Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

[HOW TO] naprawa pompki spryskiwacza w MI phII


Rekomendowane odpowiedzi

  • 1 miesiąc temu...

No rewelacja. Opis naprawy pierwsza klasa :mrgreen:

Godzina roboty i spryskiwacze śmigają jak nowe :-D

Proponuje zmienić sobie jeszcze same końcówki spryskiwaczy na tzw "mgłowe" na allegro można znaleźć ok 30zł za komplet świetna sprawa.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Proponuje zmienić sobie jeszcze same końcówki spryskiwaczy na tzw "mgłowe" na allegro można znaleźć ok 30zł za komplet świetna sprawa.

w aso citroena jest taniej o kilka zł :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 6 miesięcy temu...

Witam!

Drodzy Koledzy i jak zauważyłem Koleżanki ^^

Chciałem zapytać tych którzy naprawiali i naprawili spryskiwacze, jak u Was wyglądało to ich "niedomaganie".

Bo u mnie to było tak,że pewnego dnia próbowałem zetrzeć szybę a tu nic ani kropelki, pomimo tego że pompkę słychać. Myślałem że może się płyn skończył, więc dolałem do pełna a tutaj dalej nic. Pompka chodzi na początku tak jakby bez obciążenia, a po chwili jakby z obciążeniem ale nic nie pompuje. Ani tył ani przód. Przewody wyglądają na drożne. Myślałem że może coś się przytkał zbiorniczek ale by go przetkać to bez demontażu błotnika się nie obejdzie.

Co w tej sytuacji radzicie?

Pozdrawiam

 

Dodano: 20 sie 2011 - 14:05

Witajcie ponownie!

Wielkie dzięki za super instrukcję.

Zrobiłem tak jak radzicie i pompka działa jak nowa ^^

Pozdrowienia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Witam

Mi siadła całkiem pompka więc postanowiłem ją rozebrać na części pierwsze :D("bez młota to nie robota" ; nowa już zamówiona).Po rozebraniu widok jest straszny.

Poniżej kilka fotek

http://imageshack.us/photo/my-images/88/dsc00731o.jpg/

http://imageshack.us/photo/my-images/689/dsc00730uh.jpg/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

podepnę się.

Mam scenica I phII. Problem napewno rozwiąże podana instrukcja, problem tylko z wyciągnieciem pompki.

Nadkole zdjąłem, koło odkręciłem, problem tylko pozostaje z wyciągnięciem pompki ze zbiorniczka.

pompka jest jakby "schowana" w zbiorniczku i bardzo blisko błotnika. Nie mam zamiaru odkręcać błotnika, bo nie wiem gdzie znajdują się wszytkie śruby od błotnika.

Podobno można ten zbiornik odkręcić i dopiero wtedy pompkę wyciągnąć. CZy ktoś robił coś takiego i odkręcał zbiornik lub błotnik w scenicu??

pozdro..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...
  • 2 miesiące temu...

Widzę koledzy, że problem ten sam co w peugeocie 307 :-). Też to przerabiałem. Pytanie tylko czy powinno się obcinać gumki całkowicie? Ja akurat w swoim lekko spilnikowałem. Dlaczego? Ten tłoczek wg. mnie ma 2 funkcje. Pierwsza to zapowbiega cofaniu się płynu z rurek, a więc nie trzeba czekać aż płyn poleci, ale leci natychmiastowo. Druga to spryskując przód tłoczek siłą przepływu przytyka krócieć od tylnego spryskiwacza. Dopatrzył by się i trzeciego, redukuje ciśnienie płynu. Pzdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 2 tygodnie później...

Dziś zabrałem się za naprawę swoich spryskiwaczy zgodnie z trutorialem a tu zonk <piwko>

Otóż po wyjęciu pompki i rozebraniu jej dolnej części nie było żadnej tulejki z gumą (tą którą się przycina) tylko jakiś gumowy krążek i... nie naprawiłem.

Problem polega na tym że bardzo dobre ciśnienie leci na tył a z przodu słabiutko. Testy w misce to potwierdziły (czyli ewentualne zapchane przewody odpadają). By upewnić się czy ten krążek spełnia swoje zadanie, dolną część założyłem odwrotnie (króćcami do dołu) i było tak samo. Wniosek - dolna część jest sprawna tylko chyba pompka na jedną stronę daje większe ciśnienie a na drugą mniejsze.

Czy ktoś z Was się spotkał z tym?

 

PS Nawet pomyślałem by kosztem tyłu poprawić przód ale zamieniając wężyki miejscami chcąc sikać z przodu sikało z tyłu a działały przednie wycieraczki a chcąc sikać z tyłu to sikało z przodu a działała tylna wycieraczka. A może ktoś wie jak to podmienić by ten lepszy strumień był na przód??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Dzisiaj zrobiłem to w swoim Scenicu. Najlepiej mieć "oczy" na palcach.Strasznie ciasno pomiędzy błotnikiem , a zbiornikiem, ale można ją wymontować.Konieczne było wymontowanie kierunkowskazu bocznego, aby chociaż cokolwiek widzieć. Po naprawie tłoczka działa jak nowa na tył i przód. Mam tylko jedną podpowiedź. Jak już zabieracie się za naprawę pompki, to rozważcie też od razu wymianę wężyków gumowych ( krótki odcinek na tył - łączy się z wężykiem pcv)i dłuższego odcinka , który przy lewym zawiasie idzie do pokrywy silnika. Te wężyki , u mnie, po 10 latach też były nadwątlone płynem ( jakby spuchnięte). Koszt niewielki,a jest pewność przepływu.Pozdrawiam i dziękuję za instrukcję. <piwko>

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zamień wężyki i przewody przy pompce

Wężyki zamieniłem ale bez przewodów bo trzeba by w nie zaingerować, tzn uciąć. A nie chciałem tego ucinać i mostkować bez upewnienia się że to bezpieczne i nie zakończy się to zwarciem lub innymi szkodami w układzie elektrycznym

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
  • 9 miesięcy temu...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!