Skocz do zawartości

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Spalanie - komputer vs rzeczywistość


michas

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć,

 

mam problem z dużym spalaniem oraz błędnymi wskazaniami komputera pokładowego.

Pacjent to Scenic III 1.6 dCi, rok 2012, przebieg 310 tys. Silnik i osprzęt od nowości bez zmian. Samochód pali i jeździ w zasadzie normalnie.

 

Problem w tym, że samochód pali średnio prawie 7l/100km przy jeździe głównie po trasie ekspresowej z prędkością 120km/h.

Komputer pokazuje średnie spalanie zwykle o litr mniej... 5,8-6l/100km.

Przy ostatnim tankowaniu komputer pokazywał, że spalił 44 litry, a na stacji weszło 55 litrów.

 

Gdzieś mu uciekło ponad 10 l paliwa... Oczywiście plam pod samochodem nie ma.

 

O co może chodzić? Skąd takie przekłamania komputera i co może być przyczyną wysokiego spalania?

 

pozdrawiam

:lapka:

REGULAMIN Forum się kłania pkt 5.7 :!: - aniewa

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...