Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Zakup Grand Scenica II KIELCE/RADOM


chiefoff

Rekomendowane odpowiedzi

Witam forumowiczów!

Od kilku miesięcy przymierzam się do zakupu Grand Scenica (poznałem się z autem prowadząc je nawet). Mieszkam w Skarżysku tj. okolice Radom/Kielce. W nadchodzącym tygodniu będe objeżdżał ogłoszenia. Budżet do 14 tys zł. Chcę wybrać auto te najbardziej zadbane, silnik i kolor praktycznie nie grają roli, Was natomiast forumowiczów proszę o pomoc przy niektórych ogłoszeniach;

 

1. Tu chyba z tablicami rejestr. jest coś nie tak...

2. A jak ten?

3. Ten mi się podoba; wydaje się być zadbany wewnątrz

4. Coś za tani

5. Czy to są tablice zjazdowe?

6. Ten mi się również bardzo podoba

7. adny środek

8. OSTATNI

 

Za wszystkie uwagi (wystarczy nawet słowo ODPADA!) z góry dziękuję i pozdrawiam,

Kuba

Edytowane przez chiefoff
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nr 1:

-chyba zakup "na Niemca" a tablice nie są oryginalne (poszukaj, ostatnio Optima coś o tym pisał w kilku ostatnich wątkach w zakupie SII;

-w opisie stoi że jest tempomat a ze zdjęć wynika że go nie ma;

-ilość poduszek, 10, chyba trochę przesadził ;)

-nie widzę naklejek na progach, ale może to kwestia zdjęć;

-czy jest roleta i podłoga bagażnika? Na zdjęciach ich nie widać;

-pióro tylnej wycieraczki do wymiany (oberwana guma), do kontroli stan tylnej szyby, obawiam się że może być zdrowo porysowana. Tylna wycieraczka "wisi", pewnie ramię ma już duże luzy. Do naprawy lub wymiany (może nie dać się zdjąć w całości);

-z zamieszczonych zdjęć nie do zweryfikowania (przynajmniej moim okiem) obecność ESP;

-ładna zieleń, chyba już dłuższą chwilę się sprzedaje.

 

Nr 2:

-sprzedawcy nakopać do tyłka za wpisanie w opisie 2006 r. produkcji a niżej że to rok modelowy 2006 a produkcja 2005, dla mnie taki wpis już powinien dyskwalifikować wszystko inne co sprzedający podaje. Bo dlaczego miałbyś mu zaufać czy nie złożył go z jednego Twingo i dwóch wiat przystankowych?

-nie wie nawet jaką ma moc. W jednym miejscu 110 KM w innym 120...

-"wisi" tylna wycieraczka;

-brak naklejek na przednim pasie pod maską;

-nie jestem w stanie stwierdzić obecności naklejek na progach;

-jakieś dziwne uchwyty od kratki za II rzędem siedzeń;

-do sprawdzenia ilość kart, na zdjęciach widać tylko jedną;

-podróż na takich tablicach-znowu poszukaj tego co pisał Optima.

 

Nr 3:

-brak ESP;

-przebieg duży, ale jeżeli jest udokumentowany to czemu nie?

-wersja z okolic modernizacji, przednie fotele już z phII (bez ramki stolika na fotelu kierowcy, dźwignie regulacji foteli przednich już takie jak w phII);

-do sprawdzenia czy jest podłoga bagażnika;

-znowu naklejki na progach.

 

Nr 4:

-ESP jest;

Wiele wątpliwych rzeczy nie zauważyłem, chyba nawet ma naklejki.

 

Nr 5:

-tablice zjazdowe "budżetowe", czyli własnoręczna produkcja;

-tylna wycieraczka "wisi";

-zabarwiony rdzawo prawy halogen, jakaś nieszczelność od dłuższego czasu;

-90000 km. taaaa ;)

 

Nr 6:

-do kontroli naklejki na progach, szczególnie z lewej strony;

-inny kolor zaślepki ucha holowniczego z przodu;

-antena sugeruje wersję z nawigacją ale chyba małą więc nic specjalnego;

-wiosenne otoczenie, miło powspominać;

-zdjęcia chyba robił czarodziej z Płocka, lokalizacja się zgadza ;)

-dywaniki sobie poszły;

-pomarszczone obicie fotela kierowcy (oparcie z tyłu).

