Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Jakie klocki hamulcowe muszę kupić do Scenica III 1.5DCI na tył?

Samochód posiada hamulec automatyczny.

Chodzi mi o podanie producenta i nr klocków.

Wysłałem maile z zapytaniem do kilku sklepów podając nawet nr VIN ale nie dostałem żadnej odpowiedzi.

P.S.

Przy okazji jeśli można to prosiłbym również o podanie jakie klocki wchodzą do przodu.

Jacek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Klocki Renault 180 zł

Czy na pewno?. Parę dni temu pytałem w ASO o cenę wymiany klocków do megane III. Klocki na przód i tył (oryginalne) to cena 2 X 275 zł, czyli 550 zł! Tylko klocki, bez robocizny.

Edytowane przez martello
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale nigdzie w opisach nie widzę czy klocki na tył są do auta z automatycznym ręcznym? Bo ze zwykłym ręcznym są chyba inne klocki?

 

Dodano: 28 cze 2014 - 06:21

Przód 410605055R - Klocki Renault 180 zł

Tył 440604694R - Klocki Renault 180 zł

Podany powyżej numer klocków na przód, również do LagunyIII/Scenic III. Ja znalazłem jeszcze takie nr: 410600629R

440608746R.

te są opisane jako Megane III/Scenic III.

Które będą pasowały do scenica 1.5?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale nigdzie w opisach nie widzę czy klocki na tył są do auta z automatycznym ręcznym? Bo ze zwykłym ręcznym są chyba inne klocki?

Tak, są inne. Te ze zwykłym ręcznym mają takie jakby spinki metalowe u góry, a te z automatycznym mają po bokach wypustki(wyglądają jak przednie ;))

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 8 miesięcy temu...

dcst, czy na pewno? Wymieniałem w ASO klocki z tyłu u siebie (hamulec ręczny elektryczny) i na fakturze widnieje takie coś: 440605713R - a w necie te klocki mają te spinki (takie wąsy... Z drugiej strony widziałem klocki TRW i inne i faktycznie były takie jak piszesz... Skąd więc na fakturze u mnie taki numer...?

 

Czy można samemu wymienić klocki z tyłu - wersja, jak wspomniałem - z elektrycznym ręcznym. U mnie klocki z jednej strony są wytarte prawie na maxa. Na gwarancji były sprawdzane zblocza (jak zwał tak zwał) i wymieniane klocki. Przejechałem na nich prawie 20 tyś km i czeka mnie ponownie wymiana... Czy to nie dziwne? Na drugim kole okładziny są jeszcze dość grube.

Edytowane przez norbert_p
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Wymieniałem tylne klocki w szczeniaku. Mam elektryczny hamulec. Oglądałem różne zamienniki i wybrałem oryginalne klocki. Oryginały mają teraz dodane blaszki, które powodują szybkie odsuwanie klocka od tarczy i nie pozwalają aby klocek dotykał tarczy podczas jazdy (na pierwszy montaż tych blaszek nie było). Naprawdę małe usprawnienie a różnica odczuwalna. Ręczny zwalnia się szybciej i nie nagrzewają się tak tarcze. Widać iż wyciągają wnioski, jak było w przypadku przednich wycieraczek teraz maja dodatkowe usztywnienia i pióra lepiej przylegają do szyby. Pozdrawiam

Edytowane przez aston76
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli masz zdjęcia tych blaszek to pokaż. Dzisiaj wymieniałem klocki - tył. Znalazłem Bosch za 125 zł. W komplecie też były blaszki - jestem ciekawy, czy to takie same ? Ja niestety nie zrobiłem zdjęć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!