Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Rezystor dmuchawy - gdzie się znajduje.


Rekomendowane odpowiedzi

thumb_hosting_zdjec_1403472671__p1010056.jpg

Tak wygląda rezystor dmuchawy,z klimatyzacją ,w Megane I phI coupe.Jest w podszybiu ,pod jego środkową częścią ,jest tam kilka wtyczek.Wystaje tylko ta część z dwoma wtyczkami ,reszta jest w plastikowej obudowie nawiewu ,jest przykręcony dwoma wkrętami.Chyba ph 2 ma tak samo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiem jak to wyglada tylko nie wiedziałem w ktorym miejscu się to znajduje :) dziś zerknę czy coś takiego mam w tym miejscu o którym wspominaliście,dam znać.

 

Dodano: 24 cze 2014 - 12:41

Dzisiaj sprawdziłem to ,niestety u mnie nie ma w tym miejscu tego,załączam dwa zdjecia by pokazać co znajduje się u mnie po wyjęciu akumulatora..

 

Dodano: 25 cze 2014 - 13:40

Może jest ktoś kto wie gdzie mam tego dalej szukać ??

post-71834-0-07498500-1403606471_thumb.jpg

post-71834-0-46643800-1403606478_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aby na pewno masz klimę? W ph I z klimą jest tam o wiele więcej okablowania, którego u Ciebie brak (przynajmniej na tych fotach). W ph I rezystor jest jakby pod mechanizmem wycieraczek widocznym na Twoich zdjęciach, a jak się do niego dobrać masz dokładnie opisane tu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak napewno mam ph II z klimą :) chyba wiem jakim autem jeżdzę :), może u mnie jest inaczej bo w tym linku który mi podałeś jest meganka z klimą ale z 97r ,mój jest z 1999r po liftingu i mam regulację dmuchawy z 4 stopniowym ustawianiem nawiewu.

Edytowane przez Pinki72
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

U mnie jest na obudowie wentylatora taki jak opisuje DaRu http://megane.com.pl/topic/31207-nawiew-zdechl/page__st__180

Edit: Aha wg. mnie jest 3 rodzaje : same druty/sprężyny, z tranzystorami, i taki jak podałem w linku.

Edit:I dwa (chyba) miejsca montażu : pod silnikiem wycieraczek lub na obudowie wentylatora ( widać po zdemontowaniu podszybia)

Edytowane przez tom68
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 lata później...

Witam wszystkich

Czy może mi ktoś poiedzieć czy w mojej megance z 1999r po liftingu z klimą 1.6 16v ten rezystor dmuchawy ( dodaję zdjecie)bedzie pasował, pytam bo wentylator u mnie działa na 4 biegu a jeszcze nie wyciągałem tego z mojego auta i niewiem czy bedzie pasował.

post-39658-0-62154500-1487355465_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

powinien pasować najlepiej sprawdzić wartości rezystorów, lub poszukać wg nr katologowego. radze solidnie przykręcic nowy rezystor i sprawdzic okablowanie i kostki czy nie są zaśniedziałe. ponadto w renault mamy dwóch producentów podzespołów elektroniki siemens i jager,to tez ważne przy doborze odpowiednich części do renówek pzdr

 

Dodano: 18 lut 2017 - 21:30

sagem nie siemens przejęzyczyłem sie sorki

lapka2.gif

Regulamin pkt.5.6, 5.7 Ludzie :!:

Czytajcie przed wysłaniem to co palce "nastukały" na klawiszach :!:

Poprawcie, wstawcie odpowiednie znaki przestankowe. Zacznijcie nowe zdanie wielką literą :!:

Nikt was nie goni :!: Nie ogłaszaliśmy konkursu wklepywania literek na czas :!: ;)

Trochę szacunku dla czytających. -Prezes

Edytowane przez Prezes
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 9 miesięcy temu...

Odświeżę temat.Też miałem taklą sytuacje megane I 1997 cabrio.Dmuchawa tylko na 4 biegu i w tym roczniku znalazłem ten rezystor dmuchawy pod silniczkiem wycieraczek.Są tam trzy wtyczki jedna jest od właśnie pukającej klapki oczywiście wyciągnięta aby nie było pukania i dwie od rezystora trudno do nich dojść,ale  jakoś można sobie z tym poradzić.Trudno tez jest odkręcić rezystor jest on przykręcony na dwie śrubki p trudach jakoś udało mi się odkręcić i wyjąć rezystor.Kolega od razu kazał mi zrobić mostek w miejsce uszkodzonego bezpiecznika termicznego orginalny to 128C.ja wlutowałem 280C. Dmuchawa chodzi jak nowa zmontowane jutro zabieram się za wymianę wiązki elektrycznej z opcjami elektrycznie podnoszony dach, podgrzewane siedzenia i poduszki w siedzeniach może coś napiszę w temacie z wymiany instalacji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!