Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Przepraszam jeżeli powielam temat ale chciałbym się dowiedzieć, gdzie znajdują się śruby mocujące tunel środkowy w Megane III. Z tego co udało mi się wyczytać to są cztery ale nie bardzo wiem gdzie umiejscowione. Generalnie będę bardzo wdzięczny jeżeli ktoś z Was umieściłby konkretny demontaż krok po kroku, może jakieś foty :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest do nich w miarę dobry dostęp czy trzeba się namęczyć? I jaki śrubokręt jest potrzebny? Rozumiem, że po odkręceniu śrub trzeba tunel wyciągnąć z zatrzasków. Jest jakiś kierunek w którym muszę ciągnąć (bez skojarzeń :))?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. dwie śruby po bokach z tyłu tunelu

2. dwie pod klapką gniazda diagnostycznego

3. do góry wyrywasz mieszek od biegów

4. do góry wyrywasz skórkę od ręcznego

5. później do góry ramkę w której jest przycisk tempomatu itp

To chyba wszystko, tunel trzeba trochę pociągnąć do tyłu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skórę od mieszka i ręcznego mogę tak bezpiecznie wyrwać, nic się nie stanie? Rozumiem, że są przymocowane na jakieś zaczepy, które muszą wyskoczyć..

 

Dodano: 13 lis 2014 - 18:00

I sorry, że tak marudzę ale jakbyś mógł mi powiedzieć jaki muszę mieć śrubokręt do odkręcenia śrub

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

plastiki są na zatrzaskach, więc szanse pół na pół czy coś pęknie.

 

Do odkręcenia śrub potrzebujesz klucz torx 20 lub 25.

Jak nie masz to kup sobie zestaw, do renówki bez torxów nie ma co podchodzić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

meganecoupe02 jesteś Gość, po takim instruktażu nawet moja Ślubna zdemontowałaby tunel :D

Swoją drogą może Ją podpuszczę przy wymianie swojego niech w ramach zdobywania nowych kwalifikacji popróbuje.

 

Tak przy okazji pisałem Ci o tych pozycyjnych LED-ach. Okazało się, że nie każde mimo, że wyglądają prawie identycznie zaświecą. Po podmianie u handlarza na takie jak miałem dają czadu jak poprzednio. Cóż tylko trochę biedne światło bez tych H7 na diodzie CREE :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 lata później...

Mam kilka pytań.

  1. Czy mieszek od biegów w automacie tak samo wychodzi do góry?
  2. Czy plastikowe boki (te pod nogami) na siłę ciągnąć? Bo nie chcą wyjść za bardzo, a boje się, że urwę.
  3. Czy żeby wymienić joystick muszę to całe ustrojstwo demontować, czy wystarczy tylko tą osłonę u góry? Na zdjęciu brak tej osłony..

e5e744eb426c889ab6c1dce71a54.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2. na siłę - zatrzaski są z tego o pamiętam od góry osłony i od strony tunelu. Najlepiej od dołu spróbuj pociągnąć do siebie.

3. wystarczy samą osłonę, najlepiej podważ ją od strony schowka i jakoś pójdzie :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!