Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

odgłosy silnika


kowalikd

Rekomendowane odpowiedzi

witam,

ostatnio zauważyłem, że z okolic rozrządu dochodzi dziwny dźwięk jakby chrobotanie czy to normalna praca silnika? jeśli nie to czy ktoś miał coś podobnego? kompletny rozrząd wymieniony wraz z pompą wody jakieś 10tys km temu...

filmik pod adresem

 

jest to silnik 1.6 16v przebieg około 103 tys km

 

Nowe zdania zaczynamy dużą literą. Aston76

Edytowane przez aston76
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie od nowości było dziwne dudnienie, takie "łułu" słyszalne na wolnych obrotach, nawet w kabinie. W końcu na gwarancji (po 26 tysiącach) został wymieniony rozrząd wraz pompą wody. Dudnienie ustało. Nie wiadomo co było przyczyną, ASO twierdziło, że wymontowane części nie nosiły śladów zużycia. Chrobotanie może sugerować, że coś się obciera. Na Twoim miejscu podjechałbym do doświadczonego mechanika, z rozrządem nie ma żartów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, u mnie "łułu" jak kolega wyżej określił nie ustało po wymianie rozrządu ( miesiąc temu robiony był remont silnika i wymiana kompletnego rozrządu) Auto mam od Stycznia tego roku i nie wiem jak wszystko funkcjonowało wcześniej. Dzisiaj wymienione zostało koło pasowe Alternatora.

Przy odbiorze auta zapytałem mechanika o to buczenie...mechanik odpowiedział,że słyszę albo pompę wspomagania albo alternator...że generalnie silnik sam w sobie stanowiąc jedność z resztą osprzętu,paskami itd wydaje taki dźwięk :)

Drążyć temat z mechanikiem czy się w końcu przyzwyczaić?! W sumie jak się nic nie dzieje to mi to wisi, i tak w ciszy nie jeżdżę :P

 

Kolego, odnośnie chrobotania to u mnie też występowało, winne było właśnie koło pasowe alternatora z tym, że momentami świeciła się kontrolka wskazująca brak ładowania.

Edytowane przez beatzpro
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Byłem u mechanika, początkowo stwierdził, że to rolka napinacza paska wielorowkowego, ale po zdjęciu paska okazuje się, że to jednak coś z rozrządu, prawdopodobnie rolka napinacza, w środę jadę aby to zrobić i dam znać

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Odnośnie towarzyszącemu "łułu" podczas pracy silnika podjechałem do serwisu Renault na konsultacje... Panowie jednogłośnie stwierdzili trzy możliwe przyczyny: 1 za bardzo naciągnięty pasek lub 2 rolka lub 3 pompa wody... mimo że rozrząd nowy to ponoć czasami tak bywa... w tym tygodniu będę reklamował u mechanika, który wymieniał mi rozrząd i zobaczymy...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie mechanik rozebrał cały rozrząd i stwierdził, że wygląda jak nowy. Zapobiegawczo wymienił rolkę prowadzącą i dalej jest to "łułu" tylko trochę inaczej teraz słychać. Wg niego przyczyną jest hałasujący pasek. Ja na razie się nie przejmuję i jeżdżę dalej, gdyby wiedział, że to wina paska nawet bym tego nie ruszał, ale lepiej sprawdzić z rozrządem nie ma żartów.

Edytowane przez kowalikd
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"Mój" mechanik też twierdzi,że ten dźwięk jest spowodowany pracą rozrządu,silnika i tak ma być...jednak miałem możliwość posłuchania takiej samej jednostki i nie było tego dźwięku. Mechanicy z serwisu i jeszcze jeden inny mechanik na słuch stwierdzili nieprawidłowość i trzeba to sprawdzić...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Koledzy, oddałem auto do mechanika na reklamacje rozrządu w związku z hałasem "łułu"...mechanik rozebrał co trzeba i stwierdził że wszystko jest OK.

O hałas oskarża łożyska na alternatorze... czy te elementy mogą wydawać taki odgłos?! Proszę o pomoc.

Edytowane przez aston76
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!