Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

szarpanie


Pikuś

Rekomendowane odpowiedzi

Hej!

Witam wszystkich serdecznie, jestem nowym uzytkownikiem forum :(

 

Zalogowałem sie na forum, bo troche mi juz rece opadly :)

A bylo to tak: zalozylem w grudniu LPG - bylo ok, pojezdzilem miesiac i auto zaczelo szarpac i wyswietlac injection error, po czym przestalo palic na jeden gar. Szybko wymienilem cewki oraz swiece - auto zaczelo gadac na wszystkie cylindry - ale:

od czasu do czasu przy przyspieszaniu pojawial sie ten sam blad, auto szarpnelo i jechalo dalej.

 

Serwis (ASO) zwalil na gaz, gaz zwalil na serwis :). Pojechalem do mechanika zza plota na mojej wsi - ten skasowal bledy i auto na gazie szarpalo dalej, nie pokazujac juz zadnego bledu :) We wczesniej skasowanych bledach byl blad cewki i blad jednego wtrysku - ale byc moze to gazowanik wygenerowal te bledy jak kombinowal przy samochodzie.

 

Wiec teraz robie test - testuje auto tylko na benzynie, auto czasami szarpie miedzy 1000-2000 obrotow, bledow nie ma zadnych :) szarpie niby mniej, ale dalej nie wiem czy: to cos nie tak z autem (zaplonem, kompem, elektryka) czy cos instalacja gazowa poprzestawiala w parametrach adaptacyjnych sterowania. Mechanicy (nawet ten zza plota) zwalaja na instalacje, ja juz nic nie wiem :)

 

:) Ma ktos pomysl jak w tym matrixie szukac usterki ?

 

Komp od gazu sie wabi Zenith, wtryski od gazu koloru czerwonego (mechanik twierdzi 'ze te czerwone wtryski bywaja slabe) :)

 

Piotrek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zenith to w zasadzie to samo co Diego/Ego/itp. Komputer ten często był powodem przestawienia map zapłonowych w ECU. Może w Twoim przypadku to tylko zbieg okoliczności.

Spróbuj na początek odpiąć kleme akumulatora na dłuższy czas i po podpięciu jeżdzić tylko na benzynie. Potem sprawdź czy powstały jakieś błędy i czy szarpie.

Czerwona listwa wtryskowa (LPG) jest tak samo dobra jak żółta. Można ją jednak założyć tylko gdy na biegu jałowym czasy wtrysku benzyny nie są krótsze niż (o ile dobrze pamietam) 3,5ms. Jakie sa w Twoim silniku odpowie gazownik po podpięciu sie do centralki gazu.

Niewykluczone tez że pada następna cewka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

[Cięcie]

Cewki wymienione wszystkie na nowki sztuki.

 

OK, odepne kleme dzisiaj i pojezdze na benzynie - zobaczymy.

Dzieki za info.

 

Piotr

 

Radzę dokładnie zapoznać się z regulaminem forum. Cytowanie całości postów, na które odpowiadasz bezpośrednio pod nimi jest jego złamaniem.

ps. Na forum można pisać z polską czcionką. - Prezes

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!