Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

[dTi] kopci na wysokich obrotach


wojti2001

Rekomendowane odpowiedzi

Jest maly problem. Moje DTI 80km kopci strasznie na wyzszych obrotach. Auto nie jedzie do 3000 obrotow, pozniej dostaje kopa a za mna czarna chmura pozostaje. Kiedys auto jechalo od 2000 obrotow i kopcenia nie bylo. Wyjezdzilem stara rope i zalalem na shellu v-powera diesla. Czyzby cos z wastergatem torbiny tzn przy 2000 obrotow daje zbyt male cisnienie, wtryski leja tak samo a pozniej przy 3000 turbo daje ile moze i przepala sie paliwo z nizszych obrotow?? Auto ma przelatane 40017 od 2003, serwisowane w ASO. Zadne kontolki sie nie swieca, tylko czasem przy zalaczeniu silnika zalacza sie service i po chwili gasnie. Czasem sie to pojawia czasem nie. O turbine dbam, tzn zawsze odczekuje ok 30sekund przed zgasnieciem silnika. Dymienie wsytepuje przy cieplym silniku, przy zimnym niewiem, nie sprawdzalem bo to szkodzi. Co z tym moze byc??

 

pozd

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

auto ma 40tys przebiegu i wiem jak z silnikiem turbo sie obchodzic.

Co do EGR to juz mi ktos to mowil, ale sam niewiem gdzie on sie znajduje i jak to zrobic a w ASO zaspiewali 300zl za to :shock:

Zauwazylem jeszcze, ze jak mu depne i np. na chwile przytrzymam na ok 3000 obrotow to juz do konca pozniej nie kopci, byc moze zalewa go na niskich obrotach czy jak

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skoro autko ma 40 tys przeb to turbina raczej odpada.Ja upieram się przy zaworze egr bo jak znam życie to jest zabity na amen więc jedź do pierwszego lepszego warsztatu a oni będą wiedzieć gdzie jest ten zawór(wykręcą go i wyczyszczą)A podpinałeś pod diagnostykę ? Jeśli jest zatkany to powinno wyjść ! Zobacz mój temat , może coś wydedukujesz! http://megane.com.pl/viewtopic.php?t=5872 :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale to ,że nie wskazał komputer na jego usterkę to wcale nie oznacza,ze jest czysty no i jeszcze skoro masz młode autko to może filtr cząstek stałych i katalizator(ja u siebie wywałiłem) :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Moze juz byl tutaj taki temat, troche poczytalem, ale u mnie jest inaczej.

Juz kiedys pisalem, ze silnik ma nierowne obroty biegu jalowego, ustalo to samo z siebie.

Tera silnik sobie wymyslil cos innego :?: Otoz auto bardzo czesto lubi puscic sobie spory dymek. Gdy raz go pocislem na jedynce od 2000 do odciecia (oczywiscie silnik rozgrzany) to delikatnie mowiac nic nie bylo za mna widac, az wstyd mi bylo. Jak jezdze delikatnie to autko zazwyczaj sobie kopci, ze widze to w lusterku. Dzis sprawdzilem olej i bylo pod minimum wiec dolalem. Autko ciagnelo kiedys madnie od ok 2000-2100 obrotow a teraz do 2700-2800 nic sie nie dzieje i powyzej tego dostaje kopa i kopci jeszcze wiecej. Czy mi sie wydaje czy moze miec to jakis zwiazek z turbina? Uszczelniacze poszly? Moze westergate sie nie otwiera tak szybko jak ma i silnik w nizszych obrotach jest przelany i pozniej jak to na wyzszych obrotach przepala to kopci ??

Musze jeszcze obejrzec turbine cyz nie jest zaolejona, ale z tym ciezko bo strasznie ten silnik obudowany. Auto ma 41000 przebiegu, 2003 rocznik, wersja 80km.

 

pozd

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

IMO

wersja optymistyczna zawiesza się zawór ERG

wersja mniej optymistyczna turbo pompuje mniej powietrza lub leją wtryski, ze skazaniem na turbo.

Biorąc pod uwagę przebieg sugerowałbym ERG, ale pytanie brzmi czy ten przebieg jest autentyczny :>??

 

Jeśli mam pisać o własnych doświadczeniach, to ja jeszcze za swoim autem nie widziałem dymka, więc powiedziałbym że takie kopcenie zdecydowanie nie jest normalne

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oczywiscie, ze autentyczny. Pierwszy wlasciciel kupiony w salonie. No wlasnie z EGR chyba cos jest bo juz ostatnie falowania obrotow wskazywaly na EGR ale jak mi w serwisie powiedzieli 300zl za czeszczenie to sobie odpuscilem.

Z drugiej strony czy EGR ma wplyw na moc auta?? On tylko ma za zadanie zawrocic czesc spalin. Bo auto jest o wiele slabsze na nizszych obrotach niz kiedys

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z drugiej strony czy EGR ma wplyw na moc auta??

ma, skoro "zatruwa" dolot spalinami to musi mieć

 

w serwisie powiedzieli 300zl za czeszczenie

przy zgaszonym samochodzie, jeśli erg działa poprawnie (czyli w tej pozycji jest zamknięty można odpiąć wtyczkę od elektrozaworu i po zawodach) niestety coś mi się zdaje, że u Ciebie się zawiesił w pozycji otwartej. Po wypięciu może się zapalić kontrolka usterki elektronicznej, lub OBD (nawet bardziej bym obd obstawiał). Istnieje też możliwość wyłączenia ERG'a w sterowniku wtrysków (mi to właśnie elektronik wyłączył przy okazji reanimowania immo), ale jak to zrobić nie wiem, wiem jedno trza do tego sprzęt

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wczoraj sie miarka przebrala. Podjezdzajac pod lekka gorke na trasie na 4'ce i 80km/h wyprzedzila mnie zaladowana cysterna. Umowilem sie do prywaciarzy z Mikolowa co zajmuja sie glownie naprawa flotowa, ale brat robil tam prywatnie TDi i zrobili szybko i sprawnie. Po wczorajszej trasie 150km jak wysiadlem z auto i zobaczylem caly czarny zderzak to az mi sie cisnienie podnioslo. Doslownie caly okopcony, gorzej niz w stary ursusie.

 

DODANO

Juz kiedys pisalem, ze auto kopci strasznie, ma przelatane 41000km z 2003 roku. Dzis auto poszlo do magikow od diesli, zawor EGR w jak najlepszym pozadku podobno pompa nie dziala tak jak powinna. Zna ktos oznaczenia tej pompy?? Bo narazie musza ja dokladnie sprawdzic jutro i zadzwonia co i jak. Chcialbym wiedziec jak sie ksztaltuja ceny takich pomp jesli by trzeba kupowac nowa (oby nie) a chcialbym poszukac na allegro i najwyzej jak bedzie taniej kupic i im zawiesc do sprawdzenia.

 

Pozdrawiam

 

Właściwie to we wszystkich tematach piszesz to samo, (opisujesz ten sam problem a właściwie jego dalszy ciąg) Należało zatem zrobić to w jednym temacie. Posty poprzenosiłem i poscalałem. To moje pierwsze i ostatnie upomnienie. - gojgien

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!