Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Rekomendowane odpowiedzi

Przy zaciągnięciu hamulca ręcznego nie zaskakuje, jak trzymam podniesiony hamulec to hamuje, jak puszcze to opada (wygląda tak jak by uszkodzona była tam zębatka) czy wie ktoś co to może byc za usterka i jak można ją usunąc?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

[cięcie]

Witam serdecznie uzytkownikow tego forum,jestem tu nowy wiec wypadaloby.

Trafilem tutaj szukajac informacji na temat hamulca recznego.(pytanie zadane przez Dark).

A teraz chcalbym sie podzielic moja wiedza w tym temacie, jezeli jest to dzwignia tzw.lotnicza to wglad do niej jest bardzo latwy, nalezy uniesc pokrywe schowka i delikatnie uniesc oslone dzwigni, to nam umozliwi wglad do mechanizmu ale to tylko poczatek problemu gdyz problem jest gdzie indziej jest nim guziczek zwalniaiacy hamulca. Tam tez mozna sie dostac rozdzielajac plastyk na dzwigni wzdluz lini podzialu, nalezy to czynic bardzo ostroznie. Faktem jest zeby naprawic usterke nalezy liczyc sie z kosztem 500 zl. za dzwignie + koszta robocizny. Ja poprosu zepsulem mechanizm i wjego miejsce zalozylem cieglo z drutu. Jzeli zaistnieje potrzeba moge wykonac fotki.Rozwiaznie nie jest estetyczne al skuteczne. Pozdrawiam. moze sie osmieszylem a moze pomoglem

 

Nie cytujemy posta w całości, odpowiadając bezpośrednio pod nim. Naruszasz regulamin.

Na forum można pisać z polską czcionką - gojgien

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak jak giddings pisze - musisz dostac sie do srodka, zeby zobaczyc co i jak. A dostep jest prosty (na tyle, ze ja traktuje to jako bezpieczny schowek).

 

Jakbys chcial rozebrac cala srodkowa obudowe, to masz dwie sruby (torx) z dostepem od tylu (fotelami max do przodu) - na dole dwie sruby. Potem otwierasz zaslepke zlacza diagnostycznego (pod czytnikiem karty) , tam sa jeszcze dwie sruby (torx). sciagasz galke (na sile do gory, chyba ze masz 6-speed, to nie wiem), odpinasz zapalniczke i wszystko wedruje do gory...

 

Bo zgadywac co tam jest to ciezko... :-|

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!