 

Nr 7:

-urwana dźwignia regulacji wysokości fotela kierowcy;

-rozdarcie tapicerki na oparciu fotela kierowcy z lewej strony;

-do sprawdzenia tylny prawy błotnik, nie wiem czy to jakaś skaza na zdjęciu czy uszkodzenie lakieru na krawędzi przy drzwiach;

-moc powinna być raczej 105 KM;

-fajnie że ma elektryczny starter, bo jakoś nie chciałbym odpalać na korbę...

 

Nr 8:

-naklejka na prawym progu wygląda na nową, na lewym jest już pożółkła, może coś się działo, sprawdzić;

-SERVICE na wyświetlaczu, ale ma równocześnie kluczyk, więc podejrzewam ze przegapiony termin przeglądu/wymiany oleju, ale i tak trzeba sprawdzić;

-brak ESP.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tego co widzę to same komisy. Jak szukałem swojego sceniola zajrzałem do większości komisów w Radomiu i okolicach. Jednym słowem lipa. Autko na zdjęciach cacy , na żywo koszmar. Po obgadaniu sprawy z zaprzyjaźnionym mechanikiem dałem sobie spokój z komisami. Życzę wytrwałości w poszukiwaniach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam ponownie!

Dzięki bardzo Pizza za pomoc!

Kwestię tablic obczytałem według Twich sugestii.

Obejrzę zatem tylko te dwa auta; z pozycji 3 i 4. Wystarczy.

Z oględzin zdam relację...a może się uda wrócić jednym (wersja chyba bardzo optymistyczna)?

 

@ blanek

Jadę z ogłoszeniami po kolei (subiektywnie odrzucając te podejrzane) i chyba wychodzi na to, że zostają same komisy :-(

W ogóle mam wrażenie, że 90 % ogłoszeń ma na celu pozbycie się przez sprzedającego mniejszego lub większego bubla a nie chęć uczciwej sprzedaży "bo kupuję sobie następny samochód"

Co za świat ;-)

 

@pizza

Czy możesz jeszcze zwrócić uwagę na trzy pozycje beznzynowe?

Tu mam na myśli nie tylko sam wygląd ale i kwestię ubezpieczenia, którym chwalą się sprzedawcy.

 

Czy ktoś kupował auto z kilkumiesięczną gwarancją? Czy ktoś wie czy to tylko chwyt reklamowy czy jednak można potem w ramach "prawa" wyegzekwować naprawę na gwarancji. Poczytam jeszcze sam o tym i zadzwonię do handlujących, z uzyskanymi informacjami podzielę się.

 

A oto auta:

 

9. ODPADA, klima manual, nieoryginalne radio..

10. AUTOMAT (czytałem, że lipa przy wiekszych szybkościach ale moge kłamać) i powycierany

11. Raz pisze ESP innym razem nie, w rzeczywistości chyba brak. Ten chyba najbardziej zadbany z tych trzech (no i jesień na zdjęciach;-)

 

Pozdrawiam!

Edytowane przez chiefoff
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ad. 9) Żeby tylko tablice... dla mnie to w ogóle ogołocony sceniol - brak schowka (z podłokietnikiem), klima zwykła, brak tempomatu, jakieś syfiaste radio zamiast fabrycznego, brak roletek w tylnych oknach, schowków w podłokietnikach drzwi itd... zapewne brak Handsfree czy ESP.

Solardach nie zrekompensuje wg mnie tych wszystkich braków, z których korzystasz na co dzień. Przeszkolony dach - super sprawa, wnętrze pojazdu wydaje się większe i obszerniejsze niż jest faktycznie, ale... ten jest otwierany - a tu na forum czytałem, że otwierany nie jest najlepszy - najczęściej skarżą się na odgłosy już przy średnio dużej prędkości.

ad. 10) brak zdjęć środka - trudno coś więcej napisać

ad. 11) ESP brak. Ale najbardziej mi odpowiada pod względem wyposażenia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nr 9:

Żadna atrakcja, tak jak pisał Optima golas straszny i poza szklanym dachem nic ciekawego.

