Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Megane nie odpala


lukas285

Rekomendowane odpowiedzi

rozrzad ustawiałem tym sposobem "po przeciwnej stronie glowicy jak zdejmiesz rure filtra powietrza znajdziesz 2 zaslepki w glowicy wydlub je walki beda mialy naciecie nie symetryczne ustaw je w jednej linii mniejszym nacieciem do dolu. teraz wal po odkreceniu kola pasowego miejsce naciecia na klin do gory centralnie uwazaj tam kolo jest bez klina. przy naciagu lubi sie przestawic bez blokady" tylko blokade dorobiłem sobie na wałki i dokreciłem to czy wtedy jest rozrzad dobrze ustawiony?

 

lapka2.gif

Regulamin pkt.

5.6 - pl-literki

5.7 - logika wypowiedzi, ortografia. Aston76

 

Dodano: 24 cze 2014 - 20:48

jeszcze przy ustawianiu przeciołem przewód paliwowy czy możliwe jest że się coś zapowietrzyło bo zauważyłem to wtedy jak przekreciłem na zapłon i zaczeło rzgać paliwem.

Edytowane przez aston76
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

byłem przed chwilą u mechanika i powiedział że może to być źle ustawiony rozrzad. rozrzad ustawiłem na pierwszy tłok w gmp tak ustawilem wał a wałki nacicia w poziomie i tak skreciłem czy jest możliwe że jest źle ustawiony. A jeśli to zawory to ile mnie wyniesie kompletny rozrzad i wymiana go u mechanika oraz naprawa głowicy ?

 

lapka2.gif

Regulamin pkt. 5.6 - pl-literki Aston76

Edytowane przez aston76
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

na pierwszy tłok w gmp

Ten od sprzęgła?

Trzeba było użyć blokady wału korbowego.

ile mnie wyniesie kompletny rozrzad i wymiana go u mechanika oraz naprawa głowicy

Zależy. Jakieś 1500-2500PLN
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dorobiłem sobie tylko blokade na wałki a blokady wału nie miałem z czego dorbić i tak ustawiłem bo ktos tak pisał czyli możliwe że rozrzad jest źle ustawiony?

 

lapka2.gif

Regulamin pkt. 5.6 - pl-literki Aston76

Edytowane przez aston76
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie naprawa po zerwaniu rozrządu kosztowała równe 1500, tyle że ja mam 8V. Wiec u Ciebie jak znajdziesz dobrego mecha też tyle wyjdzie. W moim przypadku do wymiany doszła jeszcze pompa wody bo oznaki przeciekania już miała. Weź po pierwsze sprawdź kompresje i wtedy będziesz wiedział czy pogieło zawory czy też nie. Tylko u Ciebie jest 16V więc na moje oko dostały wszystkie ale cuda się zdarzają. Ogólnie lepiej remontować niz kupować nowy silnik, wydasz kilka stówek więcej ale wiesz co masz, jak kupisz uzywany cholera wie na co trafisz.

Edytowane przez Skorpioniks
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Już nie pamiętam dokładnie, ale same części będą będą kosztować 800-900 zł, do tego olej, płyn chłodniczy i robocizna.

Jak się zamkniesz w kwocie 1500 zł to będzie bardzo dobrze.

Rób sinik, bo wiesz co masz. Jak kupisz używany to nie wiadomo na co trafisz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dorobiłem blokadę na wał korbowy. I teraz chciałbym ustawić rozrzad ale bez zrzucania paska bo mam już założony i chciałbym się zapytać czy tak da radę i jak to zrobić?

 

Dodano: 26 cze 2014 - 16:27

czyli bez zrzucania paska się nie obedzie?

 

Dodano: 26 cze 2014 - 20:05

Z jakim momentem należy dokrecić śrubę rolki napinacza oraz śrube koła pasowego?

 

Dodano: 01 lip 2014 - 20:16

witam jestem już umówiony z mechanikiem i teraz pytanie bp mechanik zapytał czy zdzierać do głowicy i tyle czy sprawdzać też tłoki jak wy uważacie?

 

 

lapka2.gif

Regulamin pkt.

5.6 - pl-literki

5.7 - logika wypowiedzi Aston76

Edytowane przez aston76
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!