Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

wyciek oleju przewód do intercoolera


Rekomendowane odpowiedzi

Na osłonie silnika pojawiła się plama z oleju (po stronie kierowcy z przodu blisko zderzaka). Po zdjęciu osłony okazało się, że cieknie na połączeniu przewodu do intercoolera.

Mechanik który to zdiagnozował zaproponował wymianę uszczelki jednak zaznaczył, że to może nie przynieść poprawy. W ASO również proponowali wymianę uszczelki (uszczelka intercoolera 77 01 071 288).

Zdecydowałem się na wymianę (wykonaną przez mechanika nie ASO). Już po kilku dniach widzę, że wyciek nadal istnieje. Co robić? Czy ktoś miał podobny problem. Podobno jest to powszechne w Lagunach III i Meganach III.

Edytowane przez fillon
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

w moim Meganie 3 razy ASO wymieniało uszczelką, raz cały inercooler:) W poprzednim modelu, jesli się nie mylę, w tym miejscu była opaska zaciskowa. Zastosowałem ją w obecnym samochodzie i po przejechaniu ok 30 tys. km widać tylko lekkie zapocenie. z rozmów z mechanikami w ASO wynika, że rzeczywiście problem jest dosyć powszechny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W moim przypadku to coć wiecej nic tylko pocenie. Na osłonie silnika mam plamę , widziałem też ślady oleju na podłodze garażu. Dokładnie pod tym połączenim. Zauważyłem również delikatne zapocenie odmy. Silnik ogólnie jest suchy, turbina też. Podobno silnik ten dość często traci szczelność na misce olejowej. Jak dotąd nie stwierdziłem ubytków oleju na bagnecie. Pomijając sprawę samego uszczelnienia dziwię się, ze w tym miejscu może być tyle oleju.

Jeśli będę wiedział jaką opaskę tam założyć to chyba też bym to zrobił...

Edytowane przez fillon
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z miską się zgodze nie ważane jaką uszczelke się zastosuje i jak dobrze oczyści wszystko będzie ciekło , stwierdziałem że nie ma sensu wymieniać tej uszczelki po raz 4 a raz do roku umyć sobie miske i osłone.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!