Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Ubywający płyn ze zbiornika chłodnicy.


Rekomendowane odpowiedzi

McGyver chcąc uszczelnić chłodnicę wbił do środka jajko :)

 

A na poważnie lepiej zainwestować w nową chłodnicę niż stosować te wszystkie proszki-cud.

Takim właśnie magicznym proszkiem załatwiłem na amen chłodnicę w swoim sprzęcie w pracy, koszt nowej chłodnicy 1400zł.

Nie próbujcie tego w domu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

McGyver chcąc uszczelnić chłodnicę wbił do środka jajko :)

 

A to wcale nie pomysł McGyvera :) To stary sposób kierowców na zatkanie drobnych nieszczelności układu chłodzenia. Tyle że samo białko bez żółtka i na zimnym silniku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Witam

Ja tez mialem przygode z nieszczelna chlodnica.Kolega poradzil zloty srodek na doszczelnienie no i pomoglo, ale uszczelnilo tez nagrzewnice na amen.A to byla zima.No i kolejny wydatek.Nagrzewnica wymiennik + zamontowanie(duzo roboty z rozbieraniem calej deski rozdzielczej) + wymiana plynu.No i mialem ogrzewanie, ale niestety po tych zabiegach chlodnica znowu sie rozszczelnila.No i nastepny koszt kupienie i zamontowanie nowej chlodnicy.

Osobiscie nie uzyje zadnego supersrodka do takich rzeczy bo za duzo to kosztuje.

 

[ Dodano: 2007-04-28, 02:32 ]

I jeszcze a propos pobierania wody przez silnik (uszczelka pod glowica).Mozna to latwo sprawdzic.gdy juz plyn chlodzacy sie nagrzeje wystarczy odkrecic korek zbiorniczka wyrownawczego i obserwowac poziom wody (przy wlaczonym silniku).Jezeli poziom wody wariuje a nawet sie wylewa, no to mamy planowanie w planie i wymiane uszczelki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolega poradzil zloty srodek na doszczelnienie no i pomoglo, ale uszczelnilo tez nagrzewnice na amen.A to byla zima.No i kolejny wydatek.Nagrzewnica wymiennik + zamontowanie(duzo roboty z rozbieraniem calej deski rozdzielczej) + wymiana plynu.No i mialem ogrzewanie, ale niestety po tych zabiegach chlodnica znowu sie rozszczelnila.No i nastepny koszt kupienie i zamontowanie nowej chlodnicy.

chytry traci dwa razy, od dawna się mówi, że takie uszczelniacze do chłodnic są nic nie warte

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temperatura jest ok, oleju nie przybywa i nie zmienia koloru (Oleju nawet niedawno musiałem troszeczkę dolać). Natomiast bodajrze od 8 miesięcy regularnie co 3 miesiace dolewam płynu. Początkowo myślałem, że to węże bo były zabielone na końcówkach, ale wymiana ich nie pomogła, macie jakiś pomysł ?

 

a ja dzisiaj odkryłem u siebie przyczyne ubywania płynu. przepuszcza uszczelka pompy cieczy chlodzacej. na goracym silniku nie widac bo odparowuje z powodu wysokiej temperatury. na zimnym coś juz widac. kolega radzil zasypanie uszczelniacza do obiegu ale w granulkach (nie w płynie). zastanawiam sie... niedlugo bede pasek rozrzadu robil wiec moze poczekam.

pozdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kolega radzil zasypanie uszczelniacza do obiegu ale w granulkach (nie w płynie)

największa głupota jaką można zrobić - dzisiejsze chłodnice to nie to co kiedyś, taki granulat zamiast uszczelnić zapcha Ci nagrzewnice i dopiero będziesz miał roboty...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja chciałem podziękować Danielossssowi, jego sposób zadziałał ... wlałem gęstszą konsystencję płynu i odziwo nic już nie cieknie ... przejechałem 1500 km i nic nie musiałem dolewać.

Ponadto gdy nadeszły ciepłe dni sprawdziłem dokładnie gdzie są ślady oasady płynu i zdjęcie jackuca jest odzwierciedleniem mojego stanu.

Zobaczymy ile przejadę na gęstszym płynie, ale licze się z wymianą chłodnicy.

Dzięki chłopaki za pomoc :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

największa głupota jaką można zrobić - dzisiejsze chłodnice to nie to co kiedyś, taki granulat zamiast uszczelnić zapcha Ci nagrzewnice i dopiero będziesz miał roboty...

 

aby uściślić nie są to granulki duże... to wręcz proszek o kolorze srebrnym. tylko zalecają zasypać go do chłodnicy a w megi nie mam korka chłodnicy więc chyba trzeba będzie upuścić płynu wymieszać ze specyfikiem zalać i dobrze nagrzać silnik.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a widziałeś jaki przekrój mają kanaliki w chłodnicy? chcesz to wlewaj... ale tylko na szkodę silnika zadziałasz, bo układ chłodzący to także termostat, pompa wody, czujnik temp wody itp... skąd wiesz jak takie granulki wpłyną na pozostałe elementy :lol:

 

czekamy na relację z wymiany chłodnicy :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!