Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Megane nie odpala


lukas285

Rekomendowane odpowiedzi

Witam dziś jak wyjeżdżałem z parkingu przy ruszaniu puszczam sprzęgło gaz a tu łup i auto stoi i nie chce odpalić i kreci tak jakby tylko rozrusznikiem. Zaglądam pod maskę a tam koło pasowe co jest na kole zębatym od rozrządu poluzowane i jak się rusza to lata całe odkręciłem je i zdaje mi się że urwało klina na wałku bo nic nie ma. Ktoś wie jakie są tego konsekwencje gdy kręcę rozrusznikiem to tak jakby tylko rozrusznik pracował paski stoją w miejscu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślę że spróbować nie zaszkodzi a może ktoś mi podpowiedzieć jak w tych silnikach ustawia się rozrząd? A może rozrząd się w ogóle nie przestawił bo skoro pasek jest na miejscu jak to sprawdzić?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przestawił się na 100%

Koszt naprawy 1500 jak będziesz robił sam 2000-2500 jak zlecisz do naprawy.

Bez blokad nic nie ustawisz. Poczytaj forum nie ma sensu tego przepisywać kolejny raz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może spróbuje ustawić rozrząd i dokręci koło może nie pogięło tych zaworów

Jeżeli nie kręci się dolne koło na wale korbowym to zawory są nieruchome. Za to tłoki normalnie pracują góra dół i na bank zawory dostały tłokami i pogięły się. Jak będziesz miał nie fart to będą dziury w tłokach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Witam chciałbym się zapytać czy da rade jakoś ustawić rozrząd bez blokad? Jeśli ktoś wie jak to prosiłbym bardzo o opis.

 

Dodano: 21 cze 2014 - 19:22

da rade jakoś czy nie bardzo?

Edytowane przez aston76
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Da się,ale sam pierwszy raz tego nie rób.Najtrudniej jest na końcu przykręcić koło pasowe wału-brak klina i można wtedy wszystko przestawić.Przecież blokady nie są znowu takie drogie,na forum są też wymiary,niektórzy sami sobie porobili.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

właśnie nie wiem jak je dorobić i z czego jak zrobić ten gwit na blokadzie ? a jak sie go ustawia bez blokad możesz opisać i nie bardzo rozumiem te wymiary na forum

 

Dodano: 22 cze 2014 - 13:17

Smeg pomożesz mi to zrobić ?

 

Dodano: 24 cze 2014 - 16:44

ustawiłem rozrzad i odpala ale jak sie mu przygazuje i jak sie pusci z gazu to gaśnie. Ale chodzi prawie jak traktor. Czy to źle ustawiony rozrzad czy zawory pogiete?

Edytowane przez aston76
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!