Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

1.6 16 V K4M rozrzad i pompa wodna - zamienn


Rafaltp

Rekomendowane odpowiedzi

Witam:

W najbliższym czasie czeka mnie wymiana rozrządu.

Przy okazji chcę wymienić pompę wodną.

Jeśli chodzi o rozrząd raczej nie szukam oszczędności natomiast, pompa wodna oryginał to spory wydatek (każą sobie płacić 400 zł. z wymianą za sama pompę :shock: ).

Warsztat w którym będę przeprowadzał operację (raczej dobry, podpisują się pod tym co robią) poleca zamiennik firmy Graf. Nie znam się na tym. Jeśli ktoś ma jakieś doświadczenie proszę o opinię.

Ew. jaki zamiennik jest godny uwagi.

Polecano mi pompy Valeo (podobno oryginalne Renault to Valeo w innym opakowaniu. Tak mi tłumaczył jeden ze sprzedawców???) oraz czytałem o Fsk?

Nie chcę pakować badziewia do auta.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

od niedawna też mam 1,6 16V ale jeszcze nie przypatrywałem sie budowie. Prawdopodobnie pompa jest zintegrowana z rozrządem i stad ta cena (prawdopodobnie robocizna droższa od części). Przemyśl czy przy okazji pompy nie wymienić paska rozrządu i rolek. Zaoszczędzisz na przyszłość drugi raz tej samej roboty. Ja kupiłem auto po wymianie rozrządu i ..... pompy dodatkowo przy okazji (choć nic jej sie nie działo).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tego co wiem pompa nie jest w dosłownym tego znaczeniu zintegrowana z rozrządem.

Jest ona jednak w tej wersji silnika napędzana paskiem rozrządu.

W przypadku wymiany paska, nie jest konieczna wymiana pompy. Jedna jest to zalecane. Choćby z tej przyczyny, iż ew. późniejsza jej awaria (wyciek) wiąże się z ponownym demontażem paska rozrządu (podwójne koszty).

Wymieniam rozrząd więc przy okazji podmienię pompę.

Szukam jednak sprawdzonego zamiennika. Serwis poleca mi pompę GRAF ich cena to 150 zł. Chciałem kupić VALEO ale problem z dostępnością.

W sklepach można dostać pompy w okolicach 100zł, nie chcę jednak ryzykować kupna jakiegoś badziewia.

Jeśli chodzi o cenę oryginału (380 zł) nie mam pojęcia z czego to wynika. Pewnie oryginał to po prostu wyrób jakiejś firmy w pudełku z napisem Renault. Tak jak oryginalny rozrząd to najprawdopodobniej Gates z nadrukiem Renault.

Dlatego nie chcę przepłacać

:->

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aż trudno uwierzyć że nie można kupić Valeo, ale...

W każdym dobrym sklepie z częsciami, po podaniu typu silnika podadzą Ci odpowiedni zamiennik pompy. Praktycznie każdy powinien być dobry. Nie kupuj przypadków. Pompa musi być dedykowana do danego typu silnika.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie kupuj przypadków. Pompa musi być dedykowana do danego typu silnika.

 

Święta racja. Tylko właśnie o to chodzi, co idę do sklepu wyz. to proponują mi nie to co chcę tylko to co mają zachwalając, że to najlepsze. Natomiast to czego szukam, nie ma :evil: i nie będzie (nie da się :evil: )-norma.

Oczywiści Typ silnika i Vin zawsze pod ręką ;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Juz zmieniłem :mrgreen:

 

W sobotę gosć przeszedł samego siebie.

(kupowałem u niego bo miłem po drodze z pracy i miał

dłużej otwarte)

Zaoferował mi jakąś nieznaną pompę za 160 zł i to z łaski.

Natomiast kilkaset metrów dalej to samo w innym sklepie, kosztowało ok 90 zł.

Dziwne a najlepsze, że pewnie pochodziły z tej samej hurtowni :!:

Trzeba cholernie uważać by się nie dać wyd.. tak jest prawie ze wszystkim :evil

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak czytam ten temat bo mnie też czeka wymiana rozrządu, a przy okazji wymiany łącznika elastycznego wydechu "Pan mechanik" usilnie mnie na to namawiał.

Co prawda uważam, że jeszcze czas, bo miałem w aucie wymieniony silnik przy 70kkm(przez ASO Renault, są odpowiednie wpisy w KG) i jak na razie przejechane jest na nim trochę ponad 50 kkm, ale wiadomo auto kupione z drugiej ręki i tak naprawdę nie wiadomo do końca co włożyli.

Nie mniej zaśpiewał 1240 zł z częściami i robocizną. Nie wiem skąd on wziął te ceny :shock:

Liczę że pasek z rolkami to ok 500 zł pompa 100 - 150 zł , a robocizna może 200-300zł

Skąd mu się nabrało tyle nie wiem?

Powiedźcie ile kosztuje robocizna za wymianę rozrządu? Bo mam wrażenie, ze gość chce wyciągnąć kasę i to nie małą.

 

PS

Przy okazji widziałem pompę wodną wyjętą z Megany po przebiegu 80 kkm jej stan była tragiczny. Obracając wałek pompy wyczuwalne były luzy i takie "strzelanie" jakby łożysko już się rozlatywało. :evil:

Powiedźcie też czy ktoś się bawi w regenerację pomp. Pytam z ciekawości bo przypuszczam, że taniej będzie kupić nową niż regenerować starą, czy to w ogóle jest możliwe?

A tak swoją drogą to przedni pomysł aby napęd pompy wodnej umieścić na pasku rozrządu :-x

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety w serwisie wymiana rozrządu tyle kosztuje. Sam sprawdzałem. W warsztacie prywatnym wymienią rozrząd za 150-200zł /sama robocizna/ Części też nie kupuj w serwisie bo strasznie przepłacisz

 

Pompy wodne wymienia sie na nowe przynajmniej przy co drugiej wymianie paska rozrządu. Dla super bezpieczenstwa można wymieniac przy każdej. Nie jest to aż tak duży koszt.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety w serwisie wymiana rozrządu tyle kosztuje.

 

 

Potwierdzam w ASO zaśpiewali mi 1200 zł. za sam rozrząd + pompa wodna. min 200 zł z wymianą.

 

W moim warsztacie zapłacę za to samo 800 rozrząd komplet pasek klinowy + pompa wody (w tym 200 zł. robocizna). Z moimi częściami jakieś 100 zł taniej wychodzi.

Dają jednak gwarancję, więc w razie czego nie mogą powiedzieć, że to wina moich części więc sobie odpuszczam paski i rolki.

Ew. bum, może kosztować o wiele więcej niż 100 zł :shock:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!