Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Brak mocy - zero innych problemów


SpecPC

Rekomendowane odpowiedzi

Siema Panowie,

mieliście może podobny problem - mianowicie mój samochód nie miał żadnych problemów po prostu "zamulił się" a na silniku jest tylko błąd "P0120 Throttle/Pedal Position Sensor/Switch "A" Circuit".

Silnik nie kopci, nie ma innych problemów - jedynie przy szybkiej jeździe raz wywalił dwa razy "błąd wtrysku" ale błąd j.w. na silniku.

Macie pomysł - przepustnica czy pedał gazu? A może EGR?

 

Auto: Scenic II ph II 1.5 dci

 

Pozdrawiam

Matt

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A nie masz czasem silnika 105 KM na osprzęcie Siemensa? Tam zdaje się, występuje na dolocie przepustnica i chyba ona powoduje błąd i spadek mocy. Ten błąd w systemie wtrysku Siemens dotyczy przepustnicy na dolocie a nie potencjometru. Sprawdź element zaznaczony czerwonym kółkiem.

post-4670-0-36951600-1407952889_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam dokładnie taką przepustnicą i dokładnie tak samo ubrudzoną nawet :) No ale dziwne bo w dieslu służy tylko do gaszenia silnika i niczego więcej ... Sprawdzę. Wypnę i zobaczę czy wygeneruje błąd ...

 

edit

Rzeczywiście przepustnica nie pracuje - tryka sobie:) Więc wymiana ...

Edytowane przez aston76
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Przed wyjazdem na wczasy byłem u "magika", sprawdził clipem samochód i wyszły zapisane błędy odnośnie przepustnicy. Silnik 106 KM "Simens". Przepustnica zaolejona, ma prawo po 90 tyś. km to raczej norma. Przepustnicę odkręciłem, demontując najpierw podszybie. Przed odpięciem wtyczek należy odłączyć plus z akumulatora. Przepustnicę przemyłem środkiem do odtłuszczania hamulców. Na przepustnicy należy zdjąć plastikową osłonę zasłaniającą elektronikę. Płytkę z elektroniką w przepustnicy należy poluzować odkręcając śrubki i lekko odchylić aby wypłukać zgromadzony olej. Wszystko skręcamy w odwrotnej kolejności i browar. Wakacje zaliczone 2,5 tyś. km zrobione i zero problemów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A czy miałeś charakterystyczne tyrkotanie ? Po prostu nie chcę tego rozbierać bo wiem, że się wkurzę i unieruchomię auto czekając na nową. Wydaje mi się, że moja jest lekko otwarta i za mało powietrze wpada do kolektora. Przy wysokich obrotach wyrzuca błąd turbo z powodu małej ilości powietrza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Wydaje mi się, że jakieś terkotanie słyszę ale raczej jest to związane z pracą EGRa. Nie wyświetlało mi żadnych "serwisów" kontrolek czy innych lampek. Silnik zawsze pracował wzorowo i pracuje tak dalej. Zapisanych błędów było tylko kilka co nie powodowało żadnych konsekfencji.

" Magik" zaznaczył, że dalsze zapisywanie błedów może spowadować zapalenie kontrolek.

Wydaje mi się,że duże zaolejeni przepustnicy napewno daje złe odczyty odnośnie otwarcia. Są tam dwie ścieżki po których przesuwa się "ślizgacz". Zabrudzone ścieżki na pewno dają złe odczyty. Najlepiej to wyczyścić i po sprawie. Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Błąd aktywny zniknął po zmianie przepustnicy no cóż ale turbo dalej nie pompuje i nie słychać go. Pracuje bez VTG bardzo słabo tylko przy wysokich obrotach, na niskich cisza. Brak jakichkolwiek błędów...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pozostał do sprawdzenia przepływomierz powietrza. Jak będzie przekłamywał to silnik nie będzie miał mocy. I mało kiedy pokazuje błąd. Możesz go na próbę odpiąć tylko nie wiem czy nie wyskoczy "service". W układzie wtrysku delphi odpięcie przepływki nie zaświeca kontrolki service.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobra dobra :) Więc na problem nałożyły się dwa elementy:

 

1. "P0120 Throttle/Pedal Position Sensor/Switch "A" Circuit"

Rzeczywiście tu przepustnica. Uszkodziły się węglowe ścieżki w miejscu parkowania "głowicy" a w zasadzie silnika przepustnicy w zerowej pozycji:

post-6764-0-34603000-1409165479_thumb.jpg

 

2. Problem z braku turbo to brak podciśnienia w gruszce do sterowania gruszką od VTG. Jeśli zerkniesz po prawej stronie koło filtra powietrza to zobaczycie zawór z wiązką przewodów i dwoma wężykami podciśnienia. Grubszy to przewód do turbo, cieńszy idzie do króćca na pompie podciśnienia zamontowanej na prawej stronie bloku silnika tuż pod przepustnicą powietrza. Króciec od strony podszybia ma wpięty dość gruby tekalan do zasilania podciśnieniem wspomagania hamulców i z boku mały - bardzo cienki króciec do sterownia turbo. Właśnie ten mały był przytkany kawałkiem silikonu który z niewiadomych przyczyn się tam dostał. Po usunięciu autko jak nowe ;)

 

Cała naprawa ... ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 tygodni później...

Witam.

Szukając w necie rozwiązania mojego problemu natrafiłem właśnie na ten temat z bliźniaczym problemem.

Podczas profilaktycznej diagnostyki silnika wyskoczył błąd P0120 - obwód potencjonometru/czujnika "A" przepustnicy lub pedału gazu - wadliwe działanie.

Skasowałem błąd w zapisanych jednak cały czas siedział w oczekujących (po skasowaniu wyskakiwał nadal), po przejechaniu kilku kilometrów znów siedzi w zapisanych.

Żadna kontrolka się nie świeci i nie odczuwam niedomagań silnika jak nierówna praca,szarpanie czy spadek mocy.

Po przeczytaniu tego tematu odkręciłem przepustnice, wypiąłem plastikową osłonę i ukazał się taki sam widok jak u kolegi SpecPC.

 

post-74804-0-08953300-1411757237_thumb.jpg

 

Tak się zastanawiam czy można w serwisie kupić sama płytkę z elektroniką (czy wogóle jest dostępna)bo kupno używanej przepusticy to na chybił/trafił....może być tak samo wytarta.

Ewentualnie jeździć dalej bez wymiany skoro nie ma to na nic wpływu oprócz występowania błędu podczas disgnostyk .......jak myślicie?

No i czy ten błąd napewno wyskakuje z powodu tego wytarcia?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!