Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Drgania silnika przy 2.2 tyś obr/min


Rekomendowane odpowiedzi

Po zrobieniu rozrządu (wymienione zestaw paska rozrządu, pompa wody, pasek akcesoriów, olej, filtry) zauważyłem, ze przy ok 2.2 tyś. obr/min drgania silnika są przenoszone na samochód (czuje lekkie wibracje na siedzeniu). Efekt ten występuje tylko we wspomnianym zakresie obrotów, niezależnie czy silnik jest zimny czy rozgrzany. Czuć to właściwie tylko na postoju, podczas jazdy raczej niewyczuwalne (albo przytłumione przez nierówności drogi). Nie zauważyłem żadnego spadku mocy czy innej zmiany w charakterystyce pracy silnika. Odstawiłem samochód do warsztatu w ramach reklamacji. Ponownie został sprawdzony rozrząd, poduszki silnika, świece (przebieg 15 tyś.) i cewki zapłonowe. Niestety nie udało się ustalić co jest przyczyną tych wibracji (wg. mechanika sprawdzone elementy są w porządku (została podmieniona jedna podejrzana cewka co nie dało żadnych zmian). Obecny przebieg to 60 tyś. km. Macie jakieś pomysły co jeszcze może być nie tak?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a gdzie robiłeś rozrząd? Jeśli "u Pana Henia" i gościu nie miał blokad i nie zablokował porządnie rozrządu to możesz mieć taki efekt. Proponowałbym ponowne ustawienie rozrządu, chociaż na tzw słuch to może trochę potrwać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poduszka silnika od storny pasażera była odkręcana co widać po starych śladach podkładek (były nieco przsunięte w stosunku do pierwotnego stanu), obecnie są dokładnie w tym samym miejscu co orginalnie. Robiłem poza ASO ale w warsztacie, który specjalizuje sie w francuzach. Sprawdzili jescze raz ustawienie rozrządu łącznie z ciśnieniem na cylindrach i jest ok (muszę niestety wierzyć na słowo bo sam tego nie zweryfikuję). Widaje mi się, że obecnie jest nieco lepiej ale jak się nie poprawi to będzie trzeba podjechać gdzieś indziej (ASO albo jakiś dobry warsztat).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!