Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Ubywający płyn ze zbiornika chłodnicy.


Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

mam taki problem, wymieniałem rozrząd z pompą wody, płynem chłodniczym i uszczelniaczem wału(bo ponoć już się nadawał do wymiany) i od tego momentu ubywa mi płynu i mam wrażenie, że przybywa oleju.

Czy możliwe jest, że płyn przedostaje się przez ten uszczelniacz do silnika ?

Dodam jeszcze ze ok 2 miesiące temu miałem płynu trochę poniżej max a teraz mam na min.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

16052010052.jpg

 

16052010054.jpg

 

 

Paniowie pomocy!! Powyzej dolaczam zdjecia spodu kurka od wlewu oleju,jak widac jest wypelniony dziwnym szlamem koloru musztardy oraz bardzo czuc tam benzyne....pozatym mam problemy z gotujaca sie woda w wskazowca czasami szaleje i obawiam sie ze jest to uszczelka pod glowica Co sadzicie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też mam problem z "uciekającym" płynem chłodniczym. Zaczęło ubywać około 1 litra na 100km. W związku z tym zacząłem sprawdzać pod kątem wycieku (temp. trzymała ładnie - na połowie skali-zero skoków temp. , pali od "pierwszego" , żadnej białej chmurki, zero wody w oleju itp.). Stawiałem na uszkodzoną pompę wody ale okazało się, iż mam wyciek przy termostacie (obudowie). Kupiłem nową obudowę wraz z termostatem (kpl. - oryginał Renault). Po zamontowaniu nie zauważyłem aby ubywał płyn ale.... temperaturę na zegarze wskazuje na pierwszej kresce :-? , i nic do góry.... , idę rozebrać starą obudowę (była nierozbieralna), wyciągnę stary termostat i go założę zamiast tego nowego i mam nadzieję , że będzie ok. Dam znać!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie skończyłem wymianę termostatu (na tego co był wcześniej) i ... temperatura po 5km na wskaźniku pokazuje połowę skali tzn. tak jak było wcześniej ;) , wniosek niby oryginalny termostat a jednak do dup...y :-? . Pawelli a czemu nagle po wymianie korpusu wraz z termostatem miał paść czujnik (a są dwa)???? Najważniejsze , że temat opanowany !

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Mam podobny problem z uciekającym płynem,lecz u mnie to już padło do ilości w litrach na kilkanaście km zanalazłem przeciek, to peweni uszczelka miedzy silnikiem a czyms co jest na zdjęciu , pytanie moje czym dam radę wymienić to bez mechanika i jaka to uszczelka lub jaki to może być koszt naprawy?

img01072.jpg

 

Z góry dziękuję za pomoc

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak ale czy miedzy ta obudowa a silnikiem jest jakaś uszczelka bo właśnie miedzy termostatem a silnikiem cieknie,tam gdzie jest ta gruba czerwona kreska, od spodu. Tam gdzie ta żółta kreska jest tam jakaś uszczelka? wiem może być tak ze obudowa pękła lub jest uszkodzona. Jutro będę to rozbierał mam nadzieję , że nie będzie problemu z częściami

 

[ Dodano: 2010-05-27, 18:34 ]

No i naprawione , uszkodzona obudowa termostatu pęknięta od wewnątrz przez co wydmuchało uszczelkę, koszt termostatu z obudową wraz uszczelkami w komplecie 80zł plus płyn chłodniczy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Znając życie to termostat wysiądzie po tym i się skończy skuteczność ;)

Nigdy taki preparat nie zastąpi naprawy. To jest patent handlarzy na podpicowanie fury przed sprzedażą, ewentualnie można tego użyć w sytuacji awaryjnej gdzieś na trasie, żeby dojechać do domu/warsztatu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!