Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Problem z dobraniem opon i felg


adrian.91

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Proszę o pomoc. 4 miesiące temu kupiłem Renault Megane Grandtour 1.2 Tce 130 KM w wersji Limited. Mam go na 16 calowych felgach oraz oponach o rozmiarze 205/55 R16. Chciałbym kupić większy rozmiar felgi oraz opon. Dzwoniłem do salonów Reanult, powiedzieli mi że maksymalny rozmiar jaki mogę włożyć to 205/50 R 17. Lecz mnie interesuje mnie rozmiar R18 albo już R17 ale o profilu 45. Dowiedziałem się, że jeśli mogę nie mieć seryjnego rozmiaru mój ubezpieczyciel może się przyczepić do rozmiaru, jeśli będzie inny w razie jakiegoś zdarzenia. Mam dylemat. Bo nie wiem do jakiego maksymalnego rozmiaru opon i felg samochód jest przystosowany a raczej jaki rozmiar opon i felg mogę wstawić do mojej Meganki. Zależy mi na tym by autko ładnie się prezentowało. Dlatego duże felgi dodają tego czegoś. Proszę o fachową poradę i pomoc. Czy faktycznie 205/50 poprawi mi wizualizacje i zrobi różnicę i czy w ogóle się opłaca !?

Edytowane przez aston76
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W ASO jak zwykle znają się jak byk na gwiazdach.

Meganki III wychodziły fabrycznie na 18", RSy nawet na 19"

Ja w kombi mam 18" - 225/40.

Podpowiem, że felgi 18" powinny pasować z Laguny III - łatwiej dostać i ceny rozsądniejsze. Trzeba tylko sprawdzić ET konkretnych felg.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ogólnie interesowała mnie felga z modelu Megane GT 18 cali. Pytając o nia mówili mi że model ma inny układ jezdny, zawszenie i rozstaw tarcz itp. I że nie może ją założe ale samochód może w ogóle się nie prowadzić. Zaś jedna kobieta gadała ze bez problemu ale mówiła tak jakby tylko chciała mi je sprzedać a nie pomóc. Do tego podając cene 1200 zł/szt troche negatywnie się nastawiłem. Po prostu chciałbym wiedzieć jaką jest najlepsza opcja dla mnie tak aby samochód ładnie wyglądał i się wyróżniał. Pozdrawia Adrian.

 

Dodano: 07 lis 2014 - 14:07

O to załącznik i felga jaka mnie interesowała.

post-76083-0-09810900-1415365663_thumb.jpg

Edytowane przez adrian.91
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!