Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Właśnie jestem po wymianie belki z czterodrążkowej na rurowa. Jeśli ktoś potrzebowalby rady , wiedzy , porady służe pomocą. Męczyłem temat bardzo długo , obejrzałem nie jedną belkę , więc jeśli ktoś ma jakiekolwiek wątpliwości zapraszam

lapka2.gif

Regulamin pkt. 5.6 - pl-literki

P_r_z_e_m_o

Edytowane przez gilusc
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z racji dostepnosci w woj. Śląskim. Wszyscy ktorzy juz mieli czterodrążkowa spiewali 500 - 700 zl, wiec juz bym wolal zregenerowac swoja i powymieniac popekane drazki. A tak na rynku jest ogrom rurowych, tylko wybrac trzeba dobrze.

 

lapka2.gif

Regulamin pkt. 5.6 - pl-literki Aston76

Edytowane przez aston76
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Samej belki nie przerabiasz. Ja przekładałem bębny , absy , linki ręcznego. Po tym po prostu ją przykręciłem, odpowietrzyłem i jazda. Prosta sprawa w dodatku prócz odpowietrzenia wszystko wykonałem sam, więc wiem że jest to do zrobienia.

Edytowane przez aston76
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mam dwie belki 4-drążkowe z megany coupe F7R - czyli najsztywniejsze. Obie sprawne, kupione były jako dawcy tarcz, zacisków itp. Gdyby ktoś był zainteresowany to chętnie się ich pozbędę z garażu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

z kombiakiem jest problem - albo kupić używkę od kombi, albo regenerować. Nie jestem w stanie powiedzieć, czy można przełożyć same drążki od zwykłej megany.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, mam megankę 1,4 16V 1999r, czytając post prawdopodobnie w mojej wersji jest belka z czterema drążkami i jest możliwość podmiany na tzw. rurową??. Co to jest i czym się różni od wersji z drążkami i jak jest z trwałością, i jaka różnica w eksploatacji... kurde troche dużo tych niewiadomych ale grunt mi się pali pod nogami, za dwa tygodnie koniec wakacji a samochód w rozsypce.. córka się nie ucieszy :mad: za pomoc <piwko> z góry dzięki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj, też miałem belkę czterodrążkową. Szukałem tych belek w okolicy ale bez rezultatu - były te rurowe tylko. Uzgodniłem tylko z mechanikiem i podjął sie wymiany na rurową.

Z tego co mówił to mocowania są takie same, tylko czujnik ABS mi przekładał bo moja belka była bez ABS.

Co do właściwości jezdnych nie czuję różnicy żadnej ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

cięcie

Ja osobiście pojęcia nie mam co siedzi u mnie w Renówce. Próbuję trochę dopomóc mechanikowi w pozyskaniu tego elementu. Za chwilę będę miał fotkę to prześlę. Usterki odnośnie belki pojawiały się w trzech etapach w odstępie tygodnia. Dwa porządne strzały .. dosłownie trzaski jakby opona pękła i autko przysiadło dobre 2cm , po tygodniu na działce jak cięcie to sąsiedzi obok zareagowali na hałas.. mi się wydaje że te drążki musiały taki hałas robić.

 

lapka2.gif

Regulamin pkt. 5.13 – cytowanie Aston76

 

Dodano: 16 sie 2014 - 15:06

post-46101-0-15075100-1408194287_thumb.jpeg post-46101-0-70742300-1408194277_thumb.jpeg

fotki belki dostałem od mechanika może coś rozjaśni temat

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!