesla od lat i podpowiada mi ze problemem może być słabe sprężanie na jednym z cylindrów i to może być niespalony olej napędowy,tylko czy nie kopcił by na czarno. Niech ktoś mnie poprawi jeśli nie mam racji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Taaa, przejmujecie się dolaniem 1 litra na 12tys czy 10tys a ja teraz na trasie 600km musiałem dolać 3litry żeby wrócić do domu!!! 1 litr przed wyjazdem bo już miałem minimum na bagnecie a olej miałem wymieniony 2tyg temu, po dojechaniu do celu końcówkę bagnetu miałem umoczoną w oleju więc dolałem 2 litry i znów jest pusto!!! auto wstawiłem do garażu i koniec już jazdy, muszę szukać jakiegoś magika i szykować kasę na remont lub inny silnik. Po odpaleniu silnika momentalnie ze zdjętej odmy lecą spore ilości siwego dymu, po odpaleniu poleci też spora chmurka z wydechu(siwo czarnego), w trakcie jazdy np. przy ruszaniu zostawiam też sporą zasłonę dymną... tyle że już koloru niebiesko-szarego...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!