Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

zamiar kupna


MEFIU

Rekomendowane odpowiedzi

http://otomoto.pl/renault-megane-coupe-C3437001.html

 

cześc mam zamiar nabyc to autko w najblizszym tygodniu i prosze was o rade czy opłaca sie za ta cene zakupic takie auto, sprzedawca twierdzi ze jest bezwypadkowe.

a wy jako fachowcy w tej dziedzinie na pierwszy rzut oka stwierdzicie czy czasem te auto nie miało jakiegoś dzwona albo cos takiego.

z góry dzieki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Planuje dołączyć do grona posiadaczy Renault Classic o parametrach jak w temacie. Chciałbym jednak przed zakupem usłyszeć fachowe opinie użytkowników tego autka. Na co zwrócić szczególną uwagę przy kupnie, czego się wystrzegać itd. Dodam tylko, że samochód ma zainstalowaną sekwencyjną instalacje gazową.

pozdrawiam

[multipostowanie również jest zabronione] -Robak

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fotek raczej nie dam rady zamieścić bo ich nie posiadam:/ Auto stoi w komisie więc linka do stronki internetowej też nie podam bo takiej nie ma. No ale ogólnie wydaje się wporządku: z tego co oglądałem to bity nie był, lakier oryginalny, pierwszy właściciel i pełna książka serwisowa. Także co do jego stanu technicznego zastrzeżeń być nie powinno.

Chodzi mi raczej o jakieś uwagi dotyczące ogólnie tych modeli: co z niezawodnością, elektryką, jak prezentuje się silnik 1,6 16V na tle innych jednostek napędowych. No i jak drogie są naprawy jeśli coś już jednak nawali?

 

PS: Sorki z zamieszaniem jakie spowodowało zamieszczenie mojego postu w niestosownym dziale... no ale na usprawiedliwienie dodam, że to moje pierwsze posty... no a do tego jeszcze te emocje z zakupem auta:P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

prezentuje się silnik 1,6 16V
jak dla mnie swietnie, bardzo elastyczna jednostka, tylko rozrzad do wymiany co 90tysiecy a nie 120, srednie spalanie w miescie 9-9,5 litra (9,4 w katalogu) na trasie rowniez standard czyli ok 6-7 litrow.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmm... o silniku faktycznie często słyszałem pozytywne opinie :( Niestety podobno gorzej jest z elektryką. Ponoć zdarzyć się może, że jakaś kontrolka zapali się sama z siebie, a potem bez wyraźnej przyczyny zgaśnie... miał ktoś takie problemy?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej

Hmm, można polemizować...Przede wszystkim wydaje się że auto kupujemy takie jakie się nam podoba.Naturalnie ze pojawiają się rózne problemy ale to nie tylko w Reno-spójrz na inne fora np.VW-na-sam z ciekawości patrzyłem czy oni tam z nudów i braków problemów mają o czym gadać!Z elektroniką róznie bywa; zresztą to i tak podwykonawcy chyba dostarczają podzespoły.Wiadomo ze te roczniki mają juz spore przebiegi ale mogą się zdarzyć i zdarzają się rarytasy; sam mam juz 4latka i dopiero 42kkm bo mam służbowego i moge jezdzic za darmo ale szkoda sprzedawać.Więc powodzenia:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety podobno gorzej jest z elektryką
patrz na forum, a duzo info znajdziesz nt spisywania sie meganek. jezlei chodzi o kwestie awaryjnosci to aut pozbawionych problemow technicznych po prostu nie ma, poczynajac od mazdy a konczac na alfie
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozumiem... zgodnie ze starą prawdą nic nie jest doskonałe tak i tu nie ma aut idealnych. Mam jeszcze tylko pytanie odnosnie serwisu. Jak się prezentuje na tle innych marek? No i jak prezentują się ceny części zamiennych w stosunku do innych aut?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jezlei chodzi o kwestie awaryjnosci to aut pozbawionych problemow technicznych po prostu nie ma, poczynajac od mazdy a konczac na alfie

Moje Tico 8lat, 120k przebiegu i tylko wymiana zuzywajacych sie elementow (klocki, olej, teraz pompa paliwa chyba juz konczy zywot), zawieszenie nadal OK pomimo ciaglej jazdy po lokalnych dziurach... jak czytam o naprawach zawieszenia i innych rzeczy po np. 50k to odechciewa mi sie zakupu "nowoczenego auta" :-? ...ale Grandtoura musze kupic 8-)

 

PS.

5.0l/100km przy 120-140km/h za to go lubie :(

Sorry za offtopa :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!