Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Ubywający płyn ze zbiornika chłodnicy.


Rekomendowane odpowiedzi

  • 2 lata później...

Witam odświerze troszke temat:)

Moje meganka 1996 1.6 popadła w dziwną przypadłość.W zimie strasznie lubi mi pochłaniać płyn chłodzący.Latem jest wszystko ok praktycznie nie dolewam a teraz w zimie przejechałem może 600 km i znowu prosi mnie o płyn.Dodam tylko że oleju mi nie przybywa a i żadna maz w zbiorniczku wyrównawczym się nie pojawiła.Mokro pod samochodem też nie ma.Normalne to nie jest B) więc czego można się spodziewać.

Z góry dzieki za jakieś informacje

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tzn na obudowie skrzyni widać taki biały nalot i jeden z węży ten gruby przy termostacie w jego okolicach widać dość sporo tego nalotu.Posprawdzam jeszcze dokładnie i dam znać.Zastanawia mnie tylko czemu w lecie nie miałem tego problemu B)

Sprawdziłem.Zrobiłem próbę B).W miejscu gdzie wchodzi ten gruby wąż do obudowy termostatu przy dodawaniu gazu widać tak jakby tam coś uciekało ).Tylko czemu w zimie się to dzieje. Całe lato i wiosnę przejeździłem bez ubytku.Nic spróbuje go wymienić na nowy i zobaczymy jaki będzie efekt.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Witam wszystkich mam problem tego typu otóż cieknie mi chłodnica na rancie u dołu jakoś na jesieni ją zakleiłem, ale teraz troszkę moją megi zagrzałem jak się zakopałem w śniegu i znowu zaczęła cieknąć i nie chce już się bawić w klejenie, ale mam problem z dopasowanie chłodnicy moja chłodnica od przodu po zdjęciu chłodnicy klimy wygląda mniej więcej tak czy może któraś chłodnica nie jest oryginalna :roll: <ok>

 

Może ktoś wie o co chodzi :(

post-16205-1265210740_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Widze ze nie tylko ja mam problem z poziomem cieczy w zbiorniczku : )

Mało tego kupiłem tą meganke w grudniu i dopadły mnie jej wszystkie plagi

1. Spadający poziom cieczy chłodzącej, przeciek niewidoczny

2. Zimno w srodku - zapchana nagrzewnica

3. Dziwne wskazania wskaźnika temperatury (chyba termostat)

4. Swiecąca sie kontrolka ABS, szczegolnie jak jest mokro.

Masakraaaaaaaaa

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam! a jaki tani płyn mozna wlewac do układu chłodzenia ? Bo ja mam wlany Glacelf, ale nie wiem czy moge wlac cos innego tanszego np PŁYN DO CHŁODNIC PETRYGO? Proszę o odpowiedź

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!