 

Nr 10:

-brak dwóch kołków mocowania listwy zderzaka z lewej strony(widoczne przy otwartym bagażniku-są zdjęcia wnętrza);

-brak bata anteny;

-brak zapalniczki w gnieździe;

-brak osłony przegubu prawej wycieraczki;

-brak napisu SCENIC na klapie bagażnika;

-chyba uszkodzony mieszek dźwigni zmiany biegów zapięty na jakąś czerwona zapinkę.

 

Nr 11:

-brak ESP;

-do sprawdzenia czy jest roleta bagażnika;

-przednie wycieraczki są bardzo nisko, chyba po jakiejś naprawie wymagającej ich demontażu zostały źle ustawione.

 

Pamiętaj tylko że 1.6 16V w Grandzie nie będzie demonem osiągów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję pięknie Panowie.

Numer 9 i mnie po bliższym przyglądnięciu wydał się nieciekawy.

Silnik 1.6 w benzynie? Może być, ja raczej kupuje Scenica ze względów tylko praktycznych (jazda z punktu A do B taką dużą i wygodną budą ;-) a tu przy okazji wydaje się (jak doczytałem), że 1,6 w benzynie może okazać się bardziej niezawodny od diesla (panewki i inne przypadłości). Wiadomo, lepiej 2.0 benz ale....chyba nie mozna mieć wszystkiego przy kupowaniu używki i to w takiej małej kwocie.

Do pozycji 3 i 4 dochodzi zatem 11.

Robię sobie listę rzeczy do sprawdzenia w aucie przed ewentualnym kupnem i ciagle niepokoją mnie te naklejki progowe pasowane fabrycznie.

Jak rozumiem chodzi o te? I jak rozumiem jest jedna po każdej stronie tuż przy tylnym kole?

NAKLEJKA PRÓG

 

I to chyba tyle.

We wtorek zaczynam objazd.

Zdam relację z przebiegu oraz jak to jest z tymi gwarancjami na 3 miesiące.

Tymczasem dzieki raz jeszcze za zainteresowanie i pozdrawiam!

K.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Naklejki to dokładnie to co pokazałeś, jest ich kilka i powinny być równo pożółkłe (nawet w linku który podałeś jest kilka zdjęć granatowego SII ze wskazanymi żółtymi strzałkami naklejkami). Ich brak lub nierówna barwa to sygnał że coś się mogło dziać i powinno wzbudzać ostrożność.

 

Moje ciągłe wspominanie o tym że 1.6 nie jest idealnym wyborem do Granda wynika z tego że owszem, da się nim żwawo jeździć tyle że jest to okupione hałasem i zużyciem paliwa. Silnik 1.6 16V ma maksimum momentu obrotowego 151 Nm przy ponad 4200 obr/min. i z własnego doświadczenia wiem że jadąc w trasie zapakowanym SII trzeba bardzo pilnować się żeby nie przecenić możliwości swojego pojazdu i przypadkiem nie wpakować się w niebezpieczną sytuację. Dlatego sugeruję by przy poszukiwaniach nie skreślać większych silników benzynowych, nawet i 2.0T. Zużycie paliwa nie będzie wiele wyższe a lepszy komfort użytkowania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Idee związaną z naklejkami zrozumiałem i tak jak mówiłes naklejki powinny być tu:

 

1) tylni narożnik progu, L+ P strona auta

2) nad górnym zakończeniem lampy tylnej, L+ P strona pojazdu

3) górny narożnik tylnej części nadwozia, L+ P strona pojazdu

Co do 2.0. Z największa przyjemnością ale BRAK w tej cenie w rozsądnej odległości ode mnie :-(

12. Ten ma miec niby ESP a nie ma. A naklejka z prawej strony tył? jak nowa przy tej pożółkłej z lewej. Będę w Kutnie przy okazji numeru 11 to obejrzę ale...i ta cena...

