Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

alternator wodny, a normalny


Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

jestem użytkownikiem Renault Scenic 1.9 dci 120 KM z 2003 roku. Kilka dni temu padł mi alternator, dziś po wymontowaniu okazało się, że jest to alternator wodny. Patrząc na ceny nawet i używanych dostałem aż czkawki. Stąd moje pytanie, czy możliwe jest z technicznego punktu założenie normalnego, a przewodom wodnym zrobić zamknięty obieg?? czy ktoś z Was próbował takiego "manewru"?? pozdrawiam

Edytowane przez aston76
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Masz wodne chłodzenie alternatora, bo daje największy prąd ze wszystkich alternatorów montowanych w Scenikach. Musisz mieć bardzo bogata wersję samochodu wyposażoną w dużo odbiorników energii elektrycznej. Inne nie pociągną tego wszystkiego i będą problemy z akumulatorem i elektronika w aucie.

  • +1 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

o... zobacze jutro ile mi powiedza za regeneracje, jak narazie to klne na scenica tak, ze szok. Kupilem trzy tygodnie temu, najpierw ciagle mi sie resetował podczas jazdy, wymienilem akumulator bo byly tez problemy z odpalaniem, problem ustal. Pozniej zrobiłem 1300 km jadac nad morze i dolalem 3,5l oleju :bash: , dymi spod korka wlewu ze hej... :mad: teraz alternator... chyba nagram sobie na CD Kasie Kowalska - Co może przyniesc nowy dzien hehe

lapka2.gif

Regulamin pkt. 5.6 - pl-literki

P_r_z_e_m_o

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Witam,

I to jest właśnie podejście... Czep się Scenika i odradzaj znajomym "Bo to szit". :) Zależy wszystko od egzemplarza, dbania, serwisowania i eksploatacji auta. :)

Daj mi VW Passata B5 w 1,9TDi, a udowodnię Ci w pół roku, że jest to auto cholernie awaryjne i słabe. :)

Pzd.

Edytowane przez aston76
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Daj mi VW Passata B5 w 1,9TDi, a udowodnię Ci w pół roku, że jest to auto cholernie awaryjne i słabe. :)

Mógłbys mieć problem.Jeżdże VW od zawsze, renówek przez podwórko przewinęło się kilka.To co się porobiło z renówką po 2002 r mnie załamuje, bo uwielbiałem tą markę a żona wręcz kochała .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!