Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Stukanie w przednim zawieszeniu, po raz kole


Rekomendowane odpowiedzi

Witam Was, ja po prostu nie mogę już wytrzymac z tym autem. Cały czas coś stuka puka i pierdzi :( Chciałem wspomniec ze auto bez wypadkowe. No więc przejdę do meritum. Jadąc po nierównej drodze jest wszystko w porządku (koleiny) ale gdy jade po dziurach, ubytkach w jezdni to coś mi stuka w prawym kole. Przy niskiej prędkości drga kierownica. Kolejną rzeczą jest to, że przy skręconych kołach mniej więcej 45 stopni w lewo lub prawo coś trze w tym kole albo w dwóch (ciężko stwierdzic).Było wymieniane łożysko mcphersona, końcówki drążka kierowniczego (zewnętrzne), końcówki stabilizatora i drązki stabilizatora. Mechanik rozkłada ręce, wspomina coś o końcówkach drążka wewnętrznych tylko nie wydaje mu się żeby to aż tak przenosiło drgania. Ma ktoś jakieś pomysły? Może to tarcie przy skręconych kołach ma jakiś związek z tym? Dzięki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mechanik tragedia

witam ! megane nauczyła mnie ze niewarto wierzyc "mechanikom"

Teraz jak cos mi stuka ,puka ,drga itd itp, jade do stacji diagnostyki i za 10-20zł kolesie wytrzesa, sprawdza i dokładnie powiedza co i jak.

A wewnetrznych koncowek drazkow kierowniczych bym nie ruszał. bo miałem ibize i byłe tak wychlapane ze niemogli ustawic zbierznosci a nie powodowały hałasu ani drgan.

Bardzo czesto drgania w kierownicy a własciwie bujanie kierownica powoduja opony.

NIESTETY TO TYLKO MASZYNA.

Powodzenia

:(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam jeszcze jeden problem. jak odpalam auto i ruszam to przy predkosci okolo 5 km/h cos obciera, słychac taki dźwięk tarcia z kół. Tylko przy tej prędkości takie coś się dzieje. Sprawdziłem błotnik i trzyma się mocno, nie ma mowy o tarciu w okolicach błotnika.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Dzisiaj byłem w stacji diagnostycznej i powiedzieli ze drążki kierownicze do wymiany, łączniki stabilizatora :( po dwóch miesiącach padły oraz łożyska mcpersona :) :) Jak wszystko to wszystko. Zdam relacje czy pomogło w poniedziałek bo jestem umowiony u mechanika.

 

[ Dodano: 2008-03-03, 18:31 ]

No i wróciłem od mechanika z uśmiechem na twarzy :) Cały dzień roboty. Wymienili drążki kierownicze i łożyska macpersona. Drążki Delphi a łożyska SNR. Zobaczymy jak długo będzie cisza. Teraz to jest inna jazda :) Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 10 miesięcy temu...

Wiem, że ten temat był dawno opisany, ale...

No właśnie, mój problem polega na tym, że jak wjadę w malutką choćby dziurę na drodzee lub nierówność przy prawym przednim kole słychać takie jakby:chrmmm....(seria bardzo szybkich stukotów). Byłem u dwóch mechaników i obaj mówią że wszystko jest OK, ale mnie krew zalewa jak auto tylko poczuje nierówność na drodze i słychać to chrmmm...

Czy możecie mi doradzić, co o możee być?

Bardzo proszę....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

posprawdzaj amortyzator i sprężynę ja miałem pękniętą sprężynę w górnej części i gołym okiem z pod nadkola nie było widać a ile objeździłem się po mechanikach i byłem 2-wa razy na stacji diagnostycznej i nic nie mogli wykryć krew mnie zalewała jak słyszałem ten stuk na dołku, dopiero wyszło jak zdecydowałem wymienić amortyzatory.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!