Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Lovato Smart w Megane Grandtour III 1.6 16v - ma sens?


tasman1

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, zaufany gazownik (Sławomir Szykuła z Jaworzna) u którego montowałem już 2 instalacje (każdorazowo bez żadnych problemów przez kilkadziesiąt tysięcy kilometrów) poleca mi do mojej Meganki system Lovato Smart: http://landi.pl/lovato-smart-lpg.html

Przejrzałem dokładnie to forum i znalazłem bardzo mało informacji dot. tego producenta i jego instalacji w naszych Meganach. Czy macie jakieś zdanie na ten temat? Warto, nie warto? Koszt to 2,5k. Wszystkie elementy systemu opisane są na stronie producenta. Przyznam, iż jestem noga w tej dziedzinie więc zdaje się w dużej mierze na zdanie innych - Was. Pomóżcie proszę - z góry serdeczne dzięki za wszelkie odpowiedzi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Zakładaj Lovato Smart skoro masz zaufanego człowieka i poprzednie były ok to czmu ma Ci polecać coś złego?

LEWY tasman1 zapewne i tak już się nastawił na montaż u niego. Jak wszystko zestroi prawidłowo to będzie ok. Druga sprawa jeśli gość proponuje takie rozwiązanie musi się liczyć z tym że ewentulanie będzie musiał coś naprawić i poradzić sobie z problemem.

Edytowane przez adbaca
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam BRC ale mój gazownik tez polecał lovato. Podobno nawet samo Renault montuje fabrycznie te instalacje lovato. Mi gazownik proponował rok temu to w cenie 2400+ 150zł emulator, więc widzę że wiele się nie zmieniło. :)

Edytowane przez aston76
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam taką instalację w mojej Megi.

Jedyne co było zmienone to wtryski na jakieś szybsze. Całość zakładał Rzepka z Mikołowa. Od chwili montażu zrobiłem 15 tys. i w zasadzie czas jechać na pierwszy przegląd.

Generalnie jestem mega zadowolony. Auto na 39 litrach robi 469 km- tankowanie w tankowanie- tankuję tylko na jednej stacji. Na pytanie czy warto zakładać Omegas- chodziło o różnicę w cenie- polecono mi Lovato. Warunek jest jeden- dobry i sprawdzony gazownik.

Ja od siebie polecam Rzepkę- może i nie ma najtaniej, ale za to robi bardzo dobrze i solidnie. Chłopaki na warsztacie powiedzą Ci wszystko i nie będą fulać.

Jeśli miałbyś jakieś pytania to pisze- postaram się odpowiedzieć max szybko ;)

Edytowane przez aston76
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja dostałem też porpozycje takiej instalacji ale do silnika 2.2 w oplu, z tego co udało mi się doczytać to dość bezawaryjne instalcje z komponentów jedego porducenta tylko pojawiają się opinie że wtryskiwacze są dość głośne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tym, że są głośne to się zgodzę.

Niestety taki urok wtrysków LandiRenzo. Te z Lovato są średnie jeśli chodzi o głośność, tzn słychać ich delikatne cykanie na wolnych obrotach, ale na większych już nie.

Głośne to są dopiero MED-y z Omegas- te słychać na potęgę, ale za to są nie do zajechania.

Mając do wyboru głośniejsze, ale żywotniejsze wtryski, czy cichsze, ale mniej żytowne wybieram te głośniejsze.

Jeśli ktoś lubi dzwięk silnika to dla niego posłuchanie ich będzie prawdziwą przyjemnością ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!