Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Awaryjne otwieranie klapy


Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Wczoraj nie otworzył mi się zamek klapy (central). Klucza wcześniej nie używałem, mimo to wkładka w zamku kręciła się dość gładko. Po dwóch obrotach wyszła razem z kluczem :lol:

czy ktoś z Was wie jak awaryjnie otworzyć klapę? Nie widziałem nigdy zamka od wewnątrz, nie znam jego budowy, nie wiem gdzie nacisnąć żeby puścił...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak. Wywal siedzenia, potem TORX nr 5 i jak wykręcisz wszystkie śrubki, ciągnij od dołu. Klapa trzyma się jeszcze na zatrzaskach. Nie ciągnij całej klapy, bo coś połamiesz. Zacznij np od jednego rogu i powoli odciągaj klapę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jestem w aucie, ale nie wlazlem do bagaznika, bo moja zona mam tam magazyn (to jej auto). Dzwonie po szrotach i szukam zamka zeby od razu wymienic jak zdejme tapicerke.

meganecoupe02, mam wersje przed liftem i otwarcie samej szyby jest niemozliwe :(

 

lapka2.gif

Regulamin pkt. 5.6 - pl-literki Aston76

 

Czytałem regulamin, ale jak piszę z telefonu, to polskich ogonków nie ma. Z niezaznych mi powodów, czasem jakieś ą czy ę się pojawi.

Edytowane przez Szpula
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wypakuj magazyn innej opcji nie ma.

Ewentualnie możesz popstrykać CZ może siłownik zaskoczy.

Jak będziesz po tych szrotach jeździł to weź też siłownik, bo prawdopodobnie on padł, ewentualnie nie dostaje napięcia(przełamane kabelki w wiązce klapy)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zapewne Twoja wkładka która wypadła jest sprawna a tylko zabrudzona i zaśniedziałe bolce, dlatego zamek się obracał.

Przelej go WD40 i rozruszaj zapadki kluczykiem.

Potem wciśnij w otwór i odblokuj zamek mechanicznie.

W dalszej kolejności zdejmowanie tapicerki jak wyżej opisano i sprawdzenie co nie działa elektrycznie oraz pewne zamocowanie wkładki by znowu nie wypadła.

Przyczyna awarii siłownika elektrycznego może być wyłamane jedno z kół zębatych w jego przekładni.

Na to wskazują objawy że słychać silniczek ale zamek się nie odblokowuje.

Jest gdzieś temat opisujący jak to reanimować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Zapewne Twoja wkładka która wypadła jest sprawna a tylko zabrudzona i zaśniedziałe bolce, dlatego zamek się obracał.

Przelej go WD40 i rozruszaj zapadki kluczykiem.

Faktycznie nie zwróciłem uwagi czy wkładka jest uszkodzona czy tylko zapaprana.

Tak czy inaczej muszę to naprawić, a o efektach poinformuję.

 

Dodano: 22 lis 2014 - 17:52

Dopiero dziś zrobiłem klapę, bo zamek dotarł do mnie 2 dni temu.

Więc tak:

Po wejściu do bagażnika nie da się zdjąć plastiku z klapy, bo nie da się odkręcić dwóch śrub (zdjęcie poniżej) przy zamkniętej klapie.

thumb_hosting_zdjec_1416674480__cam00017.jpg

 

Trzeba odkręcić ucho za które rygluje się zamek. Nie da się wyciągnąć tej śruby i wyjąć ucha.

thumb_hosting_zdjec_1416674789__cam00018.jpg

 

Następnie trzeba odkręcić cztery śruby trzymające plastikąwą listwę

thumb_hosting_zdjec_1416674882__cam00019.jpg

 

Popychamy klapę, ale uważamy żeby nie pogubić luźnych śrub, które pozostały w gniazdach.

thumb_hosting_zdjec_1416674980__cam00020.jpg

 

Musielibyście widzieć mnie w tym bagażniku :)

Mam 190cm wzrostu i ważę 120 kilo. Ale ważne że się udało.

Pan który naprawia zamki zaproponował mi 100-120 zł za wymianę zamka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!