Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Proszę o poradę - ZAKUP SCENICA


dedzio

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Jestem tutaj nowy i chciałem powitać wszystkich forumowiczów.

Do tej pory jeździłem Espacem 2.0 +lpg z 1998r.

Teraz przymierzam się do zakupu Scenica i tu mam problem.

Czy lepiej kupić Ph I w bardzo dobrym stanie czy Ph II któremu do ideału pewnie będzie trochę brakowało.

Na autko chce przeznaczyć kwotę: 11000 - 14000zł.

Samochód musi mieć silnik benzynowy i tu nasuwa się moje kolejne pytanie który wybrać? Czy 1.6 daje sobie radę z masą samochodu czy może lepiej wybrać 2.0 który podobno jest trochę bardziej awaryjny a może 2.0T?

Co do skrzyni biegów to myślałem o manualu do silnika 1.6 a przy jednostce 2.0 moze być też automat.

 

Jeżeli możecie mi coś doradzić a może nawet znacie kogoś kto chce sprzedać Scenica w dobrym stanie którego warto polecić to dajcie znać.

 

Na allegro znalazłem takie coś: http://allegro.pl/renault-scenic-2-0-16v-navi-xenon-stan-perfekcyjny-i4286959463.html

Jak myslicie czy auto jest warte polecenia?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2.0 16v bardziej awaryjny niż 1.6 16v ?! Kto ci takie rzeczy naopowiadał? Musiało ci się pomylić z silnikiem 2.0 IDE, który owszem uchodził za awaryjny, ale nie był dostępny w tym scenicu ;) Ja osobiście proponuję rozglądać się za silniczkami 2.0, bo jednak czasem potrzeba tej mocy pod stopą :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie kolego ktoś mi powiedział że ten silnik 2.0 to jest włąśnie ten model awaryjny IDE.

bzdura :P "Zwykły" silnik 2.0 ma 135 km (awaryjny IDE, którego w tym scenicu nie oferowano 140) jest nawet bardziej niezawodny od według mnie całkiem udanego 1.6. W dodatku masz skrzynię 6-kę i więcej mocy. Jak dla mnie do Scenica jeśli benzyna to tylko 2.0. Chyba, że autem będziesz poruszał się tylko po mieście i elastyczność Ci niepotrzebna. Jeśli chodzi o 2.0T to dość trudno trafić na zadbany egzemplarz z tym silnikiem, ale nie należy się go bać. To jest na prawdę udana konstrukcja i w dodadku ze Scenica robi na prawdę szybki autobusik. Z S-Maxem 2.5T sobie nie da rady, ale osiągi mogą miło zaskoczyć. Wiem, że tutaj któryś kolega ma Sceniola z takim silnikiem on jak go znajdziesz albo trafi na ten wątek poda Ci pewnie więcej konkretów.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Obawiam się że przy założonym budżecie znalezienie sensownego 2.0T będzie bardzo trudne. Sam silnik jest bardzo fajny, dynamiczny, dający radość z jazdy i wcale nie nadmiernie łasy na paliwo. Mam 2.0T w Grandzie i 1.6 16V w krótkim. Moje jeżdżenie po Warszawie (ale nie po centrum, tam staram się jeździć w miarę możliwości poza szczytem) daje średnie zużycie w przedziale 9,7-10,6 l/100 km. gdzie specjalnie się nie oszczędzam (dynamiczne ruszenie spod świateł, jak trzeba ostrzej przyspieszyć do zmiany pasa to przyspieszam). 1.6 w podobnych warunkach spala 9,2-10,3l/100 km. Póki nie zacząłem jeździć 2.0T 1.6 16V był dla mnie wystarczająco dynamiczny ;) Teraz już jestem skrzywiony. Zwykle 2.0T były bogato wyposażone (nie wiem jak przed liftem ale po lifcie wychodziły tylko jako Pivilage): ESP, półskóra, Hands Free, samościemniające się lusterko wewnętrzne, czujnik deszczu, środkowy schowek, elektrycznie składane lusterka itp.

 

Sam silnik nie stwarza problemów, wymiana oleju wg producenta co 20000 km. a nie co 300000. Między wymianami nie wymagał dolewek, stan zwykle startował z 2/3-3/4 i opadał do minimalnie 1/2. Przez 82000 km. od zakupu z silnikiem nie miałem żadnych przygód, z różnymi innymi częściami tak: klimatyzacja, maglownica, wieczne atrakcje z zawieszeniem, Hands Free. Gdybym znowu miał kupować SII to szukałbym właśnie 2.0T.

 

Jeżeli trafisz na ładne 2.0T to warto, zwykły 2.0 16V też ma dobrą opinię, przykładem może być Optima (kolejny raz wywoływany do tablicy ;) ) który swoim nakręcił dużo i obecny stan licznika pokazuje ładnie ponad 200000 km. i nadal rośnie, a decyzja o sprzedaży jest wciąż odsuwana w dal ;) 2.0 IDE nie było w Scenikach II.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Połączono z już istniejącym tematem.

Witam.