13. Kolejny...46000km przebiegu(?? i to jeszcze przy tak wytartej gałce zmiany biegów, fotela kierowcy itd), zniszczona tapicerka prawych drzwi, lewe tylne drzwi chyba brak naklejki, lewe tylne drzwi odstają przy progu, zdarty lakier na górnym rancie, brak ESP itd itp

14.No niby fajne ale ... licznik cofnięty, zniszczony przedział kabiny kier., tablice lewe, prawa cześć zderzaka tył jaśniejsza od pozostałej całości...

i pomyśleć, że jeszcze dwa dwa dni temu nawet na te rzeczy nie zwróciłbym uwagi....ale to dobrze. Będę czujniejszy ;-)

Następne dwa zniszczone w środku w pięknej scenerii wiosenno/letniej. Jest i pierwszy 2.0T ale tapicerka w środku z beżowej zrobiła się szara z mnóstwem plam i wytarć..13300zł itp itd...

15. Czy to nie jest to samo auto co numer 10 ?? Tylko , że to tutaj ma niby 2 litry, i w ogóle kto inny sprzedaje....Albo ja zwariowałem albo oni silnik w nocy przekładają pod klienta....

16. Ten mi się podoba...już dostaję oczopląsu.

Reasumując chyba tak szybko to wszystko nie pójdzie. Obejrzę te trzy no i może numer 16 (nie dopatrzyłem się niczego).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z naklejkami dobrze się przygotowałeś ;)

 

Nr 12:

-naklejki tak jak piszesz, lewa starsza, prawa świeża, może drobiazg ale do sprawdzenia;

-odłączany akumulator i nie wpisany kod radia;

-ESP brak;

-nie widać roletki przeciwsłonecznej w prawych drzwiach, w lewych wygląda na to że jest ale ma urwany uchwyt;

-zakup "na Holendra" patrząc po tablicach, do tego przykręcone na odwal się co też zbyt ciekawie nie wygląda (o ile to tablice od tego auta);

-zmatowiały lewy halogen;

-wyszczerbiona listwa na lewych tylnych drzwiach (jej przednia część);

-tylna wycieraczka "wisi" i ma oberwaną gumkę, czyli możliwe duże uszkodzenia tylnej szyby;

-dziwnie powycierana blenda na klapie bagażnika, jakby ktoś zamykając palcował po niemal całym obwodzie;

-lakierowany tylny lewy błotnik na łączeniu z progiem, widoczny błękit w nadkolu a powinno być czarne od wewnątrz ja po prawej stronie. Możliwe że jakaś nieduża szkoda, ale skontrolować (łącząc z uszkodzoną listwą na lewych tylnych drzwiach wzbudza nieufność);

-brak zapalniczki w gniazdku;

-na zdjęciach nie zauważyłem rolety bagażnika;

-"mała nawigacja", ale nawet jej chyba w opisie nie wspomnieli.

 

Nr 13:

-długo się sprzedaje, albo gorący chłopak w nim siedzi ;) Sam zmarźlakiem nie jestem, ale od 4 tygodni nie zdarza mi się nosić tylko krótkiego rękawa. Poza tym soczysta zieleń;

-jakieś dziwne zacieki na środkowej listwie tylnego zderzaka;

-brak ESP;

-zacieki na tapicerce przednich prawych drzwi, poza tym cos wetknięte między szybę i tapicerkę, ciekawe po co?

-przebieg.... może od ostatniego cofania licznika? Dywanik pod pedałem sprzęgła sugeruje dużo więcej, nakładka pedału sprzęgła wygląda co najmniej jak w moim gdzie mam pewny przebieg 164000 km;

-roleta i podłoga bagażnika?

-naklejki na lewym progu nie widać;

-brak maskownicy zamka na drzwiach kierowcy;

-tylne drzwi moim zdaniem nie są jakieś straszne, zależy z jakiego ujęcia robi się zdjęcie, czasem można trafić że obiektywem patrzy się prosto w szczelinę i wygląda jakby była ogromna.

