Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Prędkościomierz


Rekomendowane odpowiedzi

Witam serdecznie.

Kupiłem scenica z niedziałającym prędkościomierzem. Czytałem wiele postów i jedynie do czego doszedłem to do bólu głowy.

Scenic 2002 r 2.0 16V vin- VF1JA1S0527844055

Nigdzie gdzie pytałem nikt nie był w stanie odpowiedzieć mi na pytanie czy sygnał prędkości idzie z pompy ABS czy z "impulsatora".

Mechanik u którego byłem powiedział z ABS . Rękawy do góry i sprawdzamy.

Kostka ABS (Bosh) - przeczyszczona, wg schematu 22 pin - szary przewodzik, od pompy abs do kostki pod bezpiecznikami (prawa strona komory silnika) -OK

Ok kostki do licznika - czerwona kostka - szary przewodzik - OK

Inny mechanik powiedział, że sygnał idzie z ABS-UCH-licznik (tu już nie wiem co i jak).

Samochód podpięty pod kompa - wykazało błąd sygnału prędkości i - naście innych starych błędów. Po wykasowaniu pojawił się tylko błąd Lambdy II (czy tam drugiej).

 

Doszedłem do wniosku, że może licznik. Zamówiłem drugi i jest to samo.

Nie działa prędkościomierz, licznik kilometrów, spalanie

Ręce już mi opadają.

Reasumując sygnał prędkości wychodzi z 22 pinu pompy ABS i idzie bezpośrednio do zegarów. Z ECU na 53 pinie też coś wychodzi na prędkościomierz - gdzie to wchodzi w liczniku? Może tu jest problem.

 

Proszę Was o pomoc.

Edytowane przez femio
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sygnał prędkości leci sobie ze sterownika ABS do ECU i licznika, jest rozgałęziony.

Pinów nie pamiętam, sprawdź sobie na schematach.

Należałoby przedzwonić kabelki pod kątem przerwy.

Nie chcę Cię martwic, ale podobny problem skończył się wymianą pompy ABS, opisywał to już ktoś na forum.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!