Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

czyjnik temp. zewnętrznej a działanie ogrzewania


Rekomendowane odpowiedzi

Witam ponownie ;)

Teraz tak przeglądając internet wpadł mi taki temat w oczy a mianowicie, że na poprawne działanie ogrzewania/klimy w aucie może mieć wpływ czujnik temperatury zewnętrznej (ten schowany w prawum lusterku wstecznym) . Już od jakiegoś czasu borykam się z problemem a raczej z brakiem ciepłego ogrzewania w samochodzie, za to temperatura jaka wyświetla mi się w aucie na ekranie tuż obok wyświetlacza radia wkazuje bagatela 80'C . Czy takie coś może mieć faktycznie wpływ na ogrzewanie w aucie ?

Liczę na pomoc z waszej z strony

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A masz klimę w tym samochodzie? Przy klimie to nie wiem, ale przy zwykłej nagrzewnicy ten czujnik nie ma żadnego wpływu. Jak Ci nie grzeje to po pierwsze może być zapowietrzony układ chłodzenia bo to woda przepływa przez nagrzewnicę. Jeśli jest zapowietrzony to przy wyższych obrotach po krótkiej chwili powinieneś czuć ciepłe powietrze. Jeśli to nie pomaga to ewentualnie mogła się urwać linka\mechanizm bo nie wiem jak to wygląda, który masz w samochodzie do przełączania z zimnego na coraz cieplejsze. Tam otwierasz taką przegrodę i miesza się zimne powietrze z ciepłym z nagrzewnicy. Jeśli to też nie pomaga to pewnie masz problem z nagrzewnicą.

A i jeszcze jedno. Silnik trzyma temperaturę? Jak jest ciągle niedogrzany to masz uszkodzony termostat i w efekcie też ogrzewanie marne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Megane I phI więc sterowanie ogrzewaniem mechaniczne i klimatyzacja ręczna a w związku z tym czujnik temperatury zewnętrznej nie ma wpływu na działanie tych układów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie też tak myślałem że w tak wiekowym modelu to raczej nie może mieć wpływu ;) co do nagrzewnicy to jest stwierdzona wymiana, gdyż z czasem poprostu zaczęło coraz mniej grzać aż przestało. Linka jest ok bo jak przekręca się pokrętłem ciepło/zimno to nawet słychać jak klapka zmienia swoją pozycję

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!