Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

problemy po wymianie rozrządu i KZFR


grzegorz_s

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

 

W związku z przekroczeniem przez moje megane przebiegu 100k postanowiłem zafundować mu kurację odświeżającą. Do (wydawałoby się) w miarę zaufanego warsztatu oddałem auto celem wymiany:

- kompletu rozrządu (pasek, rolka prowadząca + napinacz)

- pompy wody

- koła zmiennych faz rozrządu

- oleju i filtra

Facet na w/w usługę wystawił mi fakturę oraz oddał wymienione części w pudełkach, w których były zapakowane cześć, które włożył do auta. Raczej więc w konia mnie nie zrobił.

Po wymianie silnik pracuje inaczej. Po pierwsze - powarkuje i pogwizduje - szczególnie przy niższych obrotach (1100-2000). Przy wyższych prędkościach jest wyraźnie głośniej, mam wrażenie, że auto głośniej "buczy". Ponadto powyżej 140 km/h wyraźnie brakuje mu tchu, jest mniej dynamiczne. Ponadto przy stałej prędkości (np. 120 km/h na tempomacie) - przy podjeździe pod lekkie wzniesienie - auto poszarpuje... Tak nie było. Pytanie: co mechanik mógł cięcie? Sorki za ten przydługi opis, starałem się możliwie wiernie odtworzyć stan faktyczny... Dzięki za sugestie

Edytowane przez aston76
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To powiem moje spostrzeżenia - 2 tyg temu robiłem podobny zakres prac przy przebiegu 90tys. km. Wszystko robiłem w ASO. Auto pracuje inaczej, mam wrażenie, że na niższych obrotach zaczęło "jęczeć", chyba trochę podniosło mi się spalanie, ale to dopiero jeden bak paliwa wyjeździłem, więc obserwacja nie jest pewna. Zauważyłem także, że po odpaleniu samochodu auto wskakuje na wyższe obroty, co by jednak dobrze świadczyło, że wszystko pracuje swobodniej. No i na pewno samochód pracuje trochę inaczej. Póki co mam rok gwarancji i obserwuję dalej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 miesiące temu...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!