Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Zakup Megi


Mewtoo

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie :)

 

Zdałem prawo jazdy (Word ul.Odlewnicza) teraz czekam na wydanie za okolo 3 dni bede juz mial w swoich łapkach plakietke :)

Zastanawiam się nad kupnem Megane 1 ph2 z LPG do 5tyś :)

 

Mam pytanie czy to dobry samochod dla swieżo upieczonego młodego kierowcy :) ?

Jak tak to jaki silnik 1.4/1.6 będę przeważnie przewoził 4/5 osób :)

Na co zwracać uwage przy oględzinach ? :)

Prosiłbym o linki do jakiś aukcji :)

i czy to prawda ze elektryka się strasznie psuje bo mi koledzy po naopowiadali cudów wianków :( ?

 

Dziekuje z góry za wszelka pomoc :)

 

 

lapka2.gif

Regulamin pkt. 5.6 - pl-literki Aston76

Edytowane przez aston76
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gratulacje. To oczywiście odnośnie prawka.

Co do zakupu meganki. Tu może być problem, bo kto sprzeda tanio dobre auto i to jeszcze z gazem? Opcją będzie zakup dobrej sztuki bez LPG i późniejszy montaż instalacji. I szukaj blisko - nie warto jeździć kilkaset km.

Edytowane przez aston76
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego jak będziesz woził tyle osób, to polecałbym ci 1,6 a i nie bój się gadania kolegów, to taki głuchy telefon, każdy dopowiada swoje. Moim pierwszym samochodem też była megane I ph I którą przelatałem w 4 lata ponad 100 tys. sprzedałem koleżance z pracy, jest mega zadowolona, przesiadła się z astry I.

 

Dodano: 24 sie 2014 - 14:59

Przejrzyj megany do sprzedania przez użytkowników forum.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam w gronie kierowców... odnośnie twojego pomysłu, kupienia megane IphII do 5tys. powiem tylko tyle... W styczniu tego roku kupiłem taką megankę w wersji kombi z 2002r. z LPG za 5200zł. Auto od pierwszego właściciela z klimą i w miarę dobrym stanie kosztowało mnie już 2500zł więcej (remont silnika + wymiana rozrządu i inne pierdołki). W najbliższym czasie muszę zainwestować w zawieszenie, łożyska. Niestety za takie pieniądze mało kto sprzeda auto bez wad. Przed podjęciem decyzji o kupnie dobrze się zastanów...w moim przypadku nie mam problemu z elektryką a też się trochę tego bałem (opowieści wszystkowiedzących kolegów). Silnik 1.6 16v spokojnie mogę polecić...jest w miarę ekonomiczny i dynamiczny.

Edytowane przez aston76
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja również witam! :) Moim pierwszym samochodem własnie jest Meganka 1 ph2 (w wersji Coupe) i osobiście polecam to auto. Mechanicznie nie ma jej nic do zarzucenia jednak elektronika potrafi płatać figle, ale zbytnio to nie przeszkadza. Moje problemy z elektroniką to głównie problemy z tylną lampą (dyskoteka, ale wystarczy raz na jakiś czas psiknąć płynem do styków i jest OK), jeszcze ostatnio auto nie chciało mi się otworzyć z centralnego, ale otworzyłem drzwi kluczykiem, włożyłem do stacyjki, przytrzymałem guzik na pilocie i po 10s załapało i już działa :P Więc na takie "atrakcje" musisz być przygotowany, to nie jest jakaś goła astra czy golf, tu jest dużo elektroniki która w tak wiekowym aucie płata figle. Do wożenia 4 osób meganka powinna się nadać (ale nie Coupe!), za to piątce będzie dość ciasno. Polecam 16 zaworowy silnik 1.6, z 1.4 nie miałem do czynienia, ale jeżdżę własnie 1.6 i jest to bardzo dynamiczna i ekonomiczna jednostka! Ostatnio mi spaliła na 600km trasie 5.6l/100km, ale wlokłem się 80 na trasie i 110-120 na szybkiego ruchu :P Jednym słowem to polecam to Megankę na pierwsze autko :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak czujesz ze ktos cie może oszwabić i wcisnąć ci trefne auto to uderz do jakiegos serwisu który oferuje sprawdzenie auta przed kupnem. U mnie we Wrocku takie usługi świadcza np. Zulugaraż. W Wawie tez na bank masz kogos takiego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Według mnie masz za mały budżet, żeby kupić doinwestowane (czyli w dobrym stanie, bez konieczności napraw) M1ph2 z lpg. Musisz liczyć się z przebiegami w okolicy 300kkm, a przy takich przebiegach bardzo często trzeba coś dłubnąć w aucie i wydać parę zł. Wymiana rozrządu, oleju, filtrów i już masz tysiaka mniej w kieszeni, a to podstawa. Jak dojdzie zrobienie hamulców, czy coś w zawieszeniu to leci następne kilka stówek. Według mnie mechanika jest ważniejsza niż elektryka, bo generuje większe koszty. No i sprawdzaj tylne nadkola i końcówki progów, czy nie ma rdzy. Albo szukaj kombi, bo wydaje mi się, że są lepiej zabezpieczone w tych miejscach.

Ja zrobiłem takim autem 100kkm w ciągu trzech lat i nigdy nie odmówiło posłuszeństwa w sposób niezaplanowany.

Edytowane przez Maks79
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!