 

Nr 14:

-ESP ma;

-tablice ma szwedzkie;

-naklejek nie widzę;

-narożna listwa zderzaka z prawej strony z tyłu (ta z odblaskiem) jest w innym odcieniu niż pozostałe;

-tylna wycieraczka "wisi";

-nie wiem jak z podgrzewaniem foteli, ale biorąc pod uwagę że ze Szwecji to się nie zdziwię jak jest.

 

Nr 15:

Rzeczywiście jakby ten sam co nr 10. Tamtemu zacząłem się przyglądać i na zdjęciach z poprzedniego ogłoszenia wyglądało że na emblematach drzwiowych może widnieć 2.0 16V

 

Nr 16:

Wygląda ładnie, poza drobnym otarciem na listwie tylnego zderzaka niewiele widzę.

 

O co chodzi z 2.0T? Bo w żadnym ogłoszeniu nie zauważyłem takiego. Chyba że nie dałeś do takiego linka. Na szybkie załatwienie sprawy bym za bardzo nie liczył.... :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Następne dwa zniszczone w środku w pięknej scenerii wiosenno/letniej. Jest i pierwszy 2.0T ale tapicerka w środku z beżowej zrobiła się szara z mnóstwem plam i wytarć..13300zł itp itd...

Ja do tych trzech cytowanych aut w ogóle nie dałem linków; wymęczone w środku były.

17. Zresztą poglądowo ten 2.0T

 

a tu mam coś ciekawego...jeszcze bym to ogarnął choć już dobrych kilkaset km ode mnie.

18. 2.0 135KM Poza opadniętą wycieraczką nic nie widzę. ESP za to jest.

 

Koniec, czas na wycieczkę ;-)

Edytowane przez chiefoff
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hoho, tego 2.0T ktoś tutaj kilka miesięcy temu pokazywał i nadal do wzięcia? :D :D :D Musi że jest wspaniały ;)

 

Nr 18 w sumie trudno coś złego powiedzieć.

Edytowane przez pizza
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jestem po obejrzeniu pozycji 3 i 4.

Mój umiarkowany optymizm zamienia sie w lekki pesymizm ale co tam, heh.

Dla kolejnych szukających więc:

Auto 3.

Z Zewnątrz na pierwszy rzut oka piekny czarny błyszczący. Bomba!

Nie odpalił na własnym aku, nie odpalił na komisowym aku na kólkach, odpalił na drugim dostawczaku (nie znam się - chodzi o moc akumulatora? w sumie stoi i stoi to i może nie odpala od "szczału"). Słowo service na wyswietlaczu zabłyszczał. Ale jak już zauważyliście wczesniej o niczym świadczyć to nie musi (olej, czas jego wymiany itd zresztą sam sprzedający stwierdził, że może w każdej chwili ten sygnał skasować...no comments).

Ale.

Naklejka lewa próg żółta ze starości lecz chamsko naderwana, prawa natomiast nowiutka, ,wgniecenia na progu przy łączeniu drzwi. Im więcej rzeczy widziałem (i zapisywałem przy sprzedawcy, ależ to działa!) tym więcej się okazywało.

Próg prawy robiony (podobno tylko 20cm). Przeczą temu gluty (glut obok gluta o gr. ca 5mm) farby wewnątrz w nadkolach tylnich na całej ich długości po obu stronach auta (miałem porównanie bo obok w drugim komisie stały krótkie wersje Scenica; tam lakier był "normalnie" położony wewnątrz tylnych, metalowych nadkoli.)

Środek (tapicerka itd) zużyty fest. Podłokietnik lata na prawo i lewo ( a powinien chyba tylko przód i tył ;-) i bardzo zniszczony (zryta całkowicie pokrywka schowka pod oparciami na łokcie). Moim zdaniem przebieg przekręcony do tych właśnie 230 tys km.