Słuchajcie jutro jadę zobaczyć Scenica.

Już trochę poczytałem Wasze posty i mniej więcej wiem na co zwrócić uwagę.

Widzę że są specjaliści którzy dużo mogą powiedzieć po samych zdjęciach auta, więc mam do Was prośbę - zobaczcie to auto i wypowiedzcie się coś na jego temat.

Dzięki.

 

http://olx.pl/oferta/renault-grand-scenic-7osobowy-climatronic-2005-CID5-ID69YiD.html#e9a9018f1f

Edytowane przez damiar
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Demonem prędkości i dynamiki to on nie będzie ;) Ale do rzeczy:

-przedni zderzak z prawej strony jakos dziwnie spasowany, nierówna szczelina i jakby polerowany chałupniczo, zupełnie inny odcień, ale pewnie kwestia zdjęcia;

-nie widać rolety bagażnika, ale załóżmy że jest;

-ESP chyba nie ma, ale liche zdjęcie;

-szkoda że bez schowka z podłokietnikiem;

-nie umiem się dopatrzeć naklejek na progach;

Ewentualnie, jednak do Granda sugerowałbym 2.0 16V.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

UWAGA, UWAGA, UWAGA !!!

Byłem zobaczyć tego Scenica z Rawy Mazowieckiej.

Gościu powinien dostać za przeproszeniem w ząbki!!!

Jak dzwoniłem to mówił że on malował tylko tylny lewy błotnik i zderzak bo był przerysowany.

Okazało się że auto naprawiał chyba jakiś "murarz" amator. Szpachla była chyba rzucana kielnią!!!

Auto zmalowane w cały świat. Nie ma elementu który nie byłby malowany. Zaczynając od przodu końcąc na tyle.

Szpachla na słupkach, drzwiach, błotnikach nie dość że nie dotarta to jeszcze pęka. Na dachu między drzwiami kierowcy i pasażera harmonijka jakby auto dostało strzała w bok. Na tylnym błotniku lakiernik krawędź zachował tylko na 10cm a dalej zrobił krawędź na półokrągło. Dodatkowo sprzedający postawił auto w cieniu drzew żeby nie rzucało się w oczy ża lakier ma cienie i zacieki na każdym elemencie!!!. Jedyne co zgadzało się z opisem to to że ma 140000km przebiegu i środek jest w miarę zadbany. Technicznie auto wyglądało dobrze ale blacharka - TRAGEDIA!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja w temacie 2.0, którego ujeżdżam. Kupiłem prawie 3 letniego z przebiegiem 140tys. km, założyłem zaraz gaz i od tej poryjeźdżę bez awaryjnie. Aktualnie mam 270 tys. km i... silnik działa bez zarzutu. Silnik w mojej ocenie idelany do zagazowania - do tego stopnia, iż fabrycznie w dolocie ma miejsce na dysze gazu LPG. Miałem go początkowo miec do 250 tys. km, ale.... tak szybko przeleciało. To przesunąłem granicę do 300tyskm... i sobie już oglądam coś nowego jakiegoś Qashqaia uuuummmmm fajny jest (ten nowy z rocznika 2014) i... postanowiłem, że chyba sceniola w ogóle sobie zostawię "na zawsze" bo dzisiaj jest nic nie warty, a jeździ super.

Edytowane przez Optima
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Optima w sumie to na rynku on już chyba doszedł do wartości wagi złomu, znaczy się, bez urazy, ale z takim przebiegiem to go nie sprzedasz, bo: "...paaaaanie, 300000 km? Na okrąglo pan jeździłeś? Przecież on już do niczego się nie nada. A tutaj, patrz pan, jaki ładny, od Niemca, ten sam rocznik a tylko 108000 km. nakulane i to po niemieckich autobanach a nie na naszych dziurach, tamten to jeszcze pochodzi...." ;) A cofać to raczej nie będziesz...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cofać nie będę, bo czasami robię coś w ASO - więc łatwo to sprawdzić. Plus przebieg do sprawdzenia na stacji kontroli pojazdu - już ostatnio wpisali do bazy danych. Więc nie będę robił z siebie idioty.

Przebieg mam duży ale ostatnio na gratka.pl (teraz sprawdzałem i akurat nie ma) widziałem kilka z >250tys i jeden 305 tys. - kiedyś takie ogłoszenia powyże 100tys. były niepostykane. Ale może sytuacja normalnieje?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wychodzę z założenia że ludzie z zasady są uczciwi (niestety często zawodowo zajmujący się handlem samochodami znają inne pojęcie uczciwości), więc tekst o cofaniu był z przymrużeniem oka, ale ostatnio patrząc na ogłoszenia widzę że coraz więcej samochodów ma przebieg poniżej 100000 km. a szczególnie takie w wieku 10 lat i więcej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...

Połączono z już istniejącym tematem.

Witam.

Czy możecie sprawdzić fachowym okiem tego Scenica :

http://otomoto.pl/renault-scenic-ii-2-0-benzyna-nawigacja-klima-C34544552.html

Edytowane przez damiar
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!