Szyby...4 różne numery w tym dwa unikalne (przód lewa nieodsuwana i tył prawa odsuwana). Przyznam,, że nie wiem jak to jest do końca z numeracją szyb ale obok stał Espace i sobie porównałem ;-). Pod maską brak pokrywy silnika ale naklejka fabryczna na pasie jest. W środku zamiast oryginalnego lub nowego podzespołu (nie znam się, zarobiony jestem) element wyciągnięty z uzywki (charakt. opisy flamastrem itd).

Po tym wszystkim Pan powiedział, że byl robiony przód z prawej strony....ech....

Reszta to pierdoły; uszkodzenia uszczelek (zerwania) pod tylna klapą, połamane zakrywki schowków, urwane zatyczki zapalniczek elek. z tyłu etc....

Jako ciekawostkę dodam, że miglanc na samym początku "spotkania" proponował mi obejrzenie zdjęć (z uszkodzeniami) auta zrobionych w Belgii tuż przed przyjazdem do Polski. Po całej tej szopce poprosiłem o pokazanie tych zdjęć ale miglanc już zniknął. No to dawaj do mamusi miglanca. No i pokazała mi zdjęcia z Belgii. Zamiast uszkodzeń, które zmuszały do wymiany progu czy przodu zobaczyłem tylko delikatne otarcia samochodu. Znaczy, blacharka czy próg musiał popsuć się w drodze do Polski ;-)

Dodane...tylne prawe siedzenie nie wraca na swoją pozycję po zdmontowaniu. Trzeba ręcznie nacelować pikami w otwory - uszkodzone. Reszty siedzen nie sprawdzałem.

Tyla

Auto podwórkowe 4.

Jestem na miejscu, notesik w rękę i piszę (ależ to działa! ;-).

Środek zniszczony choć trochę mniej. Gałka zmiany biegów (a szczególnie przy emblemacie z przełożeniami) wytarta strasznie, w panelu sterowania szyb (lewe drzwi kierowca) wżery.

Przebieg... duuuużo więcej niż 160 tys (wiem, jak wyglada Scenic po 100 tys).

Prawa góra robiona (podobno tylko wgniecenia były) po lewej stronie brak naklejki górnej (tył góra).. a zatem ..też robiona? nie spasowana tylna klapa po domknięciu.

Naderwana zakrywka od wlewu paliwa a w środku resztka jakiejśc mazi i białe zacieki (pasta polerska??).

Doły progi ok.

Wyświtlacz padł (Wie Pan od czego pada wyświetlacz? - Nie... -Od kręcenia licznika - hmmm) ;-)

Szyby....

-Niech mi Pan powie, które szyby są nieoryginalne bo już nie chce mi się sprawdzać..;-)-Przednia. - Aha

przód lewa lampa (od strony kierowcy) wciśnięta w środek auta, centymetr maski wystaje przed lampę. Pas przed komorą silnika jak nowy. Bez naklejek. Jako laik myślę, że był dzwon przód. Nie sprawdzałem poduszek, nie przyszło mi to do głowy...

No niech mi Pan powie co tu robiliście z przodu? - Nic, naprawdę.....-No coś żeście robili...-Nie.

A zdjęcia sprzed zakupu ? nie ma...

Tapicerka tył bagażnik porozrywana i pozawijana (pojedzie Pan do Klimontowa, oni tam rozbierają tylko Scenic i tylko Angliki, dobierze Pan)

Handsfree prawe dzwi przód i tył nie działa.

Aha....jak badałem nadkole wewnątrz przód (zawsze można porównać prawo - lewo, nie? ;-)

- Wie Pan tu tak trochę nie tego w nadkolu bo klime robilismy; czujnik padł. - No dobra..

A wscenerii tego wszystkiego dwa rozebrane do nagości (z przodu) chyba Peugeoty. Ino ramy wystawały.

To tyle.

Może trochę się rozpisałem ale to tak emocjonalnie, pierwszy raz kupuję uzywkę sam. Gdyby nie to forum ja w ogóle na 95 % tych rzeczy nie wzróciłbym uwagi. I za to Wam (pizza) dzieki.

W czwartek jadę obejrzeć 11, 16 i 18...hmmmmm....

Edytowane przez chiefoff
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!